Bijela kuhinja s crnom radnom površinom sofisticirano je rješenje dizajna interijera. Daje prostoriji lakoću, prozračnost i prostranost. Kombinacija bijele i crne vizualno produžuje i proširuje malu sobu.
Na fotografiji bijela kuhinja s crnom radnom površinom izgleda moderno i elegantno, dijeleći radno područje na dva dijela. Dizajner: Ksenia Pedorenko. Fotograf: Ignatenko Svetlana.
Prednosti i nedostatci
Razmotrite prednosti i nedostatke bijele kuhinje s crnom radnom površinom.
Prednosti:
- Vizualno povećava prostor. Snježno bijeli pod i strop dodat će visinu, a svijetli zidovi lako će proširiti malu sobu..
- Svestranost. Prilikom uređenja kuhinje u bijeloj i crnoj boji teško je pogriješiti u kombinacijama, pa je lako izbjeći “kolorističke” pogreške.
- Duplo više svjetla. Bijela površina može reflektirati svjetlost, soba je ispunjena dodatnom rasvjetom i daje osjećaj prostranosti.
Unatoč neospornim prednostima, uzmite u obzir neke nedostatke bijele kuhinje:
- Nepraktičnost. Kontaminacija je vidljivija na bijeloj podlozi nego na crnoj. Za čišćenje bijele površine potrebno je više vremena.
- Sterilnost. Udruge s bolnicom nastaju u mašti ljudi, osobito kada se koriste hladne nijanse bijele.
Oblik slušalica
Otkrijmo koji oblik bijelog kuhinjskog seta s crnom radnom površinom odabrati pri stvaranju ugodne atmosfere. Među uobičajenim, razlikuju se:
- Linearno. Izvrsna opcija, zauzima malo prostora. Uključuje pravilo radnog trokuta. Pogodan kao osnova za dizajnerska rješenja.
Na fotografiji, linearni oblik kuhinjske jedinice, takav je raspored praktičan i kompaktan.
- Kutak. Povoljan tip rasporeda, prolazi uz dva susjedna zida. Hladnjak, sudoper i štednjak u ovom obliku postavljeni su na optimalnoj udaljenosti.
- U-obliku. Praktično rješenje za modernu bijelu kuhinju s crnom radnom površinom. Vozi se uz tri zida, jedan dio je poluotok koji može biti i blagovaonica.
- Ostrovnaya. Najskuplji raspored. Pogodno za velike prostorije, može biti linearno ili kutno.
Odabir stila
Kombinacija crne i bijele pogodna je za kuhinje izrađene u sljedećim stilovima:
- Klasična. Crno-bijela paleta je dobitna za modernu i udobnu kuhinju. Skladno rješenje koje naglašava klasični stil je bijela kuhinja s crnom radnom površinom..
- Skandinavski. Koriste se svijetle boje, prirodni materijali i jednostavni oblici. Kombinacija bijelog namještaja i crnih stolova u ovom stilu izgleda impresivno..
Na fotografiji bijela kuhinja, izrađena u skandinavskom stilu, kombinira moderne materijale, lakoću i prostranost..
- Potkrovlje. U prijevodu s engleskog “potkrovlje” – “potkrovlje”. Kombinira moderne teksture sa starim vintage materijalima i predmetima. Stil potkrovlja temelji se na kontrastima, pa kombinacija bijele fasade s crnom radnom površinom izgleda skladno.
- Moderna. Uključuje klasične elemente, tekuće linije, prirodne materijale, ilustrira trenutne modne trendove. S ovim stilom i vlastitom kreativnošću bijela kuhinja s crnom radnom površinom može se učiniti ekskluzivnom.
Materijali za izradu slušalica
Ako želite da služi dulje vrijeme, posebnu pozornost trebate obratiti na materijal od kojeg je izrađena fasada bijelog kuhinjskog seta jer će morati djelovati s sredstvima za čišćenje, vlagom, parom.
- Prirodno drvo. Namještaj od punog prirodnog drva ne samo da izgleda luksuzno i lijepo, već ima i visoke performanse.
- Iverica. Jeftin, ali istodobno prilično izdržljiv materijal. Obrađuje se posebnim impregnacijama, zahvaljujući kojima uspješno odolijeva mehaničkim oštećenjima i trošenju.
- MDF. Ekološki prihvatljiv materijal u usporedbi s ivericom. Njegova struktura omogućuje vam izradu fasada namještaja različitih nestandardnih oblika, sa složenim ukrasnim oblogama..
Koju fasadu odabrati, mat ili sjajnu?
Mat fasade su praktične, nisu jako osjetljive na prljavštinu, ogrebotine su praktički nevidljive, ali nema sjaja.
Sjajna površina fasada može vizualno proširiti prostor; s vremenom boja ne gubi sjaj. Površina se lako čisti. Nedostaci na njima su vidljiviji.
Na fotografiji bijela kuhinja sa sjajnom fasadom čini kuhinju svjetlijom i daje osjećaj prostranosti..
U bijeloj kuhinji s crnom radnom površinom moguće je koristiti kombiniranu verziju, ostavljajući sjajne gornje ladice i mat donje fronte.
Materijali za izradu radnih ploča
Razmotrite pitanje odabira materijala za crnu radnu ploču, ona bi trebala biti ne samo lijepa, već i praktična i izdržljiva.
- Laminat. Trajan i ekonomičan. Od laminiranog materijala prekrivenog papirom i zaštitnim plastičnim slojem. Ploče za stol mogu biti različite debljine. Otporan na vlagu i niske temperature. Mrlje se lako uklanjaju. Nemojte rezati po površini radne ploče kako ne biste ostavili ogrebotine.
- Lažni dijamant. Ploče dolaze u različitim veličinama i oblicima. Na visokim temperaturama materijal postaje plastičan, što vam omogućuje da napravite radnu ploču bez šavova. Praktična crna radna ploča, površina se ne grebe, ne upija vodu.
- Prirodni kamen. Skupocjen, ali istodobno prilično praktičan materijal. Ploča stola ne boji se vlage i visokih temperatura. Kuhinjski okvir potrebno je ojačati zbog velike težine kamena.
- Staklo. Izdržljiv i lijep materijal. Ploča stola ne zahtijeva posebnu njegu, otporna je na mehanička naprezanja, visoke temperature i vlagu. Manje materijala – ostavlja otiske prstiju, klizavu površinu.
Koju pregaču odabrati?
Pregača za kuhinju važna je stvar. Ne bi trebao biti samo dodatak i svijetli naglasak u kuhinji, već i učinkovito obavljati svoje zaštitne funkcije. Važno je ne narušiti sklad bijelog interijera..
- Ako je odabir boje pregače napravljen u korist crne boje, tada se morate pobrinuti za dobro osvjetljenje radnog područja..
Na fotografiji pregača je crna, dijeli radno područje na dva dijela, vizualno produžava prostor.
- Treća boja. Pregača s podebljanom bojom izgledat će sjajno u kuhinji. Kontrastna crvena, narančasta, žuta, zelena skladno će se uklopiti u interijer.
- Tisak fotografija. Isplativo rješenje je korištenje sočnog cvijeća i voća, krajolika ili velikih gradova, geometrijskog i cvjetnog ukrasa.
Odabir materijala pregače
Upamtite da mora kombinirati praktičnost, jednostavnost uporabe, biti vodootporan i otporan na toplinu..
- Keramička pločica. Popularna opcija koja se lako nosi sa svojim dužnostima. Možete birati sjajne i mat, glatke i teksturirane, različitih oblika i veličina, sa ili bez uzorka.
- Mozaik. Izrađen je od stakla, keramike, metala, smalta. Mozaici su skuplji od pločica. Ima više prednosti, izdržljiv je, jak i otporan na toplinu.
- Prirodni kamen. Ovo je dobitna opcija ako su leđna ploča i stolna ploča izrađene od istog materijala. Prirodno kamenje uključuje bazalt, mramor, granit i litokeramiku..
- Staklo. Koristi se kaljeno staklo. Izdržljiv, bez ogrebotina, jednostavan za čišćenje, ne boji se visokih temperatura.
Kombinacija s tapetama, zavjesama, dekorom
Interijer je prikladan za tapete u bijelim, bež tonovima, s dodatkom crnih naglasaka, s grafičkim uzorkom, foto tapetama.
Prilikom odabira zavjesa, win-win opcija je bijela, crna, siva, s geometrijskim uzorkom, slikama biljaka i cvijeća. Možete odabrati zavjese s vodoravnim prugama različitih širina.
Stucco lajsne, letvice, obloge, ogledala koriste se kao dekor u bijeloj kuhinji. Ogledalo će dodati svjetlost, vizualno povećati prostoriju. Genijalan način ukrašavanja zidova je objesiti daske za rezanje, oklagije, starinske pladnjeve i posuđe. Zid možete ukrasiti porculanskim ili keramičkim tanjurima.
Kuhinja je jedno od najomiljenijih mjesta u kući, koje nas fascinira, nadahnjuje i puni pozitivnim emocijama za cijeli dan. Bijela kuhinja s crnom radnom pločom klasik je koji nikada neće izaći iz mode i uvijek će vas očarati.!
FOTOGALERIJA
Ispod su primjeri fotografija korištenja bijelih slušalica s crnom radnom površinom u unutrašnjosti kuhinje.