A bárpulttal felszerelt konyha különféle tervezési lehetőségei lehetővé teszik, hogy bármilyen helyiséget funkcionális és hangulatossá alakítson, még akkor is, ha az alakja nem túl kényelmes. Ez a bútor nyugatról érkezett hozzánk, és ma “reggeliző bárnak” hívják, ami pontosan tükrözi a célját – ez egy olyan hely, amely lehetővé teszi, hogy harapnivaló legyen a konyhában azokban az esetekben, amikor nincs pont az asztal kiszolgálásában.
Modern konyha kialakítás bárpulttal
A bárpult olyan elem, amely bármilyen belső stílusban megfelelő. Mind a modern techno, mind a hi -tech, mind a hagyományos padlás, mind a “népi” belsőépítészeti lehetőségek és az “időtlen klasszikusok” számára egyaránt megfelel – a különbség csak a formában és a befejező anyagokban lesz. Tervezési jellemzőik alapján a bárpultok a következő csoportokra oszthatók:
- Falra szerelt. A falak mentén helyezkednek el, és sikeresen helyettesítik a hagyományos reggeliző asztalokat a kis konyhákban, így helyet takarítanak meg és megkönnyítik a szoba vizuális érzékelését. Az ilyen típusú állványok általában nem kapcsolódnak konyhabútorokhoz és munkafelületekhez. Kialakításuk eltérhet a többi bútor kialakításától..
- Kombinált. Ez a legsokoldalúbb opció, amely lehetővé teszi a munkafelület meghosszabbítását, a konyha alakjának megváltoztatását (például lineárisról L-alakúra alakítását). Az állvány teteje a munkalap folytatása, és akár lineárisan, akár szögben eltávolodik tőle. Egy ilyen állvány alatt konyhai berendezéseket vagy további polcokat helyezhet el edények vagy kellékek tárolására. Az ilyen típusú bárral rendelkező konyha belseje könnyen felosztható funkcionális zónákra, ha a konyha az étkezővel egy szobában van.
- Kombinált. Ebben a változatban a munkalap a munkafelülettel szomszédos, de más magasságú. Általában a munkafelület a konyha felé irányul, a magasabb rúd pedig az étkező felé..
- Sziget. A szigetállványt általában háztartási készülékekkel kombinálják – tűzhely, mosogató. Általában meglehetősen jelentős méretű, és nagy konyhai területet igényel ahhoz, hogy minden oldalról könnyen körbejárható legyen. Az ilyen konyhák kialakítása eredeti és praktikus..
A bárpultok különféle anyagokból készülhetnek – a legegyszerűbbtől az exkluzív – drága fafajtákig, természetes kőig, minden a belsőépítészeten múlik. Egy közös vonásuk van – a megnövekedett magasság.
Ha az étkezőasztalok átlagos magassága 70-80 cm, akkor a bárpult magassága a konyhában 90 cm -től (kombinált kialakítás esetén) 115 cm -ig változhat. Ezért használatuk speciális “rudat” igényel széklet is megnövelt magasságú, és jobb, ha háttámlával rendelkezik az ülés kényelme érdekében.
Bár konyhai lehetőségek
Lehetetlen leírni a lehetséges lehetőségek sokféleségét, mivel minden konkrét esetben a tervező dönti el, hogy milyen típusú bútorszerkezet a legalkalmasabb a konyhára elkülönített helyiséghez..
Mindazonáltal vannak olyan leggyakoribb lehetőségek, amelyek bizonyos értelemben univerzálisak, és lehetővé teszik több probléma egyidejű megoldását: funkcionális konyhai szoba felszerelése, zónázás, kifejező design kialakítása. Bármilyen belső térben a bárpult nem veszik el, és nemcsak kényelmes, hanem funkcionális bútordarab is lesz.
Konyha bárpulttal az ablak mellett
A kis konyhákban az ablakpárkány általában nem tűnik nagyon vonzónak, olyan helyre fordul, ahol a helyüket nem talált tárgyak felhalmozódnak. Milyen kialakításról beszélhetünk ebben az esetben? A probléma könnyen megoldható, ha a standard ablakpárkányt bárpultra cseréli.
Ezáltal nincs szükség külön snack asztalra, ami nagymértékben helyet takarít meg. Ezenkívül kellemes ülni az ablak közelében – például kávét inni és megcsodálni az ablakon túli kilátást. Ezenkívül ez a lakás legfényesebb helye, és a bárpult azzá válhat, ahol kényelmes a különféle hobbik gyakorlása..
Lehetőség van egy “reggelizőasztal” felszerelésére az ablak mellett, még akkor is, ha az ablak francia, és nincs ablakpárkánya. Az egyetlen hátrány – ebben az esetben nem ajánlott tárolópolcokat elhelyezni vagy konyhai eszközöket a munkalap alá helyezni, mivel ez csökkenti a megvilágítást.
Az így kialakított belső tér továbbra is könnyű és ugyanakkor kényelmesebb lesz. Abban az esetben, ha az ablak alsó része a szokásosnál magasabbra kerül, teljesen lehetséges további tárolóedények készítése az asztallap alatt..
U alakú konyha bárpulttal
Gyakran előfordul, hogy egy bárpultot rögzítenek a konyha L alakú munkafelületéhez oly módon, hogy a tervben a konyha P betűt alkot. Ez meglehetősen kényelmes lehetőség, természetesen, ha a szoba mérete lehetővé teszi.
A munkafelületek ilyen elrendezésű kialakítása lehetővé teszi az ergonomikus munkahely megszervezését, míg a pult alatt berendezéseket vagy edényeket helyezhet el az élelmiszerek tárolására. Ezenkívül vizuálisan korlátozhatja a konyhát, ha más funkcionális területek találhatók ugyanabban a szobában..
Konyha-étkező bárpulttal
A nyitott terű belső terekben a tervezők inkább a konyha és az étkező funkcióit kombinálják egy kötetben. Ebben az esetben az asztallapos állvány “elválasztóként” működhet, elválasztva a főzőterületet az ételfogadó területtől. Itt különféle lehetőségek lehetségesek. Például egy kombinált pult lehetővé teszi további munkahely kialakítását a konyhában, míg a nappali felé irányuló “bár” rész nemcsak harapnivalót biztosít, hanem díszítő elemként is szolgál a tervezésben az étkezőből.
Sarokkonyha kialakítása
Általában a sarokkonyhák G betű alakúak. Ha bárpultot ad hozzá, hangulatosabb és kényelmesebb szobát kaphat a háziasszony számára. A három oldalról munkasíkokkal körülvett környezet segít a főzési folyamat megszervezésében úgy, hogy minimális erőfeszítéseket kell rá fordítani..
További fényképek a bárpultos sarokkonyhákról.
Fotó a konyha kialakításáról egy bárral
Az alábbi fényképek a bárpultok különböző felhasználási módjait mutatják be..
Fotó 1. A bárpult a fő munkafelülettel P betű alakban van kombinálva.
2. fotó. Az U alakú konyhát a fő munkafelülettel azonos magasságú bárpult választja el a szoba többi részétől.
3. fotó. Egy kis bárpult eredetiséget kölcsönöz a kis konyha kialakításának, lehetővé teszi egy hangulatos hely megszervezését a pihenéshez és a baráti beszélgetéshez, és nem foglal sok helyet.
Tervező: Ksenia Pedorenko. Fotós: Ignatenko Svetlana.
Fotó 4. A bárpult bonyolult alakú lehet – kényelmes és eredeti, a belső tér szokatlan és stílusos.
5. fotó Egy példa egy kombinált bárpultra egy kis konyha belsejében.
6. fotó Az állvány könnyű kialakítása nem zsúfolja fel a helyiséget, de vizuálisan megkülönbözteti a konyha munkaterületét.
7. fotó. Az üveg asztallap szinte láthatatlan a belső térben, és nem teszi nehéznek a szobát.
8. fotó. A bárpult bezárja a konyhához rendelt helyet, és ezáltal vizuálisan korlátozza azt. A bútorok kontrasztos színe hangsúlyozza ezt a megkülönböztetést, és teljességet és grafikát kölcsönöz a szoba kialakításának..
9. fotó. A kombinált állvány a bútorok színében nagyon funkcionális, és nem sérti a belső egység integritását.