A csempe fektetése mindig időigényes és költséges része a felújításnak. Praktikussága ellenére a kerámia nem az egyetlen módja a fürdőszoba díszítésének. Elmondjuk, hogyan kell díszíteni a fürdőszobát, kivéve a csempéket: ezek az anyagok ellenállnak a nedvességnek is, de olcsóbbak.
Falak
A fürdőszoba díszítésének leginkább költségvetési módja a műanyag panelek. Könnyű megbirkózni a beszerelésükkel, míg az elemeket bármilyen irányba le lehet fektetni: a függőlegesen elhelyezkedők optikailag felemelik a mennyezetet, magasabbra emelik a helyiséget, és vízszintesen bővítik a teret.
A panelek nem félnek a nedvességtől, és nem deformálódnak a hőmérsékletváltozások miatt. A falakat a telepítés előtt nem kell kiegyenlíteni: az anyag elrejti az összes hiányosságot. A panelek utánozhatják a bélést, csempét, fa textúrájúak vagy fényesek..
Kiváló megoldás kis fürdőszobákhoz – varrat nélküli fehér elemek: vizuálisan növelik a teret, és a minták és minták hiánya stílusosabbá teszi a belső teret.
A fürdőszoba nem szabványosabb díszítéséhez válasszon nedvességálló tapétát. Ezek kevesebbe kerülnek, mint a csempe, és a legtöbb kezdő megbirkózik a ragasztással. A tapéta minták választéka nagyon gazdag, és szükség esetén nem nehéz cserélni őket. Fürdőszobába alkalmas:
- Mosható vinil tapéta.
- Nedvességálló folyadék.
- Domborított üvegszálas szövedékek, amelyek festhetők.
A tapéta díszítőfal vagy a fal felső részének díszítésére használható, ahol a nedvesség nem jut el. További védelem érdekében a sűrű lakkozható. Ne ragassza őket nedves területekre: a zuhanykabin belső felületére és a fürdő közelében lévő falakra.
A fürdőszobai dekoráció megtakarítása érdekében a tervezők gyakran nedvességálló festéket használnak. Az ilyen megoldás színskála sokkal szélesebb, mint a csempeé, emellett könnyen megváltoztathatja a falak színét..
A kompozíció első alkalmazása előtt a falak felületét el kell távolítani a régi felületről, fertőtlenítőszerrel kell kezelni, kiegyenlíteni és alapozni.
Annak érdekében, hogy a fürdőszoba érdekesebb legyen, különböző színárnyalatokat használhat. Alkalmasak az akril, szilikon és latex készítmények.
Egy másik költségkeretes, tartós és környezetbarát anyag a fürdőszoba belső falának díszítéséhez a dekoratív vakolat. Jól elrejti az összes apró repedést, könnyen felvihető és lenyűgöző. Ezenkívül a vakolat felszívja a nedvességet, de megvédi a falakat a patogén mikroflórától. Felhordás előtt a felületet vízszigeteléssel kell ellátni, kiegyenlíteni és alapozni.
A legolcsóbb keverék ásványi anyag, alacsony plaszticitással rendelkezik. Az akril valamivel drágább, de rugalmasabb és tartósabb. A legtartósabb és kiváló minőségű dekoratív vakolat a szilikon, de ára átlagon felüli.
A fürdőszobával való fával való szembenézés költséges folyamat, mivel csak az elit fafajok (tölgy, kőris, brazil bükk) képesek ellenállni a hosszú ideig tartó nedvességnek. Száraz területeken a természetes anyagok használata megengedett, de foltos és lakkos alapos kezelést igényel.
Ha kedveli az ipari stílust, válasszon vékonyfalú téglát vagy téglaszerű csempét (más néven furnér) fürdőszobájába, amely készen áll a vízzel való érintkezésre..
Padló
A fürdőszobai padló burkolásához a csempéken kívül számos optimális lehetőség létezik. Az egyik az önterülő poliuretán padló. Ellenáll a nedvességnek és nincsenek illesztései. Egyedi design létrehozásához tetszőleges mintát választhat. A padló öntése előtt gondosan elő kell készíteni az alapot.
A fürdőszoba imitálásához nedvességálló, nagy szilárdságú, viaszjal impregnált laminátum alkalmas, amely megvédi a padlót a penész felhalmozódásától. A felületet azonnal be kell törölni a víz bejutása után. A vízálló laminátum nem szívja fel a nedvességet és tartósabb.
A fapadló drágább anyag, de kellemes textúrájú és környezetbarát. Teak, vörösfenyő, tölgy és padló alkalmas. A padlót fektetés előtt vízszintesen kell vízszintesíteni és vízszintesíteni. Az alkatrészeket poliuretán ragasztóval ragasztják az alapra, amely tömítőanyagként szolgál.
Fontos, hogy a táblákat olyan vegyületekkel impregnálják, amelyek növelik a vízállóságot (olaj, folt, lakk). Rossz telepítés és feldolgozás esetén a fa deformálódhat.
A linóleum olyan anyag a fürdőszobához, amely megfelelő telepítéssel körülbelül 15 évig tart. Válasszon egy kereskedelmi típusú linóleumot, csúszásgátló felülettel. A bevonat textúrája utánozhatja a fát vagy a követ. Az anyagot sík padlóra kell fektetni, és a varratokat gondosan le kell zárni..
Mennyezet
A leginkább költségvetési, de ugyanakkor a legrövidebb ideig tartó módszer a mennyezet befejezésére a fürdőszobában a vízbázisú festék. A homlokzati munkákhoz szükséges emulzió, amely ellenáll a füstnek és a szélsőséges hőmérsékleteknek, a leghosszabb ideig tart. Festés előtt a felületet gittelni, csiszolni és alapozóval bevonni.
A mennyezet csuklós lehet – ehhez nedvességálló gipszkarton és fémprofilból készült keret szükséges. Ennek a kialakításnak az az előnye, hogy nem igényli a felület előzetes kiegyenlítését, bár a befejezéshez szükséges az ízületek gittelése. A lámpatestek beépíthetők az álmennyezetbe.
A műanyag panelek és az alumínium lécek a pénztárcabarátabb fürdőszobai mennyezetbevonatok közé tartoznak. Szükségük van egy keretre is. A PVC panelek és az alumínium lécek vízállóak és könnyen karbantarthatók.
Egy másik modern és praktikus lehetőség a mennyezet bélésére egy vinil alapú vászon. A feszített mennyezetek gyorsan felszerelhetők, lakonikusan néznek ki, változatos kialakításúak és fényesek, valamint lámpákat is beépíthetnek. A vászon akár 100 liter vizet is ellenáll, ha az emeleti szomszédok áradnak.
Azok, akik fával szeretnék díszíteni a mennyezetet, válasszanak lucfenyőből, teakből, cédrusból vagy égerből készült, 25 mm-nél nem vastagabb, víztaszító vegyületekkel átitatott deszkákat. A fürdőszobában megfelelőbb választás lenne az álmennyezet, amely biztosítja az anyag szellőzését..
A teljesen csempézett fürdőszoba vagy fürdőszoba megfosztja a szobát a kényelemtől. A felsorolt befejezési módszerek nemcsak a költségvetés megtakarítását segítik, hanem eredetiséget és teljességet is hoznak a belső térbe..