Kako stvoriti skladan dizajn dnevnog boravka od 20 četvornih metara, tako da ne samo da impresionira goste, već i ostane udoban i funkcionalan? Savjeti dizajnera i stvarne fotografije interijera pomoći će vam da napravite pravi izbor.
Tlocrt 20 četvornih metara
Dnevni boravak od 20 metara ne može se nazvati velikim, ali je sasvim prikladan za prijem gostiju, rad i spavanje. Glavno područje mjesto je za opuštanje, ukrašeno je tapeciranim namještajem i televizorom. Ostatak prostora rezerviran je za ured, knjižnicu ili zimski vrt.
Pravokutni dnevni boravak 20 m2
Produženu sobu lakše je podijeliti u zone: kauč se postavlja u prvu polovicu sobe, namještaj za druge namjene nalazi se u drugoj – ormar za spremanje odjeće ili knjiga, radni stol ili čak kuhinja.
U uskom dnevnom boravku važno je ne preopteretiti prostor, stoga su glomazni zidovi i visoke police u takvoj prostoriji izrazito nepoželjni..
Fotografija prikazuje izduženi dnevni boravak od 20 kvadrata s jednim prozorom, dizajniran u smaragdnim bojama. Sivi dijelovi zidova omogućuju vam zoniranje prostorije i vizualno ispravljanje njezinih proporcija.
20 četvornih metara dovoljno je za opremanje svlačionice s zasebnim vratima ili mjesta za spavanje u pravokutnoj prostoriji, ali ovu opciju morate unaprijed isplanirati, razmislivši o dizajnu namještaja, rasvjeti i metodama zoniranja.
Na slici je uski dnevni boravak s udobnim naslonjačima i drvenim ormarima kraj prozora.
Kvadratna dnevna soba
Dobro oblikovana soba izgleda prostranije, pogotovo ako ima dva prozora. Teže je podijeliti kvadratni dnevni boravak u zone, ali prostrani kutni kauč savršeno se uklapa u njega. Obično se postavlja uz slobodni zid..
Ne preporučuje se postavljanje čvrstih pregrada između komada namještaja, što će podijeliti prostor i stvoriti dva neugodna područja. Ako je potrebno zoniranje, upotrijebite niski stalak, šipku ili komodu.
Na slici je kvadratni dnevni boravak s kutnom garniturom i kućnim kinom.
Primjeri u privatnoj kući
U seoskoj kući obično nema poteškoća s uređenjem dvorane, jer je projekt unaprijed sastavljen. Idealno je ako je u fazi izgradnje dnevni boravak opremljen s dva prozora i visokim stropovima, kao i štednjakom ili kaminom, koji privlače poglede i postaju glavni ukras prostorije. Često se televizor postavlja izravno iznad njega, a oko njega je poredana grupa namještaja..
Prilikom renoviranja stare privatne kuće možete se igrati zaslugama autentične zgrade i ukrasiti interijer u rustikalnom seoskom stilu. Prilikom izgradnje nove vikendice, dnevni boravak od 20 četvornih metara često je uređen u klasičnom, modernom ili skandinavskom stilu..
Na fotografiji je dnevni boravak u eko stilu, dizajniran u svijetlim bojama. Dekoracija interijera je namještaj od prirodnih materijala i kamin..
Zoniranje
Dvorana s površinom od 20 metara jednostavno je podijeljena na funkcionalne zone, ali nisu sve metode prikladne za provedbu ove ideje. Možete koristiti pregrade od stakla ili drvenih letvica, kao i niske konstrukcije. Najekonomičniji način podjele prostora je postavljanje namještaja koji će igrati nekoliko uloga odjednom: stalak i istodobno knjižnicu, šank i stol za blagovanje. Kauč se jednako dobro snalazi u ovoj funkciji, odvajajući sjedeća mjesta i radno mjesto..
Na fotografiji se nalazi dnevni boravak koji kombinira blagovaonicu, prostor za sjedenje i radno mjesto. Ormar je ugrađen u bijeli stalak, a svu pažnju privlači izvorni dizajn zidova.
Ako je dnevni boravak od 20 m opremljen nišom, mjesto za spavanje odvojeno zavjesom savršeno će se uklopiti u njega. Udubljenje se može umjetno stvoriti pomoću ormara ili pregrade.
Pravokutna soba vizualno je odvojena kontrastnim bojama, kao i niski podij, na kojem je lako opremiti ured bez lišavanja prostorije prirodnog svjetla.
Na slici je dnevni boravak s pametnim sustavom za pohranu, luksuznom kaučem Chesterfield i krevetom za jednu osobu skrivenim iza zavjesa..
Kako opremiti dnevnu sobu?
Meke strukture igraju važnu ulogu u uređenju interijera. Uređenje namještaja provodi se u skladu sa potrebama svih članova obitelji.
Dnevna soba s velikim televizorom, zvučnicima ili projektorom lako se može pretvoriti u punopravno kućno kino. U tom slučaju morate kupiti zamračene zavjese koje blokiraju svjetlo..
Ako je jedina uloga dvorane primanje gostiju, prijateljskih i obiteljskih okupljanja, za racionalno popunjavanje prostora od 20 četvornih metara koristi se kutna sofa ili sofa u obliku slova U. Osim opće rasvjete u obliku lustera ili reflektora, osigurani su dodatni izvori svjetlosti. Da bi soba bila ugodnija, možete objesiti zidne svjetiljke ili postaviti podnu svjetiljku u rekreacijsko područje..
Na fotografiji se nalazi prostrana soba od 20 četvornih metara u industrijskom stilu s praktičnom kutnom garniturom.
Ako se dnevni boravak koristi kao spavaća soba, blagovaonica ili igraonica, preporučuje se odabir namještaja koji se transformira. Sklopivi kauč može se koristiti kao krevet, a grickalice za goste mogu se posložiti na stolić.
Paleta svijetlih boja pomoći će vizualnom povećanju dvorane: bijeli, sivi i bež tonovi. Što se manje tekstura i dekora koristi u dizajnu dnevne sobe, to se čini prostranijim. Savršeno proširuje sobu s površinom od 20 m povezivanjem balkona, kao i erkera, dajući više svjetla i zraka.
Na fotografiji se nalazi dnevni boravak od 20 m koji ima ulogu knjižnice. Dvije male sofe postavljene na uglu. Kompoziciju nadopunjuju stolić za kavu i naslonjač.
Primjeri u raznim stilovima
Uređenje sobe u istom stilu pomoći će da se interijer spoji i učini ugodnim i atraktivnim.
Interijer dnevne sobe u modernom stilu
Glavna karakteristika suvremenosti je funkcionalnost, pa je namještaj odabran praktičan i kompaktan: modularne sofe, sklopivi paravani, mobilne pregrade. No, moderni stil ne pretpostavlja samo pragmatizam, već i vanjsku privlačnost: svijetli naglasci na neutralnoj podlozi, ukrasna rasvjeta, tepisi na podu, dajući udobnost.
Jedno od najpopularnijih područja modernog stila je potkrovlje koje zahtijeva puno svjetla i prostora. Može se jednostavno ponovno stvoriti u dnevnom boravku od 20 četvornih metara pomoću opeke i grubog namještaja s metalnim i drvenim elementima..
Dnevne sobe u stilu minimalizma karakteriziraju strogost i sklad. U ukrašavanju se koristi nekoliko tekstura; lakonske strukture ravnih linija, kao i ugrađeni uređaji, biraju se kao namještaj. Također se morate pobrinuti za dobro osvjetljenje i koristiti minimum dekora. Ovaj stil idealan je za mali dnevni boravak od 20 četvornih metara, a posebno za opremu kućnog kina..
Fotografija prikazuje dizajn modernog dnevnog boravka od 20 četvornih metara u stilu potkrovlja s metalnim i drvenim namještajem, ciglom na jednom od zidova i stropom od greda.
Svijetla fuzija najprikladnija je za slobodne kreativne pojedince. Svečani, neobičan, ali istodobno cjelovit i ugodan interijer dnevnog boravka od 20 četvornih metara u fuzijskom stilu ukrasit će svaki stan.
Na fotografiji je fuzijski dnevni boravak ispunjen mnogim originalnim detaljima: tapete s uzorkom, ormar sa slikama na fasadama, stalak sa zrcalnim stranama.
Dnevni boravak u klasičnom stilu
Tradicionalni ukras dvorane površine 20 četvornih metara skladna je kombinacija simetrije i luksuza. Za podove se koriste mramor i dragocjeno drvo. Zidovi prostorije prekriveni su visokokvalitetnim tapetama ili ukrasnom žbukom, naspram kojih skupocjen i izvrstan namještaj i tekstil izgledaju sjajno.
Kauč i fotelje imaju mekane presvlake i izrezbarene elemente. Prozorski otvori ukrašeni su zavjesama od satena, baršuna i drugih gustih tkanina. Slike u prekrasnim okvirima i velikim ogledalima prikladne su na zidovima, a masivni kristalni lusteri na stropu.
Klasici ne podnose skučenost, stoga sav kupljeni namještaj i elementi dekora moraju odgovarati veličini sobe i unaprijed nacrtanom planu.
Fotografija prikazuje klasični interijer dnevne sobe u pastelnim bojama, čiji je glavni ukras slikoviti kamin.
Ideje za dizajn
Postoji nekoliko mogućnosti sigurnog života. Najpopularniji način stvaranja elegantnog i svijetlog prostora je bojanje zidova bijelom bojom i korištenje svijetlih detalja na neutralnoj podlozi. Soba će izgledati šira, a stropovi viši.
Crno -bijeli dnevni boravak od 20 četvornih metara s ravnim linijama i kožnim namještajem izgleda elegantno i respektabilno. A kako bi komplicirali dizajn i vizualno proširili granice dvorane, dizajneri preporučuju korištenje različitih zrcalnih površina.
Na fotografiji soba u bijelom s visećom mrežom i žutim detaljima, daje atmosferu originalnosti.
Još jedna izvrsna ideja za podešavanje proporcija prostorije je vijenac s cijelim zidom. Mali prozor će se činiti većim ako zavjesujete ne samo otvor prozora, već i stupove sa zavjesama.
Ako postoje dva prozora, jedan od njih može biti ukrašen zavjesama, a drugi lakoničnim roletama.
Također, dizajneri savjetuju da ne zaboravite na isprepleteni prostor: zatvorene police iznad sofe djeluju kao dodatni prostor za pohranu i stvaraju ugodnu nišu.
Fotografija prikazuje skladan interijer dnevne sobe, gdje su zavjese odabrane u boji zidova i podova. Jeftin namještaj izgleda elegantno i prezentirano.
FOTOGALERIJA
Da biste se osjećali što ugodnije u dnevnom boravku od 20 četvornih metara..