Co zhoršuje paměť
Užívání léků: Některé léky a jejich dlouhodobé užívání může poškozovat paměťové mechanismy. Alkohol a drogy: Zde se kromě přímého poškození mozkových buněk uplatňuje i nedostatek některých vitaminů, hlavně thiaminu. Kouření: Paměťové schopnosti jsou ovlivněny především snížením přísunu kyslíku do mozku.
Jak obnovit paměť
Konec zapomínání. 15 tipů, jak zlepšit svou paměťOmezte cukr v jídelníčku.Zařaďte do jídelníčku ryby a rybí tuk.Meditujte.Udržujte si zdravou tělesnou hmotnost.Dbejte na dostatek spánku.Pěstujte mindfulness.Pijte méně alkoholu.Trénujte svůj mozek.
Archiv
Jak mít dobrou paměť
Deset tipů, jak zlepšit paměť a pracovat na své kariéře1 Bez dlouhého spánku se neobejdete.2 Koncentrujte se.3 Jen číst nestačí4 Stanovte si pevný učební plán.5 Před-učení je lepší než do-učení6 Vytvářejte si vlastní akronymy.7 Využívejte schopnosti asociace.8 Pro obtížné informace využívejte akrostické metody.
Jak si procvičit paměť
10 praktických tipů na trénování paměti, které nedovolí mozkuPočítání bez kalkulačky. Skvělým cvičením je počítání zpaměti.Vaření podle nových receptůUčení se cizím jazykům.Kreslení map zpaměti.Skládání puzzle.Luštění křížovek.Nová trasa na procházku.Vyprávění příběhů
Co způsobuje ztrátu paměti
Jaké mohou být příčiny amnézie Paměť může být narušena nějakým závažným onemocněním nebo selháním důležitých orgánů. Také těžcí pijáci často zapomínají na to, co dělali v době opilosti. Delší období amnézie vyvolané alkoholem jsou důležitou známkou možného poškození mozku.
Proč si nic nepamatuju
Snížení paměťových schopností, zeslabení paměti (u organické demence, zneužívání drog, nadužívání alkoholu), amnézie – je časově ohraničená ztráta paměti úplná nebo ostrůvkovitá (úrazy hlavy, epilepsie, silný stres, po vysokém emočním napětí), nadměrné zapamatování jen vybraných věcí (paranoidní psychózy, neurózy, stav …
Co je dobré na mozek
Potraviny pro mozek – pro jeho výkon a regeneraciPotraviny, které podpoří náš mozek.Co byste měli do svého jídelníčku zařaditVlašské ořechy.Avokádo.Banány.Jablka.Skořice.Čokoláda a kakao.
Co je to krátkodobá paměť
Krátkodobá (pracovní) paměť je vědomá aktivní část paměti, ve které se odehrává většina psychických procesů (např. řešení aktuálních problémů). Mezi její dvě hlavní funkce patří: uchování materiálu, který je potřeba na krátkou dobu, a slouží jako pracovní prostor pro mentální operace.
Jak si cvičit mozek
Několik tipů, jak procvičovat mozek:Používejte nedominantní ruku. Jste-li pravák, vyčistěte si zuby levačkou.Choďte chvíli pozadu.Naučte se každý den nějaké nové slovo v cizím jazyce.Začněte luštit různé hlavolamy, od snazších až po složité.Jednou za čas změňte zažité stereotypy a zvyky.
Jak rozvíjet mozek
9 způsobů, jak posílit svůj mozekVyužijte své slabosti. Může se to zdát jako paradox, ale některé výzkumy skutečně potvrzují účinnost takového chování.Hrajte paměťové hry.Používejte mnemotechnické pomůcky.Zvedněte obočíČtěte knížky, které posunou vaše hranice.Zkuste nové koníčky.Dobře jezte.Cvičte.
Jak rychle zlepsit paměť
7 tipů, jak snadno zlepšit svou paměťJak si zapamatovat jména a tváře.Jak si lépe pamatovat věci dlouhodoběJak si zapamatovat, kde jsem nechal klíče.– Převeďte si informace do vizuální podoby.– Ukládejte si informace do „paměťového paláce“– Další tip, jak si zapamatovat jméno.– Učte se postupně
Proč si po alkoholu nic nepamatuju
Problém je prý v tom, že alkohol při větším množství naruší chemickou rovnováhu v části mozku, která hraje důležitou roli při formování a ukládání vzpomínek. Líh přinutí buňky, aby paměťové receptory blokovaly, a mozek pak dočasně ztrácí schopnost vzpomínky vytvářet.
Jak se pozna demence
Ztráta paměti, která ovlivňuje schopnost plnit běžné pracovní úkoly.Problémy s vykonáváním běžných činnostíProblémy s vyjadřováním.Časová a místní dezorientace.Špatný nebo zhoršující se racionální úsudek.Problémy s abstraktním myšlením.Zakládání věcí na nesprávné místo.Změny v náladě nebo chování
Jak si rychle něco zapamatovat
Možná se vám bude hodit několik tipů, jak to udělat, abychom si dobře pamatovali potřebné informace a učení nebylo mučení.Zrekapitulujte si dnešní učivo.Neučte se nazpaměť, snažte se porozumět.Učte se po částech.Vymýšlejte si příběhy.Přeříkávejte si nahlas.Dělejte si výpisky.Přizpůsobte učení své paměti.
Co ničí mozek
Pojďme se nyní podívat na sedm potravin, které vašemu mozku škodí nejvíce.Sladké nápoje.Rafinované sacharidy.Potraviny s vysokým obsahem trans tukůVysoce zpracované potraviny.Aspartam.Alkohol.Ryby s vysokým obsahem rtuti.
Jak zlepšit myšlení
Jak tedy probouzet myšleníNaučte se každý den něco nového.Přestaňte používat GPS.Pokládejte si každý den řadu otázek.Nepoužívejte kalkulačku na jednoduché výpočty.Denně intenzivně cvičte, běhejte, nebo jezděte na rotopedu a sice minimálně 5 minut.Hrajte na mobilu nebo na počítači extrémně náročné složité hry.
Jakou paměť má mozek
Zatímco my dokážeme vyrobit úložiště s kapacitou až 500 TB, mozek dokáže dle odhadů uložit 10-100 TB dat.
Jak se dělí paměť
Paměť se dělí jednak podle délky doby uchování zapamatovaného na senzorickou, krátkodobou, střednědobou a dlouhodobou; dále podle formy ukládání informací na vizuální, akustickou, sémantickou atd.
Co na kratkodobou paměť
Cvičení na trénování paměti
Do krátkodobé paměti se ukládají informace jen na několik desítek sekund a abychom si zapamatovali co nejvíce, je potřeba tyto informace opakovat a spájet do souvislostí. Základem je tedy číst, opakovat si, luštit křížovky nebo sudoku a snažit se zapamatovat si co nejvíce informací.
Jak zlepšit paměť a koncentraci
Každodenní cvičení doma, svižná procházka nebo hodina v bazénu nám umožní lépe se soustředit a pracovat. Čerstvý vzduch také hraje důležitou roli při zlepšování paměti a koncentrace. Každý den bychom měli jít alespoň na půlhodinovou procházku, která pomůže našemu mozku se okysličit a pracovat efektivněji po celý den.
Co zvyšuje IQ
Tipy na zvýšení IQ:Pracujte v chladnějším prostředíDopřejte si kyslík.Nežehrejte na mírný stres.Jezte čokoládu.Pijte kávu a povzbuzujícího nápoje.Načasujte si práci na vhodnou dobu.Užívejte přípravky podporující mozek.Uvolněte se.
Jak být chytřejší
Jak si zvýšit IQ 8 chytrých tipů, jak být nejen naoko inteligentnějšíPřijímejte a buďte závislí na příjmu nových vědomostíTrénujte na logických hrách.Motivujte se, stanovte si cíle.Pravidelně cvičte a veďte aktivní životní styl.Vyvarujte se stresu, zvládejte ho.Jezte mozku prospěšné potraviny.Myslete kreativně
Co je to Patická opilost
Patická opilost (patická ebrieta) je abnormální reakce na požitý alkohol, při které dochází k rozvoji výrazné psychopatologické symptomatiky, v níž kardinální roli hraje kvalitativní porucha vědomí pod obrazem mrákotného stavu (obnubilace).
Jak se chová člověk s demencí
Lidé s demencí často trpí tím, že se jim nedaří dělat věci jako dřív, ztrácejí soběstačnost, přestávají rozumět druhým, nechápou společenské situace, nedokážou ovládat své pocity nebo se vyjadřovat tak, jak to dokázali dříve.
Jak zmirnit demencí
Mezi nejznámější typy stařecké demence patří Alzheimerova choroba, vaskulární demence a demence s Lewyho tělísky. V současné době bohužel neexistuje léčba, která by vedla k úplnému uzdravení. K dispozici jsou pouze různé druhy terapie, například fyzioterapie nebo kognitivní stimulace, které pomáhají příznaky zmírňovat.