Juoda spalva interjere yra paslaptingiausia ir prieštaringiausia. Vieni jį myli, kiti bijo – bet vienaip ar kitaip beveik kiekviename bute yra anglies atspalvis..
Savybės ir psichologija
Ne visi drįsta naudoti juodą dizainą. Pirma, jį supa paslapties, paslapties ir magijos aura. Antra, spalva asocijuojasi ne tik su baime, bet ir su drama, net tragedija..
Tačiau, jei pašalinsite visas išankstines nuostatas, pamatysite teigiamus atspalvio aspektus: santūrumą, rafinuotumą, permainingumą, seksualumą ir efektyvumą. Juodojo interjero suvokimas labai priklauso nuo papildomų atspalvių: jis daro kitas spalvas ryškesnes ir atrodo kitaip jų fone, iš esmės pritaikydamas kompanionų savybes.
Ekspertai rekomenduoja nepersistengti su juoda spalva interjere – dideliais kiekiais jis atrodo slegiantis, spaudžia centrinę nervų sistemą. Kad taip neatsitiktų, naudokite jį saikingai: akcentuodami, norėdami paryškinti atspalvius ir objektus..
Planuodami juodos spalvos kambario dizainą, atminkite, kad jis kaip niekas kitas sugeria šviesą: tai reiškia, kad bet kuris kambarys atrodys daug mažesnis (ypač esant netinkamam apšvietimui).
Atspalvių įvairovė
Christian Lacroix rašė: „Yra daug juodos spalvos atspalvių: subtilus juodas – šydas, matinis ir liūdnas juodas – krepinis, intensyvi karališka juoda – aksominė, … džiaugsminga ir oficiali juoda – lakas“.
Nors dizaineris kalbėjo tik apie audinius, juodos medžiagos variantai egzistuoja ir spintelės balduose: pavyzdžiui, blizgūs fasadai atrodo kaip lakuota oda, o matiniai – krepiniai ar matiniai..
Nuotraukoje – vienspalvis tamsus miegamasis
Be tekstūrų, taip pat yra potekstė: tai jau ne grynas atspalvis, o mišrus: pavyzdžiui, melsvai juoda, su tam tikru švytėjimu, suteikia mėlyną blyksnį. Tuo pačiu principu yra violetiniai, rudi, raudoni, violetiniai atspalviai..
Atskira kategorija yra baltos spalvos mišinys. Galutinis tonas priklauso nuo jo kiekio: antracito, anglies, dervos, suodžių, onikso. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad visi juodaodžiai yra vienodi, tačiau atidžiau pažvelgus matyti priešingai..
Apdailos variantai
Juodos spalvos naudojimas interjere neturi apsiriboti mažomis detalėmis: jis puikiai tinka sienoms, grindims, baldams ir net luboms..
Juodos sienos
Grafito plokštuma tikrai patrauks dėmesį, taps akcentu. Keli tamsūs vertikalūs paviršiai gali visiškai pakeisti erdvės suvokimą, pataisyti kambario geometriją.
Juodųjų sienų savybės interjere:
- Tinka visiems stiliams – nuo klasikinio iki gryno balto skandžio.
- Reikalingas ryškus apšvietimas – geriausia naudoti rytiniuose ar pietiniuose kambariuose.
- Padarykite erdvę šaltesnę – jums reikia jaukaus dekoro.
- Jie yra puikus šviesių baldų ir ryškių aksesuarų fonas.
Nuotraukoje tapetai su auksine apdaila biure
Juodos lubos
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad dervinga spalva ant lubų ją vizualiai „numes“, sumažins kambarį. Tiesą sakant, yra priešingai: monochromatinės anglies lubos atrodo neribotos ir aukštos.
Jei gryna juoda spalva interjero viršutinėje dalyje yra bauginanti, papildykite lubas apdorotos medienos arba gipso tinku. Didelė liustra taip pat atitraukia dėmesį nuo lubų dažų..
Dizaineriai nerekomenduoja gaminti angliškų lubų visuose kambariuose, dažniausiai jie naudojami vonios kambaryje ar miegamajame, rečiau gyvenamajame kambaryje, koridoriuje.
Svarbu! Butuose, kurių lubos yra mažesnės nei 260 cm, sumontuotos blizgios tamprios drobės: jos atspindi šviesą, daro kambarį aukštesnį.
Juodos grindys
Kalbant praktiškumo požiūriu, juodą interjero grindų spalvą prižiūrėti yra sunkiausia ir kaprizingiau. Ant jo matomos bet kokios dėmės, todėl reikia nuolat plauti. Jei pažvelgsite dizainerio akimis, tokia grindų danga yra universali..
Pirma, jis gali būti derinamas su bet kokiu interjeru. Antra, tai leidžia išlaikyti harmoniją, nes grindys turi būti tamsesnės nei sienos ir baldai. Todėl, jei turite robotą dulkių siurblį arba esate pasiruošęs plauti grindis kiekvieną dieną, drąsiai rinkitės oniksą jo dekoravimui..
Nuotraukoje matomas giliai tamsus parketas
Kaip naudoti juodus baldus?
Jei stalas yra daugiau ar mažiau pažįstama detalė, tai kilnus tamsus indauja ar konsolė jau yra kažkas šviežio. Stilingas derinys gaunamas su baltomis sienomis: vienspalvis visada yra tinkamas ir populiarus. Tiems, kurie nebijo niūraus efekto, tinka bendras juodos spalvos variantas, kai toje pačioje patalpoje sumontuoti anglies baldai..
Juodos sofos geriausiai atrodo iš odos, tačiau įmantrus aksomas taip pat turės neišdildomą efektą..
Svarbu! Polių apmušalų audiniai tamsios spalvos – magnetas dulkėms, gyvūnų plaukams ir kitiems nešvarumams.
Kaip atrodo juodas dekoras, apšvietimas ir tekstilė
Ar interjere juoda spalva vyrauja ne jums? Naudokite jį mažuose prieduose.
Tekstilė
Užuolaidos puikiai sugeria šviesą ir jų nereikia derinti prie likusių detalių – spalva atitinka bet kurią kitą. Aksominė pagalvė ir šilta vilnos antklodė padės minkštiems baldams suteikti rafinuotumo..
Apšvietimo įranga
Parduotuvėse yra didelis pasirinkimas šviestuvų, šviestuvų, toršerų, stalinių šviestuvų su tamsiais atspalviais. Įsigykite visus tos pačios kolekcijos šaltinius arba pasirinkite vieną akcentą – pavyzdžiui, aukso spalvos liustra.
Paveikslai
Patys vaizdai neturėtų būti kurčiai ir tamsūs, tai labiau susiję su rėmeliais: kontrastingos bagetės vienija net mišrią meno kūrinių ar plakatų kompoziciją.
Kokios spalvos derinamos su juoda?
Galimybės interjere derinti juodą spalvą yra begalinės! Kaip ir balta ar pilka, tinka bet kokiam atspalviui, tai yra pagrindinė. Apsvarstykite įspūdingiausius duetus ir trio.
- Geltona. Šiltas ir ryškus saulėtas atspalvis minkština grafitą ir atrodo ryškesnis jo fone.
- Rožinis. Nevartokite fuksijos, pirmenybę teikite dulkėtoms rožėms: švelnumo ir žiaurumo kompromisas duos dviprasmišką efektą.
Nuotraukoje derinys su šviesiai rožine spalva
- Raudona + mėlyna. Jei derinys su raudona atrodo vulgarus, tada mėlyna minkština suvokimą, subalansuoja šią porą.
- Smaragdas. Kad malachitas gražiai spindėtų tamsiame fone, rinkitės šviesias medžiagas: blizgesį, aksomą, stiklą.
- Balta. Nespalvotas visada yra aktualus. Kad kontrastas būtų ne toks ryškus, pridėkite tarpinę pilką spalvą.
Kokiems stiliams tai tinka?
Juodas interjero dizainas, kaip ir pats atspalvis, neapsiriboja stiliaus kryptimis. Tai tinka beveik visuose šiuolaikiniuose variantuose, vienintelė išimtis yra Provanso ir boho.
- Skandinaviškas. Pagrindas turi būti paliktas baltas, o dekoras, baldai, tekstilė turi būti tamsūs. Derinkite su šilta mediena ar pintomis tekstūromis, kad jaustumėtės jaukiai.
- Loftas. Jei yra vieta interjerui su tamsiomis lubomis ar sienomis, tai pramoninis dizainas. Net plytų mūras gali būti dekoruotas matiniais dažais.
Nuotraukoje-minimalistinė virtuvė-svetainė
- Aukštosios technologijos. Blizgesys atsiranda vietoje matinių tekstūrų, juoda spalva interjere praskiedžiama balta spalva maždaug per pusę. Nepamirškite ryškaus foninio apšvietimo.
- Klasika. Neįprasta interpretacija vis dar atrodo santūri: rinkitės baldus su raižytais fasadais, klijuokite lipdinius ant sienų, pridėkite auksinių detalių.
Kaip tai atrodo kambarių interjere?
- Virtuvė. Leidžia mažiausiai tamsos, kitaip joje bus nepatogu. Rankenos priekyje, atskiros kėdės, šachmatų plytelės ant grindų.
- Vonia. Leidžiama padaryti tamsias lubas ar grindis, paryškinti vieną sieną blizgiomis plytelėmis. Kartu su balta santechnika jūs gaunate nespalvotą harmoniją..
- Svetainė. Gali būti visiškai juoda arba naudoti anglį tik akcentams, baldams. Puošyboje derinami dažai, akmuo, tapetai, medis.
- Miegamasis. Juodas interjeras ramina, tačiau dideliais kiekiais tonas sukuria slegiantį efektą. Norėdami to išvengti, praskieskite balta, pilka, smėlio spalva.
nuotraukų galerija
Juodas interjeras yra klasikinis pasirinkimas kartu su baltu. Atspalvis negali būti geras ar blogas, viskas priklauso nuo kiekvieno asmeninio suvokimo: jei jums patinka tamsa, drąsiai naudokite jį savo namuose!