Bauhaus stilius yra vienas iš retų originalios vokiečių tendencijos pavyzdžių. Jame atsispindi pagrindinis Vokietijos gyventojų bruožas – praktiškumas, derinamas su paprastumu ir estetika..
Būdingi stiliaus bruožai
Bauhaus stilius buvo suformuotas XX amžiaus pradžioje ir iškart tapo atpažįstamas. Pagrindinės savybės:
- Funkcionalumas. Pagrindinis interjero dizaino uždavinys – padaryti namą patogų ir gyventi. Taip jie galvoja Vokietijoje.
- Žmonių orientacija. Koncepcijos esmė – gyventojų poreikiai. Kiekviena interjero detalė prisitaiko prie jų gyvenimo būdo.
- Minimalizmas. Tik būtiniausi baldai yra skirti erdvės išsaugojimui ir liesam vartojimui. Taip pat neturėtų būti daug dekoro – vietoj ryškių atspaudų geriau pasirinkti monochromatinę apdailą..
- Estetika. Stiliaus elementai turėtų būti ne tik funkcionalūs, bet ir gražūs.
- Šiuolaikinės medžiagos. Iš pradžių baldų ir kitų interjero daiktų gamyba prasidėjo nuo pramoninių tekstūrų (metalo, stiklo, plastiko) įvedimo..
- Geometrinės figūros. Tiesių linijų paprastumas suteikia ypatingo meniškumo Bauhaus stiliui interjere.
Spalvų spektras
Nepajudinamas „Bauhaus“ principas yra harmonijos išsaugojimas. Stiliaus paletėje tai išreiškiama dviejų priešybių deriniu – spalva, temperatūra, tekstūra..
Pagrindinis diapazonas yra neutralus. Balta, smėlio, grafito, juoda. Šiuos atspalvius įkvėpė pati gamta – pilkas tinkas, tamsiai šaltas akmuo, šilta ruda mediena, juodas metalas.
Negalite išsiversti be ryškių spalvų. Pagrindinės buvo ir išlieka grynai geltonos, raudonos, mėlynos, žalios spalvos. Tuo pat metu Bauhauso stiliaus filosofija juos tyrinėja ne tik vizualiniu požiūriu. Pavyzdžiui, stiliaus įkūrėjai tikėjo, kad raudoni objektai atrodo arčiau, mėlyni, atvirkščiai, toliau. Arba, kad garsai šviesiame kambaryje yra garsesni, o tamsūs juos užgožia.
Nuotraukoje – svetainė su ryškiai oranžiniais akcentais.
Apdaila ir medžiagos
Pagrindinių elementų neutralumas tęsiasi dekoravime. Sienoms naudojamas dekoratyvinis tinkas, dažai, ramus tapetai. Beje, pastarieji netgi buvo pagaminti specialiai stiliaus poreikiams – įprastas monogramas ir ryškias gėles gamintojai pakeitė geometriniais ornamentais, natūralių tekstūrų imitacija.
Tinkamos lubos yra paprastos vieno ar sudėtingos daugiapakopės. Pageidautina aukštas, šviesios spalvos. Grindys yra kuo paprastesnės. Apdailai naudojamas linoleumas, laminatas, parketas.
Rinkdamiesi apdailos medžiagas derinkite tarpusavyje ekologiškumą ir aukštųjų technologijų technologijas: stiklas, plastikas, metalas, medis, oda, tekstilės paviršiai yra Bauhaus stiliaus drožlės.
Nuotraukoje-klasikinė Bauhaus stiliaus salė
Baldų elementai
Ne veltui Bauhaus stiliaus ideologai laikomi tendencijų kūrėjais – jie ieškojo ir atrado visiškai naujas formas, kartu pridėdami paprastumo, patrauklumo ir funkcionalumo. Baldų gamyba išsiskyrė taisyklingomis geometrinėmis formomis, aiškiomis linijomis ir dekoratyvumo nebuvimu. elementai..
Aktyviai pristatomi įmontuoti baldai – didelės apimties spintos, lentynos tiesiogine prasme ištirpsta net mažuose butuose. Kitas išradimas yra transformatoriai. Sulankstoma sofa ar stalas, moduliniai minkšti baldai padeda sutaupyti vietos namuose, išlaikant savo funkcijas. Sudedami stalai ir kėdės – dar viena pažangių dizainerių idėja, kuri vis dar populiari ir šiandien..
Dizaineriai stengėsi vizualiai pašviesinti bendrą apdailą – porankiai buvo pašalinti ant fotelių ir sofų, ant spintelės baldų jie atsikratė visko, kas papuošė.
Kalbant apie medžiagas, „Bauhaus“ lengvai derina anksčiau nesuderinamus baldus: brangią medieną su pigiu plastiku, nesvarų stiklą su grubiu metalu, natūralią odą su chromuotais vamzdžiais.
Apskritai, išlenkti vamzdžiai tapo savotišku to meto flagmanu (~ XX a. XX a.). Tai populiarus Marcelio Breuerio fotelis, pagamintas iš chromuotų metalinių vamzdžių su odiniais dirželiais. Antrasis pavyzdys yra atviros lentynos, dažnai naudojamos erdvės zonavimui..
Nuotraukoje yra minimalistinė balta įmontuota virtuvė
Dekoras ir tekstilė
Netgi toks pragmatiškas stilius kaip „Bauhaus“ neapsieina be dekoracijų. Tačiau dekoras yra bendrųjų principų tęsinys..
Dekoratyvinis elementas gali būti kaip kažkas funkcinio – pavyzdžiui, stilinga lempa, indų rinkinys, virdulys, stalo žaidimas ar patys baldai. Taip pat ir specifinė dekoracija – paveikslas, kilimas. Tačiau piešinys ant jų yra labai abstraktus. Spalvoti apskritimai, kvadratai, ovalai, trikampiai ir stačiakampiai yra daugelio meno kūrinių, tinkančių Bauhaus interjerui, pagrindas..
Beje, geometriniai kilimai yra neatskiriamas klasikinės tendencijos elementas. Ryškus atspaudas ant jų puikiai papildo neutralų kambario apdailą..
Likusi tekstilė – užuolaidos, pagalvės, kilimėliai, patalynė – gali būti tokia ryški kaip kilimai arba kuo paprastesnė, vienspalvė. Pagrindinė taisyklė – saikas. Tai yra, neturėtumėte uždėti įvairiaspalvės pagalvės ant spalvotos kėdės..
Nuotraukoje – geometrinis kilimas ant grindų
Apšvietimas
Kompetentinga ryški šviesa yra ne tik puošmena, bet ir neatskiriama bet kurio „Bauhaus“ interjero dalis. Kuo daugiau apšvietimo, tuo erdvė tampa erdvesnė. Jie šviesa pabrėžia būtinas sritis, išryškina akcentus.
Švytėjimo temperatūra artimesnė pramoninei, šaltai. Ryškumas – didelis.
Pačios lempos turėjo papuošti kambarį. Jų dizainas sujungė paprastas formas, neįprastus duetus. Populiariausias pavyzdys yra chromuoto metalo ir matinio stiklo derinys, kaip ir garsiojoje William Wagenfeld ir Karl Jacob Uecker stalinėje lempoje.
Ne mažiau garsi yra Marianne Brandt lempa – nedidelis metalinis modelis, panašus į šiuolaikines versijas.
Nuotraukos patalpų interjere
Bauhaus stiliaus svetainė – keli patogūs foteliai, paprastas kavos staliukas, televizijos įrangos pultas.
Miegamojo centras yra lova – paprasta, patogi. Svarstoma papildoma saugojimo vieta – paprasta drabužių spinta yra vienas geriausių stiliaus dizainerių pristatytų sprendimų.
Nuotraukoje yra erdvus kambarys su berėmėmis sofomis
Virtuvė yra funkcionaliausias namo kambarys. Kuriant laisvų rankų įrangą atsižvelgiama ne tik į ergonomiką, bet ir į kiekvieno šeimos nario poreikius. Baldai turėtų palengvinti kasdienes užduotis.
nuotraukų galerija
Nors stilius klestėjo pagal istoriją 1920–1930 m., Daugelis žmonių vis dar mielai kuria savo interjerą pagal Bauhauzo kanonus. Iš tiesų, iš krypties filosofijos galite pasisemti daug naudingų idėjų..