Klasikinis interjero stilius išpopuliarėjo XVII amžiuje ir nuo to laiko buvo laikomas erdvės dizaino standartu..
Būdingi klasikos bruožai
Klasikinio stiliaus buto interjero negalima supainioti su jokiu kitu, nes jam būdingos unikalios savybės:
- Daug. Dažniausiai dideli kambariai dekoruoti klasikiniu stiliumi – jie atrodo harmoningiausiai. Jei planuojate papuošti nedidelį kambarį, pasinaudokite vizualinio išplėtimo paslaptimis – šviesiais atspalviais, veidrodžiais.
- Natūralios medžiagos. Klasikinis interjeras yra prabangos sinonimas, todėl pigaus plastiko ar imitacijų naudojimas yra nepriimtinas. Naudokite natūralią medieną, akmenį, tinką.
- Simetrija. Išdėstymas sudarytas aplink centrinį elementą, o kiekviena pusė yra veidrodinis vienas kito vaizdas. Centre yra židinys, drabužių spinta, stalas, sofa, lova.
- Šviesios spalvos. Klasikinės versijos buto dizainas atliekamas ramiomis, pastelinėmis spalvomis. Išimtis – natūralaus medžio baldai.
- Griežtos linijos. Visų pirma, tai reiškia baldus – jie yra lakoniški, simetriški, aiškių formų. Bet viršuje jis dekoruotas raižiniais, kitais dekoratyviniais elementais.
- Tinko liejimas. Nereikalaujama, tačiau dažnai naudojama apdailai ir laikoma svarbiu klasikinio stiliaus buto elementu.
- Tekstilė. Klasikinį audinio dekorą galima apibūdinti vienu žodžiu – turtas. Pirmenybę teikite kilniems audiniams, užuolaidoms, pakraščiams ir kutams.
Kokią spalvų gamą pasirinkti?
Jau minėjome, kad klasikinis interjeras yra lengvas. Tačiau projektuojant naudojami ne tik prislopinti tonai. Ramus skalė tarnauja kaip fonas: balta, smėlio, dramblio kaulo, pilka. Interjere jie dažnai griebiasi šiltos paletės – ji geriausiai papildo natūralaus medžio atspalvį..
Kalbant apie akcentus, klasikiniam stiliui būdingi kilnūs, tankūs tonai – bordo, alyvuogių, šokolado, giliai mėlynos arba violetinės spalvos. Jie puikiai dera tiek su šviesiomis spalvomis, tiek su aukso ar bronzos dekoratyviniais elementais..
Nuotraukoje parodytas klasikinio miegamojo pavyzdys
Interjero dizainas bus harmoningas, jei baldų rėmo ir tekstilės derinys bus teisingas. Šviesiems baldams reikia pastelinių (persikų, pistacijų, kapučino) apmušalų. Tamsios medienos gaminiai geriausiai atrodo tamsiuose arba šviesiuose apmušaluose, aplinkui tos pačios tekstilės.
Kokias medžiagas naudoti remontui ir dekoravimui?
Klasikinio stiliaus, kuo natūralesnė ir brangesnė apdailos medžiaga, tuo geriau. Priklausomai nuo kambario funkcionalumo, naudojama mediena, akmuo, tinkas, keramika, tinkas, natūralūs audiniai.
Standartinės buto grindys klasikinio stiliaus – natūralaus parketo. Šiuolaikinėje realybėje jis pakeičiamas laminatu, inžinerine lenta. Marmuras, granitas, plytelės – tinkamos grindys drėgnoms patalpoms.
Buto sienų dizainas klasikine kryptimi atliekamas naudojant natūralius tapetus, audinį, dekoratyvinį tinką, matinius dažus. Dažniausiai dizaineriai naudoja monochromatinę dangą, tačiau kartais ji praskiedžiama paauksavimu ar nepastebimais raštais. Tinka dekoruoti skarda – pavyzdžiui, apatinė sienos dalis yra medinės plokštės, o viršutinė – padengta tapetais.
Nuotraukoje klasikinio stiliaus svetainės dizainas
Yra dviejų tipų lubų apdaila: klasikinė balta arba meninė. Pirmasis variantas yra pats universaliausias, tinka mažiems ir žemiems kambariams. Antrasis yra brangus ir unikalus, tačiau sukuria ypatingą butų atmosferą, o interjero dizainas atrodo daug įdomiau.Kad klasikinis interjeras taptų elegantiškesnis, ant lubų pridėkite tinko lipdinį. Arba išsaugokite, jei įsigijote butą. Esant žemoms luboms, jis pakeičiamas karnizais..
Į ką atkreipti dėmesį renkantis baldus?
Klasikinio stiliaus baldai interjere atlieka ne mažiau svarbų vaidmenį nei apdaila. Tai priklauso nuo jos, kaip patogu bus interjeras. Būtina nuspręsti dėl pasirinkimo dizaino projekto etape, kad kiekviena detalė būtų sujungta.
Nuotraukoje – raudonmedžio virtuvės komplektas
Natūralumo reikalavimas galioja ir interjero daiktams – atkreipkite dėmesį į modelius, pagamintus iš smulkios medienos, apmušalų iš odos ar brangių natūralių audinių. Jei jums patinka antikvariniai daiktai, drabužių parduotuvėse ieškokite atitinkamų spintelių, fotelių ir kėdžių. Arba užsisakykite modernioje gamybos patalpoje.
Stilingo apšvietimo pasirinkimas
Jei pažvelgsite į pradinius klasikinio stiliaus vaizdus interjere, pamatysite du būtinus apšvietimo atributus: negabaritinius šviestuvus ir didelius langus. Šiuolaikinėje realybėje niekas nepasikeitė. Gerai, jei bute ar name yra didžiulės langų angos – pro jas prasiskverbia daug dienos šviesos. Bet jei taip nėra, pasirūpinkite daugiapakopiu dirbtiniu apšvietimu. Klasikinio stiliaus lempų niekada nebūna per daug!
Nuotraukoje ryškaus akcento variantas salėje
Didelė liustra centre yra pagrindinis ir būtinas apšvietimo elementas. Tinka krištolo, žvakių lempos ir kiti tūriniai, prabangūs modeliai.
Būtina statyti grindų lempas ir pakabinti sieneles simetriškai – tai vienas iš pagrindinių interjero dizaino principų. Abipus sofos, lovos, televizoriaus, spintos, židinio ir kt..
Norėdami pagerinti nuotaiką, naudokite žvakes aukštose krištolinėse žvakidėse.
Patarimas: liustra turi būti proporcinga kambariui, kuo mažesnė patalpa, tuo mažesnė pakabinama lempa. Mažame bute pakeiskite grindų lempas lemputėmis arba stalinėmis lempomis.
Koks dekoras ir aksesuarai tinka?
Klasikoje, kaip ir bet kuriame kitame stiliuje, jūs negalite išsiversti be dekoracijų. Reikalavimai jiems yra tokie patys kaip ir kitiems daiktams: rafinuotumas, elegancija.
Nuotraukoje klasikinio stiliaus miegamojo dizainas
Jie naudojami kaip dekoras:
- paveikslai brangiose bagetėse;
- žvakidė;
- Porceliano arba bronzos figūrėlės;
- žvakidės;
- skulptūros;
- veidrodžiai antikvariniuose rėmuose;
- kilimai iš natūralių krūvų;
- šilko ar aksomo pagalvės.
Šiuolaikinės klasikos bruožai interjere
Šio stiliaus interjeras gali būti modernus. Ši kryptis vadinama neoklasicizmu ir turi savo ypatybes:
- Tiesios linijos.
- Simetrija.
- Klasikinio stiliaus baldai.
- Arkos, kolonos, piliastrai.
- Tinkas.
Nuotraukoje yra salė su židiniu pagal neoklasicistinius standartus
Kaip pastebėjote, šiuolaikinio klasikinio stiliaus atributai nesiskiria nuo tradicinės krypties. Tačiau šis dizainas atrodo gaivesnis dėl modernių baldų ir dekoro, ryškesnių spalvų, nesudėtingos apdailos..
Pavyzdžiui, senuoju klasikiniu stiliumi minkšti baldai dažnai būna išlenkti, nauju – aiškios linijos. Senovėje yra daugybė dekoracijų – drožyba ant baldų, tinkavimas, tapyba, naujuose viskas yra paprasčiau ir glaustai. Neoklasicizme naudojami maksimalūs pagrindiniai elementai – nuo renovacijos iki baldų.
Kambarių interjeras
Visi buto kambariai yra dekoruoti klasikiniu stiliumi: svetainė, virtuvė, valgomasis, miegamasis, net balkonas.
Virtuvė
Galbūt virtuvė yra vienintelė patalpa, kurioje funkcionalumas yra svarbesnis už grožį. Tačiau klasikinis dizainas lengvai sujungia šias sąvokas. Pagrindinis dėmesys skiriamas virtuvės įrenginiui – pageidautina iš natūralios medienos. Šiuolaikinės technologijos turės būti paslėptos už fasadų, kad nebūtų sugadintas bendras vaizdas.
Virtuvėje-valgomajame centre yra stalas su kėdėmis, o virš jo pakabinama didžiulė liustra. Išsamią virtuvės dizaino informaciją skaitykite mūsų straipsnyje..
Svetainė
Idealūs pradiniai kambario duomenys yra erdvumas, aukštos lubos ir teisinga forma. Maži kambariai taip pat dekoruoti klasikiniu stiliumi, nors darbo bus daug daugiau.
Kadangi didžioji bet kurios šeimos dienos dalis praeina svetainėje, interjeras turėtų būti kuo neutralesnis. Lubos, sienos, sofa, foteliai, spintos yra lengvos. Dažnai salėje jie įdeda židinį; miesto bute vietoj židinio viduje įdėkite žvakių. Į ką dar reikėtų atsižvelgti dekoruojant svetainę, skaitykite mūsų straipsnyje.
Vonios kambarys ir tualetas
Dėl nedidelio šių kambarių ploto nebus lengva jose įgyvendinti klasikinį dizainą. Norėdami sutaupyti savo biudžeto, naudokite marmurines ar kitas natūralaus akmens ar keramines plyteles.
Pats vonios kambarys, kaip ir visa kita santechnika, turėtų būti suapvalintas. Privalomas interjero elementas yra veidrodis paauksuotame rėmelyje. Likusios vonios apdailos paslaptys kitame straipsnyje.
Prieškambaris ir koridorius
Pėsčiųjų kambario dizainas niekuo nesiskiria nuo kitų – pastelinės spalvos, brangus dekoras, natūralumas. Klasikai tinkami baldai – minkštas suoliukas, paauksuotas veidrodis, talpi komoda. Visus prieškambario sutvarkymo etapus skaitykite mūsų straipsnyje.
Klasika vaikų kambario interjere
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šis stilius vaikui netinka. Tačiau taip tikrai nėra: mergina tokioje aplinkoje jausis kaip princesė, o berniukas – bent jau princas..
Pageidaujama sienų, baldų, tekstilės paletė: pieniška, smėlio, pilka, balta, grietinėlė, persikas, mėtos. Venkite tamsios medienos, balti baldai yra tinkamesni – pavyzdžiui, lova su baltu kaustytomis galvutėmis taps merginos kambario centru.
Nuotraukoje yra kambarys mergaitei baltais ir rožiniais atspalviais
Klasikinio stiliaus spintelė
Padėtis darbo zonoje turėtų būti palanki darbo jėgos išnaudojimui, tai palengvina:
- šviesi sienų apdaila;
- baldai iš natūralios medienos;
- žalia tekstilė;
- patogus darbo stalas.
Biure remkitės klasikine anglų kryptimi..
Nuotraukoje yra šviesus erdvus biuras
Klasikinio stiliaus balkonas
Nereikėtų šiukšlinti balkono senomis šiukšlėmis, čia geriau pasidaryti poilsio vietą. Tam jums reikės:
- dažykite sienas pasteliniu atspalviu;
- padėkite ant grindų tamsų parketą;
- padėkite porą patogių kėdžių ar kėdžių;
- papuoškite erdvę vazomis su šviežiomis gėlėmis.
Nuotraukoje lodžija su apdaila
nuotraukų galerija
Klasikos laikymasis yra populiarus visais laikais, nes tai yra gero skonio ženklas..