Pergola sode ar svetainėje tampa vis populiaresnis architektūrinis sprendimas. Jei taip pat norite pridėti savo kraštovaizdžio dizaino posūkį, sužinokite apie pavėsinės dizainą šiame straipsnyje..
Kas tai yra ir kodėl to reikia?
Pats žodis „pavėsinė“ yra kilęs iš lotynų kalbos: pergegere – išverstas kaip „vadovauti“. Iš italų kalbos žodis pergola yra išverstas kaip pratęsimas. Pradinė pavėsinės sode paskirtis yra remti vijoklinius augalus. Pavėsinė ant pėsčiųjų tako arba šalia pastato taip pat tarnauja kaip apsauginis baldakimas nuo deginančios saulės.
Pavėsinė atrodo kitaip nei standartinės pavėsinės ar tentai, skirtumas pirmiausia pastebimas viršutinėje konstrukcijos dalyje. Sodybos pavėsinės stogas nėra kietas, bet tinklelis.
Dėl savo estetinės išvaizdos ir augalų naudojimo pastatas yra kraštovaizdžio dalis. Ilgai žydintys vijokliniai augalai – pavyzdžiui, klematis, kobei.
Nuotraukoje yra balta pavėsinė šalyje
Kraštovaizdžio dizaino pergola atlieka keletą funkcijų:
- parama prieplaukoms;
- sukurti šešėlį poilsio zonoje;
- zonavimas;
- terasų ir įėjimo grupių apdaila;
- nereikalingų daiktų maskavimas;
- kirčių išdėstymas.
Nuotraukoje yra poilsio zona gatvėje
Kokios yra konstrukcijų rūšys?
Atsižvelgiant į palyginimo parametrus, išskiriami skirtingi pastatų tipai..
Apgyvendinimas:
- Laisvai pastatomos. Jis gali būti bet kurioje patogioje vietoje – puošti vartus, takus, poilsio zonas sodo centre. Stovi ant atramų, nepriklauso nuo kitų pastatų.
- Prailginimas prie namo. Dažniausiai tai yra pavėsinė virš terasos, kuri vienoje pusėje remiasi į sieną, kita – ant stulpų..
Nuotraukoje kraštovaizdžio dizainas su baldakimu
Modelis:
- Markizė. Paprastai neturi atramos iš apačios, kabo virš langų, apsaugodamas juos nuo saulės spindulių.
- Baldakimu. Be to, tarsi „išeina“ iš namo sienos, dažniausiai ilgesnė ir siauresnė nei tenta. Po juo dedami automobiliai, įrengtos kepsninės, žaidimų aikštelės, kiemeliai.
- Alkovas. Savarankiška konstrukcija toli nuo namų. Skirtingai nuo įprastos pavėsinės, ji neapsaugo nuo lietaus dėl grotelių stogo.
- Ekranas. Vertikali pavėsinė, labiau panaši į tvorą. Gėlės taip pat audžiamos išilgai tinklo iš apačios į viršų. Veikia kaip zonavimo elementas.
- Tunelis. Kelios arkos, sujungtos vienu stogu, dedamos virš tako arba prie įėjimo, kad susidarytų šešėlis ir būtų sukurtas gražus tamsus kraštovaizdžio dizaino koridorius.
- Poilsio zona. Dizainas jau suteikia suolus ir stogą, pridėkite degiklį ir stalą – gaukite paruoštą kepsninės vietą.
Stilius:
- Šalis. Plačiai paplitęs, pažįstamas variantas: medinis modelis, kuriam būdingas lakoniškas dizainas, tiesios linijos. Paprastai nedažytas, naudojamas natūralaus medžio atspalvyje, puikiai dera su žaluma sode.
- Aukštosios technologijos. Šiuolaikinio stiliaus pavėsinė atrodo visiškai netradiciškai, nes yra vietinės vietovės meno objektas. Linijos gali būti lygios, išlenktos arba tiesios (būdinga Art Nouveau). Gamyboje naudojama mediena, metalas, plastikas..
Nuotraukoje apdaila su akmeniu vasarnamyje
- Rytų. Jie daugiausia pagaminti iš raudonos spalvos medienos. Jis skiriasi nuo tradicinio modelio stogo išvaizda: raižyti lygūs perėjimai pavėsinę atrodo kaip kinų pagoda.
- Viduržemio jūros. Struktūriškai jis nesiskiria nuo šalies, išskyrus spalvą: pagrindinė turėtų būti balta, papildyti ją juoda arba venge arba tamsiai šilta mediena.
Nuotraukoje yra suoliukai šalia namo po stogu
Forma:
- Paprastas kvadratas. Klasikinis sodo sklypo variantas, išsiskiriantis teisinga forma.
- Paprastas apvalus. Lygios linijos vasarnamyje atrodo harmoningiau. Labiau tinka mažiems plotams ar atitinkantiems stiliams.
- Kompleksas. Trikampis, daugiakampis, sulaužytas, sulenktas – jei reikia pabrėžti, statykite dėl netaisyklingos formos.
Iš kokių medžiagų gaminamos pergolės??
Pavėsinės, pirma, neturėtų ginčytis su gamta, antra, jos turėtų atitikti pasirinktą interjero ir eksterjero stilių. Yra 5 pagrindiniai arkų tipai:
- Medinis. Mediena yra pigi, lengvai tvarkoma ir montuojama, atrodo natūraliai, tinka bet kokiam stiliui. Iš minusų galima išskirti santykinį trapumą, jautrumą infekcijai grybeliu, irimą, kenkėjų žalą. Bet apskritai, jei prisiimsime visą atsakomybę už medžio apsaugos klausimą, pavėsinė gyvens daugiau nei 10 metų..
Nuotraukoje yra poilsio zona su pagalvėmis
- Metalo. Dizaino esmė yra apvalus arba kvadratinis skerspjūvio vamzdis. Galutinis rezultatas priklauso nuo gamintojo meistriškumo: gerai pagaminta konstrukcija praktiškai tarnaus amžinai. Tokios pavėsinės estetika yra linijų paprastumas, ji puikiai derės prie šiuolaikinio kaimo namų aukštųjų technologijų ar modernaus stiliaus išorės.
Nuotraukoje yra kiemelis prie namo
- Kaltiniai. Taip pat metalinis, bet visiškai kitoks: orus, išlenktas, lygus. Kalimas yra paprastas – imituojantis tinklelį, geometrinius elementus. Ir sudėtinga – su grakščiomis gėlių detalėmis, madingomis monogramomis, originaliais krepšeliais, ligatūra, neįprastais ornamentais. Paprastai gaminamas arkos pavidalu, tinka tradiciniam dizainui.
- Plastmasinis. Skiriasi maža kaina, dizaino įvairovė, prieinamumas. Tarp trūkumų – absoliutus ekologiškumas (kuris ginčijasi su pačia kraštovaizdžio dizaino idėja), dažnai nepatraukli išvaizda. Bet jei jums reikia laikino ar nebrangaus varianto, plastikas yra puikus. Plastikas nebus matomas tankioje žalumoje, tačiau susidoros su pagrindine užduotimi (parama, apsauga nuo saulės).
- Akmuo. Tvartai iš vieno akmens yra reti – brangūs, per masyvūs, sunkiai pagaminami, gali sulūžti pagal savo svorį. Dažniausiai kolonos yra pagamintos iš akmens ar plytų, o skersinės sijos arba stogas – iš medžio, metalo.
Be išvardytų variantų, yra ir kombinuotų:
- Medis + akmuo. Stogas, pagamintas iš medinių sijų ir sijų ant akmens atramų, puikiai atrodo.
- Medis + metalas. Dažniau rėmas verdamas iš metalinių vamzdžių, papildydamas jį medine tinkleliu.
- Metalas + akmuo. Ant tvirto akmens pamato uždėtas sunkusis metalinis stogas. Ilgai išliekantis variantas.
Kur geriau sutvarkyti?
Yra du būdai, kaip pasirinkti geriausią kraštovaizdžio dizaino pavėsinės vietą: atsižvelgiant į vietą arba struktūros tipą. Pirmuoju atveju tipą, dydį ir kitus parametrus diktuoja pati erdvė: pavyzdžiui, reikia zonuoti erdvę, suteikti šešėlį tam tikroje srityje ir surišti augalus. Antrajame išsirinkite pavėsinę ir ieškokite vietos sode, kur pastatyti.
Parinktys gali būti skirtingos:
- Pergola gėlėms ar vynuogėms. Jei augalai jau pasodinti, pastatykite konstrukciją šalia jų ir palikite vynmedžius ant tinklo. Laikui bėgant skylės užims vietą ir suteiks dekoratyvumo..
- Pergola su sūpynėmis. Čia ilsėsitės pavėsyje, todėl prieš akis iškyla vaizdas – kraštovaizdis turėtų džiuginti. Idealiai įrengtas su vaizdu į gėlių sodą ar kitą gražią vietovę.
- Pergola prie baseino. Nebūtina visiškai pavėsinti aplink vandenį, tačiau būtinas kampelis pavėsyje. Ant baldakimo uždėkite sultingų žalumynų, padėkite keletą saulės gultų su stalu ir kitus baldus atskirai iš apačios. Po maudynių jums bus malonu sėdėti pavėsyje prie knygos ir gaivinančio kokteilio.
- Pergolas šalia namo. Įdiegtas skydelis beveik nedalyvauja kraštovaizdžio dizaine, tačiau jis puikiai atspalvi langus ir sukuria erdvę poilsiui gatvėje prie pastato.
Kokią spalvą geriau sutvarkyti?
Spalvos pasirinkimas yra visiškai individualus dalykas. Norėdami sukurti akcentą, pasirinkite kontrastingus atspalvius: baltą, raudoną, geltoną, mėlyną.
Šviesus arba tamsus natūralios medienos atspalvis padės papildyti natūralią atmosferą. Galite užmaskuoti struktūrą naudodami žalias, rudas spalvas..
Nuotraukoje šalia namo esančios zonos šešėlis
Kaip galite papuošti?
Pergola daugiausia puošia augalus. Pagrindiniai variantai yra šie:
- Vynuogė;
- apynių;
- laipiojimo rožė;
- Bugenvilija;
- ryto šlovė;
- klematis;
- dichondra;
- kamsis;
- visterija;
- gebenė;
- kobei;
- kvapusis pelėžirnis;
- aktinidijos.
Nuotraukoje yra zona su kepsnine ir girliandomis
Be augalų, naudojami audiniai: skrendanti organza ar šifonas kieme atrodo nuostabiai, plaikstosi oru nuo vėjo. Baltas audinys su medžiu atrodo nuostabiai, sukuria pavėsinės prie jūros atmosferą.
Sūpynės, hamakai, pakabinamos kėdės įrengtos po stogu – atrodo dekoratyviai, yra mėgstama šeimų poilsio vieta. Gultai su ryškiomis pagalvėmis ar užvalkalais taip pat tarnauja kaip dekoras.
Priklausomai nuo stiliaus, papuoškite pavėsinę kitais funkciniais elementais: raudonais žibintais rytietišku stiliumi, girliandomis-lietumi moderniai.
Nuotraukoje užuolaidos gatvės pavėsinėje
nuotraukų galerija
Šalia namo esanti ar sode stovinti pavėsinė yra puikus dekoratyvinis ir naudingas elementas. Sutvarkykite jį taip, kaip norite, pasodinkite augalus ir mėgaukitės dekoratyviniu vaizdu vasaros sezono metu..