Namų puošimas dirbtinėmis gėlėmis yra puiki alternatyva gyviems augalams tiems, kurie nenori ar nemoka jų prižiūrėti. Kas yra dirbtiniai augalai ir kaip jais papuošti butą?
Už ir prieš
Prieš įvesdami dirbtines gėles į namo interjerą, turėtumėte įvertinti visus tokio dekoro privalumus ir trūkumus. Argumentai už:
- Nereikalauja priežiūros. Jokio laistymo, transplantacijos, trąšų. Atostogų metu dėl jų nereikia jaudintis..
- Jie visada atrodo vienodai. Gyvi augalai gali susirgti, o nupjautos puokštės nuvysta ir sugadina visą dekoraciją liūdna išvaizda. Dirbtinės gėlių kompozicijos išlieka nepažeistos daugelį metų.
- Tinka alergiškiems žmonėms. Alergija yra dažna priežastis vengti šviežių gėlių. Dirbtiniai augalai nesukelia reakcijų, svarbiausia nepamiršti juos nuvalyti..
- Galima dėti bet kur. Drėgname vonios kambaryje, šaltame balkone, tamsiame prieškambario kampe be natūralios šviesos.
- Jie sukuria jaukią atmosferą. Jei dažnai vykstate į komandiruotes arba natūralių gėlių negalima laikyti dėl kitos priežasties, jų kopijos taip pat suteiks jaukumo kiekvienam kambariui. Aukštos kokybės „klastotės“ beveik nesiskiria nuo originalių.
- Vidaus dekoracijos neauga. Gyvąsias reikia nuolat apkarpyti arba pakeisti vietą, nes jos didėja – senas puodas ir vieta daugeliui tampa maža vos per metus.
Nuotraukoje – plastikinė žolė vazonuose
Dirbtinių spalvų priešininkai interjere turi priešingą požiūrį:
- Daiktai renka dulkes. Argumentas abejotinas, nes tikrus vazoninius kambarinius augalus taip pat reikia periodiškai plauti duše arba nušluostyti drėgna šluoste..
- Gali sukelti nemalonų kvapą. Naudojant pigias medžiagas, naujos gėlių kompozicijos tikrai kvepia..
- Dizainas yra pigesnis. Norėdami to išvengti, rinkitės aukštos kokybės dekoratyvinius elementus..
- Jie sukelia nemalonių asociacijų. Tai ypač pasakytina apie gėlių imitacijas – rožes, gvazdikus, chrizantemas ir kt..
Dizaino variantai
Dirbtinės gėlės yra skirtingų formų ir kiekvienas čia pasirenka tą, kuris tinka jo stiliui.
Vazoniniai augalai
Jie gaminami mažų sukulentų, taip pat didelių fikusų ar palmių pavidalu. Populiariausios yra IKEA gėlės: asortimentą atstovauja FEYKA ir SMIKKA. Pirmasis yra įprastos dirbtinės žolės ir gražių ampelinių gėlių, medžių ir net žydinčių veislių (orchidėjų, jazminų) pavidalo.
Maži sodinukai tiks ant darbo ar žurnalinio stalo, virtuvės stalviršio ar virš jo (kabantys ant turėklų). Didelėms grindims, esančioms ant grindų, yra skirta vieta šalia sofos ar lovos, jos taip pat užima laisvus kampus. Keletas aukštų gėlių iš eilės tinka zonavimui vietoj sienų ir pertvarų.
Dirbtinių gėlių puokštės
Juos galima įsigyti jau paruoštus, belieka tik įdėti į vazą be vandens. Arba surinkite jį savo rankomis, įsigydami komponentus po gabalą. Pirmasis variantas yra paprastesnis, antrasis yra universalesnis – jūs pats pasirenkate, kokios spalvos ir dydžio puokštė bus, kas į ją bus įtraukta.
Beje, puokštės renkamos ne tik iš žydinčių bijūnų ar hortenzijų. Kompozicijoms kurti naudojamos dekoratyvinių lapuočių šakos – paparčiai, eukaliptai, monstrai ir kt. Tokios kolekcijos atrodo neįprastai, tuo tarpu akys nenusibosta, kaip nuo gėlių.
Peržiūrėkite neįprastų augalų pasirinkimą namams.
Nuotraukoje yra dirbtinių gėlių fito sienelės pavidalu
Gėlių kompozicijos
Čia yra daug variantų:
- surinktos puokštės vazose ar vazonuose (dažniausiai naudojamos dalys be stiebų, jos tiesiog priklijuojamos prie pagrindo – yra mažos stalui arba aukštos grindims);
- vainikai, skirti dėti ant sienų, durų, lubų (neturi nieko bendra su gedulo priedais);
- floristiniai paveikslai (turi geometrinę formą, alternatyvą plakatams ir paveikslams svetainėje ar miegamajame);
- dekoratyviniai florariumai (dirbtiniai augalai kolbose);
- ikebana (dažniausiai plokščia, žema, pailga – jais puošiami stalai, palangės);
- topiary (gėlių rutuliai ant kojų).
Renkantis, atsižvelkite į numatytą vietą, interjero stilių, spalvų schemą.
Girliandos
Kas sakė, kad jie turi būti Naujųjų metų ir šviesūs? Gėlės ant ilgos linijos tinka vyniojimui, stalo, langų dekoravimui, kompozicijų kūrimui.
Iš kokios medžiagos jie pagaminti?
Gėlės interjere skiriasi ne tik išvaizda, bet ir gamybos medžiaga:
- Plastmasinis. Iš jo dažniau gaminamos dekoratyvinės gėlės vazonuose ar stiebuose, šakos žydėjimo galimybėms..
- Tekstilė. Naudojamas lapams, žiedlapiams. Priklausomai nuo tipo ir gamintojo, yra tiek natūralios medvilnės, tiek dirbtinės orinės organzos, latekso, poliesterio. Namų meistrai dažnai naudoja satino juostas. Gatavos kompozicijos turi būti laikomos atokiau nuo saulės spindulių, kad būtų išvengta perdegimo..
- Foamiranas. Puikiausios dekoratyvinės putos yra lengvai apdorojamos, leidžia jums atsižvelgti į smulkiausias detales gaminant ir padaryti beveik tikslias kopijas. Dažnai naudojamas kuriant didelio masto pumpurus. Svarbus niuansas – geriau laikyti gaminius atokiau nuo šilumos ir ugnies šaltinių..
- Popierius. Naudojamos popierinės servetėlės, gofruoti ritinėliai ar įprasti biuro lakštai – viskas priklauso nuo to, kokius produktus norite gauti..
- Polimerinis molis. Šaltas porcelianas leidžia pasiekti tiksliausią imitaciją, atsižvelgiant į smulkiausias detales – piestelius, kuokelius, raukšles, lenkimus. Amatininkės iš polimerinio molio gamina ryškias puokštes ir kompozicijas, kurių negalima atskirti nuo tikrų.
Nuotraukoje yra dvi grindų vazos su dirbtinėmis orchidėjomis
Ar man reikia priežiūros?
Nors dirbtinių augalų nereikia laistyti ar persodinti, juos reikia reguliariai prižiūrėti. Rūpinimasis dekoru yra pagrindinė sąlyga norint išlaikyti idealią išvaizdą daugelį metų..
Pirmoji užduotis – pašalinti dulkes. Norėdami tai padaryti, galite naudoti pipidasterį, plaukų džiovintuvą su šaltu oru arba drėgną minkštą šluostę. Tai reikėtų daryti bent kartą per savaitę, nes ant paviršiaus besikaupiančios dulkės ne tik gadina išvaizdą, bet ir gali sukelti alerginę reakciją..
Kartą per 1-3 mėnesius (priklausomai nuo dekoro būklės) gėlės nuplaunamos acto tirpalu, sumaišant stalo esenciją 1: 1 švariu vandeniu. Detalės gausiai purškiamos, arba kompozicija tiesiog panardinama į vandens dubenį. Actas dezinfekuoja, dezinfekuoja, gaivina, suteikia blizgesio.
Svarbu! Drėgnas valymas ir plovimas draudžiamas gėlėms, pagamintoms iš popieriaus, polimero molio, foamirano.
Kad nesugadintumėte gėlių, pagamintų iš subtilių medžiagų, išvaizdos, naudojamas sauso valymo metodas: tam krakmolas pilamas į didelį maišelį, produktas panardinamas ir švelniai, bet intensyviai purtomas. Mažiausios krakmolo dalelės sugers nereikalingą drėgmę ir padės išvalyti nešvarumų ir dulkių paviršių.
Nuotraukoje subtili rožių puokštė gyvenamajame kambaryje
Kaip jie atrodo kambarių interjere?
Kur dėti padirbtas gėles? Idėjos skiriasi priklausomai nuo kambario:
- Svetainė. Kavos staliukas, sėdynė ant sofos šono, siena virš sofos.
- Miegamasis. Spintelė prie lovos, siena virš lovos, komoda, laisva vieta spintelės šone.
- Prieškambaris. Atvira lentyna, tuščias kampas durų šone.
- Virtuvė. Valgomojo stalas, stalviršis, lentyna priekinėje stiklo spintoje, atvira lentyna, bėgelis.
- Vaikų. Geriau nenaudoti, kaip paskutinė išeitis – aukštos spintelės dangčio.
- Vonia. Stalviršis šalia kriauklės, vonios kampas, laisva lentyna arba sieninio stalčiaus dangtis.
Nuotraukoje ant sienos yra lapų girliandos
Neapsiribokite vien puokštėmis ant stalų: keramika puikiai atrodo ant palangių ar stogo turėklų. Paveikslėliai tinka sienoms, vainikai durims. Nepamirškite apie fito sienas: jie naudojami vertikaliems paviršiams dekoruoti vonios kambariuose, svetainėse, koridoriuose..
Gėlės, pagamintos iš dirbtinių medžiagų, gerai atrodo deriniuose pagal trijų taisyklių taisyklę: pavyzdžiui, dvi identiškos vazos išilgai dekoratyvinio veidrodžio kraštų. Arba trys skirtingo dydžio sodinukai viename stende.
Renkantis „įvairovę“, vadovaukitės kambario stiliumi: klasikinio interjero rožės, levandos derės prie Provanso, bijūnai ir orchidėjos – į modernų minimalizmą. Žalios dekoracijos geriausiai papildys skandinavišką ar ekologinį stilių.
Dirbtinės gėlės yra puiki alternatyva tikroms. Svarbiausia – negailėti kokybės, tada puokštės ar puodai atrodys natūraliai ir tarnaus daugelį metų..