Sukurti patogų sodą nėra taip sunku, kaip atrodo. Protingai priėjus, ji taps mėgstama atostogų vieta visai šeimai. Skelbiame nedidelio ploto apželdinimo patarimus.
Planuoti
Išdėstymas yra svarbiausias dalykas kuriant nedidelį sodą. Ir kur kas lengviau įrengti jaukią erdvę kukliame rajone nei didžiulėje teritorijoje. Tačiau šiuo atveju neturėtumėte sutalpinti visko iš karto: svarbu neperkrauti svetainės medžiais, lovomis, pastatais ir gėlių lovomis. Apsvarstykite zonavimą pagal visų šeimos narių poreikius.
Į standartinį išdėstymą įeina namas ir papildomi pastatai, sodas, daržovių sodas, poilsio zona ir gėlių lova, tačiau komponentai gali skirtis.
Verta atkreipti ypatingą dėmesį į tvorą – kad kompaktiškas plotas vizualiai atrodytų erdvesnis, negalite jo užrakinti "dėžė" iš tuščios tvoros. Tokio dizaino buvimas sukurs narvo jausmą ir neigiamai paveiks sodinimus, iš dalies atimdamas saulės spindulius ir natūralų oro srautą..
Geriausias pasirinkimas mažam plotui yra tvora, pagaminta iš medinių lentjuosčių, tinklas su skylutėmis, gyvatvorė. Jei noras atsiriboti nuo kaimynų nusveria, patariame likti ant šviesių spalvų tvoros..
Zonavimas
Net nedidelį plotą galima suskirstyti į zonas: tai padės kuo efektyviau išnaudoti teritoriją. Norint kompetentingai atskirti kraštovaizdžio dizainą, naudojami šie metodai:
- Vijoklinių augalų uždanga: stovas iš metalo ar medžio, arka, pavėsinė.
- Žema akmens ar plytų siena.
- Zonavimas skirtingomis dangomis: betonu, grindinio plokštėmis, grindinio akmenimis.
- Aukščių skirtumai sustiprinti lentomis ar akmeniu.
Nuotraukoje parodytas lakoniško kaimo kiemo dizaino pavyzdys: betoninis takas veikia kaip patogus kelias ir padalija plotą su gėlynu ir avietėmis.
Jei svetainė skirta ir poilsiui, ir daržovių auginimui, rekomenduojame sukurti tvarkingą mini daržovių sodą su įrėmintomis lysvėmis. Tokie dizainai, kuriuos lengva padaryti savo rankomis, racionaliai naudoja nedidelį plotą, atrodo labai tvarkingi ir modernūs.
Vizualiai lengvi pastatai
Paprastai ne vienas vasarnamis gali išsiversti be papildomų pastatų, bet tik kompaktiškos konstrukcijos turėtų būti išdėstytos nedideliame plote. Pernelyg didelės konstrukcijos blogai paveiks mažo sodo kraštovaizdžio dizainą..
Pastatus tolygiai išdėstykite visoje teritorijoje, tam tikru atstumu nuo namo.
Galima pakeisti visą pavėsinę "nesvarus" pavėsinė, dekoruota gyvais augalais ar tekstilės gaminiais. Norėdami sukurti atspalvį, tinka surenkama palapinė – sezoninis variantas, kuris neužima daug vietos. Kad maža svetainės erdvė atrodytų erdvesnė, turėtumėte rinktis sodo baldus plonomis kojelėmis..
Kompetentingai pasodinti augalai
Populiarus triukas tarp kūrėjų "kraštovaizdis" parkai, kuriuos turėtų pasiskolinti mažų vasarnamių savininkai – sodinti vešlius krūmus aplink teritorijos perimetrą. Besiplečiantys sodinukai užmaskuos sodo ribas ir atitrauks dėmesį nuo jo dydžio..
Rekomenduojame mažai augančius egzempliorius dėti arčiau svetainės centro..
Nuotraukoje parodytas poilsio zonos sutvarkymo pavyzdys, kurį įrėmina pasodinti augalai – nuo žemo iki aukšto.
Jei įmanoma dalį teritorijos palikti atvirą – naudokitės ja. Laisva vieta, užpildyta tik veja, išsaugos sodo masto iliuziją.
- Geriau, jei augalai mažame sode yra ypatingi – reti, su gražiomis spalvomis, neįprasti vaisiai.
- Laipiojimo rožės, petunijos, begonijos pagyvins svetainę ir pridės ryškių akcentų.
- Spygliuočių sodinimas kraštovaizdžiui suteiks kilnumo.
Nedideliame plote visos detalės yra ryškios, o norint išlaikyti harmoniją, nerekomenduojame naudoti daugiau nei 10 augalų rūšių.
Kraštovaizdis vertikaliai
Tvoros su vijokliniais augalais suteikia daug galimybių vasarnamio dekoravimui. Dėl grakščių sodinimų, kylančių aukštyn sienomis ar pavėsinėmis, sodas atrodo ne tik estetiškiau, bet ir erdviau. Turi būti kontroliuojamas vijoklinių augalų augimas ir kryptis, nes daugelis rūšių gali užpildyti visą teritoriją.
Nuotraukoje yra gerai apgalvotas sodas su virimo zona ir kaustytomis pavėsinėmis. Mūrinė tvora yra įsipainiojusi į laukines vynuoges, todėl atrodo mažiau masyvi.
Šiandien vis labiau populiarėja vertikalios gėlių lovos, kurios idealiai tinka mažo ploto kraštovaizdžio dizainui. Jie taupo vietą ir atrodo daug įspūdingiau nei paprastos žemės gėlių lovos..
Dekorą galima derinti su nauda: sodinkite sodo augalus į daugiapakopes dėžes, sukurkite vertikalias lysves su braškėmis ar žolelėmis, derindami jas su vasarnamiais su pavėsine, pavėsine ar tvora.
Vingiuojantys takai
Puikus būdas įrengti nedidelį plotą – išdėstyti keistų išlenktų formų takus, vedančius į sodą, gėlių lovą ar terasą. Ši technika vizualiai padidins sodo plotą., "apgaudinėja" regėjimas. Norėdami sukurti vaizdingus takus, galite pasirinkti įvairias medžiagas.
Jei kelias vingiuoja, kelionė juo tęsis ilgiau, o tai reiškia, kad svetainė atrodys erdvesnė. Norėdami sukurti tokį įspūdį, dizaineriai dažnai taiko šią techniką: takas, vedantis į tankią žalumą šalia tvoros, sukuria iliuziją, kad sodas tęsiasi ir už teritorijos ribos..
Nuotraukoje apgalvotas nedidelio ploto kraštovaizdžio dizainas su vingiuotomis tvarkingai apipjaustytomis gyvatvorėmis.
Dekoras
Iš neįprastų kraštovaizdį puošiančių detalių maža svetainė bus tik naudinga. Jie suteikia sodui ypatingo žavesio ir asmenybės, tačiau svarbiausia atitraukia dėmesį nuo jo mažo dydžio..
Elegantiškos skulptūros, mediniai paukščių nameliai, vintažiniai daiktai iš palėpės traukia akį ir papildo kraštovaizdžio dizainą.
Dekoruojant sodą svarbu nepersistengti. Amatai iš plastikinių butelių, gulbės iš padangų ir minkšti žaislai atrodo gana beskoniai nei originalūs. Dekoratyvui rinkitės daiktus, pagamintus iš natūralių medžiagų – metalo, medžio, akmens, keramikos.
Veidrodis
Ši technika, plečianti erdvę interjere, yra žinoma visiems. Taigi kodėl gi ne naudoti jį mažame sode? Veidrodinis audinys, tvirtai pritvirtintas prie tvirtos tvoros, akimirksniu sukuria papildomą gylį, suteikia originalumo ir vizualiai apšviečia erdvę. Gražių gėlių ir augalų bus dvigubai daugiau!
Veidrodį galima pastatyti svetainės gylyje ir net pavėsinėje. Nebūtina mažinti šeimos biudžeto brangiam daiktui: ieškodami veidrodžių interneto sendaikčių turguose, nesunku suklupti ant pigių veidrodinių fasadų iš spintelių ar senų drobių su nedideliais pažeidimais, kurie puikiai derės prie kraštovaizdžio ir suteiks jam paslapties ir originalumą.
Mažas vandens telkinys
Mažame plote esantis tvenkinys sukuria beveik tokį patį efektą kaip veidrodis, vizualiai išplėsdamas erdvę.
Vandens paviršius yra įtaigus, keičiasi veikiamas vėjo ar srauto, kurį sukuria kompaktiškas fontanas. Dažnai rezervuaras tampa pagrindiniu sodo bruožu, jo akcentu.
Tolimiausias rezervuaro krantas turėtų būti papuoštas aukštesniais augalais, o artimas – žemu.
Tvenkinys neužims daug vietos, tačiau tikrai patrauks stebėtojo dėmesį. Jūs galite padaryti tvenkinį savo rankomis, naudodami specialią plėvelę baseinui, arba nusipirkti paruoštą konteinerį. Kraštai gali būti užmaskuoti akmenimis, sumaišytais su žaliomis erdvėmis, o pats tvenkinys gali būti papuoštas tiltu.
Apšvietimas
Mažo ploto gylį ir tūrį suteikia ne tik augalai ir pastatai, esantys pagal visas taisykles, bet ir kompetentingai organizuota šviesa. Teritorijai apšviesti tinka šviesą kaupiantys žibintai, girliandos, gatvės lempos, varomos elektra. Dekoratyvinis apšvietimas sukurs įvairius apšvietimo scenarijus, kurie optiškai išplės vietinę teritoriją.
Galite apšviesti medžių, gėlių, takų, krūmų ir tvenkinio vainikus. Šilta šviesa mažam vasarnamiui suteiks jaukumo, o šalta šviesa padidins kontrastą.
Geriau, jei visos lempos yra vienodos ar panašios spalvos temperatūros: tada bendras kraštovaizdžio dizaino įspūdis bus tvirtas..
nuotraukų galerija
Mažas plotas bus harmoningas, jei jį suplanuosite remdamiesi bendra idėja, teisingai naudodami reljefo ypatybes. Ne mažiau svarbu išlaikyti vienodą stilių, neperkraunant erdvės detalėmis..