Funkcionalizmas interjere yra sprendimas tikriems pragmatikams. Butas atrodo stilingai, o pati namų atmosfera palengvins kasdienių užduočių atlikimą..
Truputis istorijos
Funkcinis dizainas suklestėjo XX amžiaus viduryje. Būtent tuo metu visi dizaineriai, architektai ir kiti specialistai iškėlė savo pagrindinę užduotį sukurti patogiausią ir apgalvotiausią erdvę gyvenimui..
Deja, funkcionalizmas greitai žlugo, nes namai su tuščiomis sienomis ir minimalistiniais baldais gyventojams atrodė nepatogūs. Tačiau šiandien, pridėję šiek tiek komforto interjerui funkcionalizmo stiliumi, gausite puikią erdvę..
Nuotraukoje funkcionalumas svetainės interjere
Pagrindiniai funkcionalizmo principai
Funkcionalizmas dizaine turi vieną pagrindinį tikslą: praktiškumą. Tai palengvina:
- Funkciniai dalykai. Ne vienas interjero elementas gali būti tiesiog dekoratyvinė funkcija, ji turėtų būti naudinga.
- Lakoniškas interjeras. Funkcionalistinio stiliaus apdaila ir baldai yra minimalistiniai. Jie išsiskiria paprasta forma, be dekoracijų.
- Nevaržomas interjeras. Pasiekta pašalinus nereikalingus daiktus ir dalis.
Teisinga spalvų schema
Paletė pagrįsta šviesiais atspalviais, kurių pagrindinė laikoma balta. Papildomos funkcionalizmo stiliaus spalvos: pieniška, smėlio, perlų, dūminė. Dizaineriai mėgsta interjerą papildyti spalvotais pasteliais: rožine, mėlyna, citrina, šviesiai žalia.
Nuotraukoje yra erdvi virtuvė su spintelėmis iki lubų
Ryškios detalės taip pat turi kur būti. Akcentus kuria kontrastingi citrusai, indigo, turkis, žolelės, smaragdas, raudona.
Nuotraukoje miegamojo darbo zonos organizavimas
Į ką atsižvelgti remontuojant?
Jei apie paviršius interjere kalbėsime atskirai, tai taisyklė galioja tuo, kuo žemesnė – tuo tamsesnė. Klasikinės baltos lubos, silpnos sienos, tamsios grindys. Dažniausiai grindų dangos yra klasikinės – medienos ar jos imitacijos, tamsios plytelės.
Paprastai lubos yra tiesiog dažytos arba ištemptos. Sienų apdailai naudojami tapetai ir dažai. Dengimas ne visada yra vienspalvis, geometrija ar abstrakcija tinka kaip atspaudas.
Funkcionalizmo stiliaus interjeruose dažnai naudojamos tekstūros: betonas, plyta, stiklas, veidrodis, medis, akmuo, oda, audinys.
Jei reikalingas zonavimas, jie pasirenka vieną iš dviejų variantų:
- Vizualus. Zona išsiskiria apdailos pagalba – ryški sienų spalva, raštas, tekstūra.
- Fizinis. Jie stato pertvarą, deda baldus.
Nuotraukoje parodytas funkcionalus virtuvės interjeras
Kokie turėtų būti baldai?
Funkcionaliam interjerui reikia praktiškų baldų. Dažnai tas pats daiktas atlieka kelias funkcijas: sofą -lovą, ekrano stovą.
Kaip ir visi kiti stiliaus elementai, baldai išsiskiria minimalistiniu lakonišku dizainu, aiškiomis formomis, tiesiomis linijomis, racionalizavimu. Tai nepretenzinga priežiūra, todėl minkšti baldai dažnai yra minkšti iš audinių, juos lengva valyti. O korpusas pagamintas iš laminuotų plokščių.
Kitas svarbus reikalavimas yra mobilumas. Jį suteikia ratai ant lentynų ar stalų arba mažas svoris – pavyzdžiui, be rėmų foteliai ar sofos, dėl mažesnio svorio jie lengvai juda.
Mes pasirenkame tinkamą dekorą ir apšvietimą
Funkcionalizmas netoleruoja pertekliaus, todėl papuošalai turėtų būti diskretiški. Idealu, jei be dekoratyvinės funkcijos jie atlieka ir naudingą. Pavyzdžiui, spalvota pagalvė, ant kurios patogu gulėti. Arba užuolaidos, apsaugančios nuo deginančios saulės.
Tinkama tekstilė yra vientisos spalvos arba geometriniai raštai. Gėlės ir papuošalai nepriimtini. Pagalvės, lovatiesės, kilimėliai, stumdomos užuolaidos ar žaliuzės suteiks bet kuriam kambariui jaukumo, kurio trūksta funkcionalizmo.
Kiti leidžiami dekoratyviniai elementai:
- kambariniai augalai lakoniškuose vazonuose;
- sieniniai laikrodžiai, maži žadintuvai;
- veidrodžiai su rėmeliais arba be jų;
- nuotraukos, paveikslai.
Nuotraukoje parodytas funkcionalus studijos interjeras
Puikus pasirinkimas derinant grožį ir funkcionalumą: lempos. Neįprasto dizaino lempos ne tik papuoš interjerą, bet ir atliks savo pagrindinę funkciją: apšvietimą.
Interjere turėtų būti daug šviesos, todėl gerai apgalvokite kiekvienos zonos apšvietimą:
- lubų centriniai šviestuvai;
- stalinė lempa;
- grindų lempos;
- LED juostelė darbo zonoje;
- apšviesti veidrodžiai.
Kiekvieno kambario interjero dizaino niuansai
Funkcionaliausias kiekvieno namo kambarys yra virtuvė. Tam reikia tokios konstrukcijos, kad būtų lengva ir patogu gaminti maistą. Tam kruopščiai apgalvotas įmontuotų spintų išdėstymas, matmenys ir turinys, jų skaičius. Baldai yra išdėstyti pagal darbo trikampio taisyklę, atsižvelgiant į tolesnį saugojimą kiekvienoje zonoje – prie kriauklės, ploviklių ir indų spintelės, prie prieskonių ir javų viryklės, darbo zonoje – peiliai ir lentos.
Pagrindinis svetainės uždavinys yra patogiai apgyvendinti visus šeimos narius ir svečius. Didelė moderni modulinė sofa gali būti naudojama tiek žiūrint televizorių, tiek sėdint prie stalo. Išskleidžiama konstrukcija suteikia papildomos vietos miegoti.
Miegamajame turite sukurti sveiką aplinką. Norėdami tai padaryti, būtinai pagalvokite apie silpną apšvietimą, pasirinkite patogią lovą su čiužiniu. Galbūt verta apsvarstyti kitų užduočių įgyvendinimą: drabužių saugojimą, vakarinį skaitymą, makiažo taikymą.
nuotraukų galerija
Prieš dekoruodami bet kurį kambarį, apsvarstykite interjero funkcijas. Ir jau pradėdami nuo jų, pasirinkite tinkamus baldus ir sukurkite planavimo projektą