Soba za dvije djevojke, s kompetentnim pristupom dizajnu, uistinu je udoban i lijep životni prostor s originalnim i funkcionalnim dizajnom.
Savjeti za uređenje vrtića
Uzimajući u obzir glavne fizičke, psihološke i materijalne aspekte, pokazalo se da se stvara optimalan dizajn prostorije:
- Prije svega, morate se pobrinuti za sigurnost djeteta. Da biste to učinili, trebali biste sigurno popraviti predmete namještaja ili odabrati dovoljno stabilne strukture bez oštrih kutova..
- Dekoracija dječjeg vrtića mora sadržavati prirodne i ekološki prihvatljive materijale..
- Također, posebnu pozornost treba posvetiti prozorima. Bolje je ako maksimalna količina prirodnog svjetla prodre kroz njih u prostoriju, za to je preporučljivo ukrasiti prozorske otvore svjetlijim i svjetlijim zavjesama ili roletnama.
- Ova soba trebala bi omogućiti slobodno kretanje u prostoru, za to morate posebno pažljivo pristupiti pitanju namještaja i planiranja.
Kako podijeliti sobu?
Budući da ova soba kombinira nekoliko funkcionalnih područja odjednom, važno je pravilno zonirati prostor. Prostor za spavanje uključuje dva kreveta koji se mogu postaviti paralelno jedan s drugim, odvojeni ormarom, policama ili baldahinom.
Veća ušteda prostora može se postići sklopivim krevetima na razvlačenje ili rasklopivim sofama.
Radno područje, po mogućnosti s dva odvojena radna stola, nalazi se pokraj prozora za visokokvalitetno prirodno svjetlo ili je opremljeno na kombiniranom balkonu ili lođi.
Na fotografiji vizualno odvajanje prostora za spavanje zbog podija u unutrašnjosti sobe za djevojčice.
Oprema igrališta ovisi o aktivnostima djevojčica, hobijima i ukusu. Za blizance ili djecu iste dobi ovo područje se može dijeliti.
U dizajnu rekreacijskog područja koriste se razni udobni stolci, otomani, tepisi, za djecu opremaju sustav za spremanje dječjih igračaka, a za tinejdžere ugrađuju video ili audio opremu.
Na fotografiji, opcija zoniranja pomoću pregrade od gipsanih ploča u asimetričnoj sobi za djevojčice.
Postoji mnogo mogućnosti za ocrtavanje prostorije. Prilično popularno rješenje je zoniranje pomoću boje ili svjetlosnog dizajna, kao i odvajanje područja gipsanim pločama, drvenim ili bilo kojim drugim pregradama koje maksimalno individualiziraju prostor..
Ništa manje se ne traži ni uporaba podnih ili stropnih paravana, koju karakterizira posebna mobilnost, tekstilne zavjese, ormarići, police i drugi komadi namještaja..
Ideje za raspored
Uz uski pravokutni raspored spavaćih soba, najprikladnije rješenje bilo bi podijeliti prostor na dva zasebna dijela sa zajedničkim igralištem u sredini..
Mala soba u stanu u Hruščovu također treba pristup ergonomskom dizajnu. U takvom vrtiću bolje je postaviti kompaktni krevet na kat, što će značajno uštedjeti korisne metre.
Za prostoriju kvadratnog oblika prikladna je ugradnja kreveta pod pravim kutom ili paralelno jedna s drugom..
Na fotografiji je dizajn male sobe za djevojčice, ukrašene krevetom na kat.
Spavaća soba 10 m² pretpostavlja prilično minimalistički dizajn. Takva soba izrađena je u svijetlim bojama s dodatkom svijetlih naglasaka i ukrašena zrcalnim platnima za vizualno proširenje prostora i stvaranje dosadnog interijera.
Ništa manje promišljen proces planiranja ne razlikuje se od sobe od 14 četvornih metara, koja se, uzimajući u obzir sve aspekte, može pretvoriti u funkcionalnu, udobnu i atraktivnu spavaću sobu za dijete. U vrtiću od 16 četvornih metara racionalnije je podijeliti sobu na 8 četvornih metara, na koju se mogu postaviti dva odvojena seta namještaja.
Na fotografiji, varijanta izgleda kutne sobe za djevojčice, s dva prozora.
Ako u sobi postoji podij za dvije djevojke, ispada da vizualno zonira prostor u određena područja. Osim toga, ovo uzvišenje može biti dodatni sustav za pohranu s ladicama ili struktura sa skrivenim krevetima na razvlačenje..
Potkrovlje s tavanskim ugođajem, savršeno za opremanje dječje sobe. Originalno pohanje u kombinaciji sa elegantnim završetkom stvara uistinu upečatljiv i individualan dizajn..
Na fotografiji, unutrašnjost spavaće sobe za djevojčice od 12 četvornih metara..
Nijanse završetka vrtića
Glavna stvar u oblaganju vrtića je uporaba ekološki prihvatljivih i sigurnih materijala. Za ukrašavanje zidova često se bira glatka ili teksturirana dekorativna žbuka, tapete za slikanje ili papirna platna..
U maloj prostoriji preporučljivo je koristiti svjetliji i pastelni dizajn s ne previše šarolikim ispisom, obične zidove, možete ukrasiti šarenim naljepnicama, posterima, slikama i drugim.
Prema shemi boja za dječju spavaću sobu, preferiraju mirne mliječne, plave, blijedo ružičaste nijanse ili kontrastnije boje mente, zelene ili žute boje. Za sobu sa prozorima okrenutim prema sjeveru, topla narančasta ili boja marelice bit će posebno prikladna; u sunčanoj prostoriji s južnom orijentacijom u ukrasu se koriste hladne sivo-plave ili blijedo ljubičaste boje.
Fotografija prikazuje dizajn sobe za tinejdžerice s podom obloženim linoleumom.
Za ukrašavanje stropa prikladno je obično bijeljenje, slikanje ili tapetiranje, što će stropnoj ravnini dati vrlo neobičan i doista jedinstven izgled. Pod je uglavnom prekriven prirodnim linoleumom ili tepihom.
Fotografija prikazuje obojeni dvobojni strop, ukrašen štukaturom u unutrašnjosti djevojačke sobe.
Kako opremiti sobu?
Dječji vrtić za dvije djevojčice, preporučljivo je opremiti ne previsok namještaj kako prostor ne bi stvarao osjećaj zagušenosti i skučenosti. Po boji, bolje je dati prednost svjetlijim predmetima. Višenamjenski setovi namještaja posebno su povoljno rješenje, na primjer, u obliku kreveta na razvlačenje, transformacijskih stolova, sklopivih sofa i drugih..
Za uređenje svlačionice savršen je samostojeći ormar, ugrađeni pretinac ili kutna konstrukcija koji pruža najučinkovitije korištenje slobodnog prostora. Kao sustave za pohranu možete koristiti i škrinje, košare od pruća ili razne plastične posude..
Na fotografiji varijanta namještaja s dva ormara u dizajnu dječje sobe za dvije djevojčice.
Jednako isplativ način uštede prostora je postavljanje kreveta na kat, koji je savršen za dvije djevojčice, blizanke ili vremenske uvjete. U prostoriji veće veličine moguće je paralelno rasporediti krevete sa slobodnim pristupom s obje strane. U tom slučaju mjesto u blizini kreveta za spavanje opremljeno je noćnim ormarićima ili malom komodama..
Na fotografiji je soba za djevojčice s bijelim krevetom na kat, stiliziran kao kuća.
Značajke osvjetljenja
U dječjem vrtiću za dvije djevojčice, osim opće rasvjete, planira se postavljanje reflektora iznad radnog prostora i postavljanje noćnih svjetiljki ili svijećnjaka u blizini svakog ležaja. Za ukrašavanje ove sobe prikladno je koristiti najoriginalnije svjetiljke, neobične podne svjetiljke ili čak svjetlosne i glazbene uređaje..
Dizajn jaslica za 2 sestre
Za ljubitelje plaže i sunca posebno je prikladna morska tema koja uključuje razne dodatke, u obliku školjki, obojenih kamenčića, kamenčića i drugog dekora. Takav interijer raspolaže ugodnim odmorom i kreativnošću..
Mnogo je teže odabrati dizajn za dvije djevojke različite dobi, jer svaka od njih može imati svoje interese i hobije. Izvrsno rješenje u ovom slučaju može biti modularni namještaj, koji dijeli prostor u dvije zasebne zone za različit dizajn..
Za aktivne djevojke s atletskim sklonostima savršena je razna oprema, na primjer, zidne šipke, gimnastički prstenovi i drugo. Ovo područje ne smije sadržavati oštre kutove, ogledala i druge krhke predmete. Bolje je ako je interijer izrađen u minimalističkom dizajnu, koji uključuje puno slobodnog prostora..
Fotografija prikazuje dizajn prostrane dječje sobe za djevojčice, opremljene sportskim kutom.
Ništa manje popularan je dizajn sobe u stilu vaših omiljenih crtića, bajki i još mnogo toga. Dječja soba izgledat će prilično originalno, napravljena u glazbenom stilu, koja uključuje dizajn uz pomoć raznih plakata, plakata s vašim omiljenim izvođačima, naljepnica, tapeta i tiskanog tekstila, u obliku glazbenih instrumenata, visokih ključeva, nota i drugih stvari.
Dobne značajke
Uređenje i uređenje vrtića u potpunosti ovisi o dobi djece.
Interijer predškolske sobe
Budući da kćeri predškolaca imaju slične interese, iste potrebe i dobne karakteristike, roditeljima je puno lakše opremiti vrtić. Najčešće se interijer izvodi u jednoj shemi boja, isti namještaj i dekor ugrađeni su s malim prepoznatljivim detaljima..
Na fotografiji je soba za novorođene djevojčice s krevetima ukrašenim baldahinima.
Za djecu predškolske dobi uglavnom odabiru nježnu i pastelnu paletu, ukrase i tekstil s zapletima iz crtića, knjiga i drugih stvari. Kreveti su ponekad ukrašeni baldahinima i tematski su opremljeni. Zbog sigurnosti djece, soba isključuje prisutnost oštrih kutova i složenih mehanizama.
Fotografija spavaće sobe za tinejdžerke i učenice
Takve spavaće sobe za dvije djevojčice zahtijevaju proširenje prostora za spavanje i povećanje funkcionalnosti radnog mjesta. Kao krevete, preporučljivo je kupiti modele za rast, a računalnu stolicu ili stolicu, odabrati s podesivim naslonom i sjedalom. Budući da u sobi za tinejdžere postoji minimalan broj igračaka, stalke i obične police treba razlikovati prikladnim postavljanjem knjiga, raznih dopisnica i drugih.
Na fotografiji je soba za dvije djevojčice prvog razreda s krevetom na kat.
Tinejdžerski interijer dviju djevojčica pretpostavlja drugačiji dekor, u obliku plakata, fotografija i ručno izrađenih radova, doprinoseći stvaranju originalnog dizajna. Za namještanje često se biraju kreveti na kat, kreveti na podiju, sklopive konstrukcije, modeli za preoblikovanje, sklopivi kauči koji pružaju ugodan odmor i san..
Na slici je spavaća soba za tinejdžerke, napravljena u seoskom stilu.
Za 2 djevojčice različite dobi
U obitelji s dvije djevojčice koje imaju značajnu razliku u godinama, možda će biti teško stvoriti osobni prostor za privatnost najstarije kćeri. Kako bi se djetetu ograničio pristup stvarima odrasle sestre, prikladno je ugraditi visoke stalke i viseće police. S velikim dobnim rasponom može doći i do razlike u načinu rada, hobijima i interesima djece; za rješavanje ovog problema prikladna je kupnja individualnog namještaja i razgraničenje prostora pomoću pregrada, paravana ili zavjesa..
Na fotografiji unutrašnjost dječje sobe za školarku i tek rođenu bebu.
Takva soba treba individualni pristup dizajnu, na primjer, za stariju djevojčicu školske dobi treba postaviti prostrane konstrukcije u obliku stalka, ladica i polica prikladnih za knjige, bilježnice ili dopisnice, a za mlađu sestru dodijeliti sustav za skladištenje igračaka, lutki, albuma s crtežima i drugih stvari.
Dizajn u raznim stilovima
Klasični stil prilično je isplativo rješenje za uređenje vrtića. Takav interijer uključuje ugradnju drvenih kreveta ukrašenih lijepim izrezbarenim detaljima, korištenje raznovrsnog pribora i kraljevske palete boja koje čine postavu doista čarobnom i bajkovitom..
Glavne značajke skandinavskog trenda su korištenje jednobojnih jednobojnih završnih obrada, podovi od svijetlog drva i jednostavan namještaj. Monotoniju možete oživjeti šarenim slikama, fotografijama, dječjim crtežima ili svijetlim tekstilom..
Na slici je dizajn moderne spavaće sobe za tinejdžerke.
Došao iz Francuske, romantični stil Provanse savršeno će nadopuniti spavaću sobu dviju djevojčica od 10 do 12 godina. U dizajnu se često nalaze prirodne jorgovane, ružičaste, blijedoplave i druge pastelne palete, cvjetni otisci u dizajnu tapeta, pastelno platno, zavjese i drugi tekstil. Predmeti namještaja općenito su lakši i lakši u dizajnu..
Stil potkrovlja, prikladniji za tinejdžere od 14 do 16 godina, koji teže samoizražavanju i osobnom razvoju. Takav se interijer odlikuje vrlo elegantnim i originalnim izgledom, suzdržanim nijansama, malo grubim ukrasom i upotrebom uličnog dekora, na primjer, poput grafita..
FOTOGALERIJA
Soba za dvije djevojke, zbog promišljenog dizajnerskog pristupa i zanimljive dizajnerske ideje, može se pretvoriti u ugodnu sobu atraktivnog dizajna i određene povoljne atmosfere.