Planuojant ir projektuojant patalpas, labai svarbi dienos šviesa, prasiskverbianti į ją pro langus. Tačiau beveik kiekviename bute ir kiekviename name yra bent vienas kambarys, į kurį gatvės šviesa nepatenka dėl labai proziškos priežasties: jie neturi langų. Tai vonios kambariai, vonios kambariai, spintos, persirengimo kambariai..
Kambario be lango dizainas turi savo ypatybes. Paprastai jie bando sukurti įspūdį, kad dienos šviesa patenka į vidų. Tai galima pasiekti įvairiais būdais – nuo papildomų lempų įrengimo iki tikrų langų angų išpjovimo..
Imitacija
Kuriant kambarį be lango, gana dažnai naudojama imitacijos technika: vienaip ar kitaip jie sukuria įspūdį, kad kambaryje yra langas. Psichologai mano, kad net nupieštas langas teigiamai veikia žmogaus nuotaiką, todėl nereikėtų pamiršti šios technikos..
- Užuolaidos. Užuolaidų buvimas iškart parodo lango vietą. Jei uždengsite dalį sienos užuolaida, atrodys, kad ji slepia už jos langą. Ventiliatorius padės sukurti lengvo vėjo, pučiančio pro langą, jausmą. Šviesa, esanti už užuolaidos, sustiprins jausmą. Jei ant sienos uždėsite rėmą iš lipdinių, susidarysite visą įspūdį, kad kambaryje yra tikras langas..
- Paveikslai. Gražus, didelio dydžio kraštovaizdis tvirtame rėmelyje taip pat gali būti „langas į gamtą“. Kraštovaizdžio tapetai turi tą patį efektą..
- Plokštės. Plastikinis skydas, uždengiantis dėžutę, kurioje sumontuotas apšvietimas, gali veikti kaip netikras langas, jei pasirinksite tinkamą dizainą.
- Veidrodžiai. Klaidingas veidrodžių langas padės sukurti įspūdį, kad kambaryje yra langas, be to, veidrodžio paviršius vizualiai padidina nedidelę erdvę.
Langas
Kambario be langų interjerą galima lengvai sutvarkyti, perpjovus tikrą langą vienoje iš sienų. Žinoma, jis neišeis į lauką, bet taps interjeru, tačiau tai leis į kambarį, nors ir nedideliu mastu, patekti dienos šviesai. Tokius langus prireikus galima uždaryti žaliuzėmis..
Vitražas
Vitražai gali tarnauti ne tik kaip puošmena, bet ir kaip lango angos imitacija – tokiu atveju už jų turi būti pastatytas šviesos šaltinis. Spalvoti akcentai sukurs šventinę nuotaiką ir neutralizuos neigiamą jausmą, kai kambaryje nėra lango. Vitražais galima dekoruoti virtuvę, koridorių, vonios kambarį.
Transom
Tai yra neatsidarančio lango pavadinimas. Praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje skersiniai buvo plačiai naudojami vonios kambariams apšviesti – jie buvo išdėstyti sienose tarp vonios ir virtuvės nuo penkių iki dešimties centimetrų atstumu nuo lubų.
Taip pat galite sujungti kambarį ir koridorių su skersiniais. Lubose sumontuotas skersinis nėra atsitiktinis – jis leidžia palikti patalpas izoliuotas ir tuo pačiu užtikrinti dienos šviesos srautą.
Stumdomos plokštės
Kuriant kambarį be lango, taip pat naudojamos kitos „gudrybės“ – pavyzdžiui, stumdomos plokštės, o ne sienos, leidžiančios paryškinti miegamąjį tamsoje, o dienos metu saulės spinduliai prasiskverbti į kiekvieną kambario kampą tai.
Apšvietimo įranga
Lengviausias būdas sukurti kambario be langų įspūdį, kad į kambarį patenka dienos šviesa, yra sumontuoti šviesas, kurios skleidžia išsklaidytą šviesą, kad jos nebūtų matomos. Pavyzdžiui, tai gali būti matinė permatoma plokštė ant lubų, po kuria dedami šviesos šaltiniai. Šviestuvus galite pastatyti specialiose nišose arba net už spintelių.
Foninis apšvietimas
Jei kambaryje yra daug spintelių, pavyzdžiui, tai yra virtuvė ar persirengimo kambarys, tada tarp jų galima įdėti LED juosteles – šviesa bus pastebimai pridėta, be to, atsiras papildomas dekoratyvinis efektas – baldai atrodys lengvesni ir erdvesni.
Veidrodžiai
Kuriant kambarį be lango, dažnai naudojami veidrodžiai – jie vizualiai išplečia patalpas, suteikia jiems gylio ir, atspindėdami šviesą, padidina apšvietimą. Jei veidrodines plokštes pastatysite dešimt -penkiolika centimetrų žemiau lubų, kambarys taps daug šviesesnis..
Ši technika tinka bet kokių patalpų apdailai. Sujungę veidrodžius su šviesos šaltiniais, galite žymiai padidinti apšvietimą. Pavyzdžiui, sienelės gali būti sutvirtintos ant veidrodžių plokščių – tokiu atveju šviesa, atsispindėjusi nuo veidrodžio, užtvindys kambarį šviesa, primenančia saulę.
Paviršiai
Šviesa gali atsispindėti ne tik nuo veidrodžių, bet ir nuo blizgių paviršių, ir tai galima panaudoti kambario be langų interjere. Šiuo atveju baldai pasirenkami blizgiais fasadais, į aplinką įnešami blizgaus metalo elementai..
Spalva
Kuo daugiau baltos spalvos naudojama kambariui papuošti, tuo šviesesnė ji atrodo. Balta spalva atspindi spindulius visame spektre, todėl kambarys yra užpildytas šviesa, net jei jos nėra daug. Lubos ir sienos gali būti sniego baltumo, kad padidėtų apšvietimas, o dekoratyviniai elementai pagyvins interjerą..
Stiklas
Naudojant stiklinius daiktus, vienu metu galima juos „ištirpinti“ ore ir išvengti netvarkos bei padidinti apšvietimą dėl stiklo paviršių blizgesio. Be to, stikliniai stalai ir kėdės neužstoja šviesos spindulių ir nesukuria tamsesnių patalpų vietų..
Kambarys su tuščiomis sienomis gali būti paverstas šviesiu ir jaukiu kambariu, jei laikysitės dizainerių patarimų ir nebijokite eksperimentuoti.