Pagrindinė taoistinės Feng Shui praktikos užduotis yra valdyti Qi energiją – natūralią jėgą, užpildančią Visatą ir žmogų. Jei nuspręsite padaryti savo butą patogesnį gyventi, dėka Feng Shui, pradėkite nuo pagrindinio namo kambario: virtuvės!
Pagrindinės Feng Shui organizavimo taisyklės
Norėdami įsitikinti, kad neigiama energija nesikaupia virtuvėje, o teigiamas Qi per ją laisvai teka, pradėkime nuo pagrindinių, pagrindinių dalykų patikrinimo:
- Vieta. Jei ką tik pasirenkate butą ar statote namą, virimo vietą rekomenduojama išdėstyti toliau nuo įėjimo durų. Mažiausiai virtuvės durys neturėtų būti priešais įėjimą į butą. Ar jau turite būstą ir įėjimas į virtuvę yra neteisingas? Kai tik įmanoma, laikykite duris uždarytas..
- Grindų ir lubų lygis. Ant pagrindinių horizontalių kambario paviršių svarbu vengti lašų – briaunų, laiptelių, nišų, sijų. Bet kokie džemperiai sukuria kliūtis energijos judėjimui. Geriau kuo paprasčiau sutvarkyti grindis, lubas.
- Užpildymas. Principas „Nelaikykite šiukšlių namuose“ galioja visiems namo kambariams, tačiau virtuvei tai yra aktualiausia. Būtent šioje dalyje kaupiasi nereikalingi namų apyvokos daiktai, pasibaigęs maistas ir kiti „turtai“, atimantys iš gyventojų energiją. Skirkite laiko, kad pašalintumėte visus kampus: šaldytuvą, stalčius, lentynas, indaujas. Išmeskite arba atiduokite daiktus, kurie nebėra malonūs arba nebenaudojami. Būtinai atsikratykite visko, kas sulaužyta: skaldyta taurė yra ne tik negraži, bet ir nehigieniška..
- Įsakymas. Norint įsileisti klestėjimą į savo gyvenimą, nepakanka išmesti perteklių. Remiantis fengšui virtuvėje, svarbu išlaikyti švarą: įpratę plauti indus iškart po valgio (arba įdėti juos į indaplovę), vieną kartą per dieną nuvalyti visus paviršius, palaikyti darbinę viryklę ir orkaitę ( tai židinys namuose, ugnies energijos šaltinis).
Palaikančios atmosferos kūrimas yra sudėtingas procesas. 4 pagrindiniai punktai yra tik kelionės pradžia. Pasiruoškite dirbti su spalvomis, baldų išdėstymu, permąstyti dekoro elementus.
Kokios spalvos turėtų būti virtuvė?
Kinijos filosofijos kontekste sienų, baldų ir aksesuarų spalva yra esminė..
Jei virtuvės spalva pagal fengšui pasirinkta neteisingai, kad ir kokia švari ji būtų, energija cirkuliuos neteisingai.
Pagrindinės taisyklės – kad nesukeltumėte kivirčų ir neigiamos energijos kaupimosi, sumažinkite per tamsių ar prašmatnių spalvų naudojimą. Siekiant harmoningo vaizdo, jie yra subalansuoti su šviesa, neutralūs.
Tačiau nėra kraštutinumų, kuris atspalvis gali būti naudojamas virtuvėje, o kuris ne. Viskas priklauso nuo to, kurioje pasaulio pusėje virtuvė bus. Kiekviena kryptis turi pagrindinį elementą, kuris lemia spalvos pasirinkimą.
- Metalas ar oras: vakarai, šiaurės vakarai. Visi neutralūs „metaliniai“ tonai: balta, pilka (tiek šviesi, tiek tamsi), juoda.
- Vanduo: šiaurė. Bet kokie mėlynos spalvos atspalviai: mėlyna, indigo, vandens.
- Žemė: šiaurės rytai, centras, pietvakariai. Pabandykite pasirinkti rudos, smėlio, smėlio, kreminės, geltonos spalvos.
- Medis: rytai, pietryčiai. Feng shui žalia pietryčių zonoje nėra vienintelė, kurią galima naudoti. Medžiai taip pat turi kamieną, todėl rudi atspalviai taip pat padės pasiekti harmoniją. Reikėtų vengti spalvų iš metalo kategorijos.
- Ugnis: į pietus. Ryškiausias sektorius. Klestėjimą ir klestėjimą garantuoja liepsnos atspalviai: raudona, geltona, oranžinė, violetinė. Draudžiama naudoti mėlynus, anglies tonus.
Jei dizainas tik tam tikros zonos tonais atrodo pernelyg aktyvus, nenusiminkite. Jūs visada galite remtis neutralia balta spalva, papildydami ją norimų atspalvių dekoru..
Kaip sutvarkyti prietaisus ir baldus?
Antras svarbiausias klausimas – kaip patalpoje sutvarkyti viską, ko reikia? Klaidingai pasirinktas „Feng Shui“ išdėstymas virtuvės komplektui, kriauklei, šaldytuvui, plytelėms – ugnies ir vandens, medžio ir metalo pusiausvyros garantija.
Zonų žemėlapis su elementų žymėjimu naudojamas ne tik visam butui, bet ir kiekvienam kambariui atskirai: tai yra, ugningoje virtuvėje pietinėje pusėje yra šlovės zona (ugnis), ir šiaurinėje pusėje – karjeros zona (vandens energija).
Remdamiesi tuo, kaip padalintas kambarys, pasirinkite, kaip sudėti kiekvieną atskirą gabalą.
Kriauklė
Tekantis vanduo yra palankus šiaurės, rytų, pietryčių zonoms. Todėl įrengkite vietą indams plauti (įskaitant kriauklę ar indaplovę), taip pat skalbti reikia vienoje iš 3 vietų.
Nepageidautina naudoti vandenį kambario pietuose, pietvakariuose, šiaurės rytuose.
Lėkštė
Ugnį simbolizuojantis elementas geriausiai tiks pietinėje virtuvės dalyje. Kadangi ugnis maitina žemę, židinys taip pat yra pietvakarių, šiaurės rytų arba centrinėje dalyje (pavyzdžiui, saloje).
Tikrai neverta statyti kaitlentės į stalviršį šiaurėje..
Antrasis esminis dalykas yra langas. Šalia angos nėra virimo zonos – kitaip šeimos gerovė tiesiogine prasme „išskris“ į gatvę.
Šaldytuvas
Šis virtuvės prietaisas vienu metu gali būti žemės (didelio dydžio) ir medžio (jei šaldytuvas aukštas) simbolis. Plius balta, pilka – metalo energija. Atsižvelgiant į tai, sprendimas, kur dėti, gali skirtis: iš tikrųjų maisto saugyklą galite pastatyti bet kurioje virtuvės vietoje..
Šaldytuvo užpildymas yra svarbesnis: laikykite jį švarų, laiku išmeskite sugedusį maistą, pirkite šviežią.
Šaldytuvas yra savotiška „piniginė“ namuose, todėl rekomenduojama jį laikyti pilną ir neįleisti į vidų nepažįstamų žmonių.
Baldai
Darbo vietos išvaizda yra svarbesnė už vietą: pavojingi aštrūs kampai, atviros sandėliavimo vietos nėra laukiamos. Spintelės turi būti uždarytos, šakutės, peiliai – paslėpti. Jei lentynos pagamintos, rekomenduojame ant jų sudėti apvalius cilindrinius indus.
Valgomojo zona gali būti įrengta bet kuriame kampe. Tinkamas stalas yra apvalus arba ovalus, su mediniu viršumi. Stiklas turi būti padengtas staltiese, nes maistas (medis) ir stiklas (vėjas) priešingai.
Renkantis stalviršio dydį, vadovaukitės virtuvės matmenimis ir šeimos dydžiu: pageidautina, kad vienu metu būtų pakankamai vietos visiems namo gyventojams.
Kur geriau įrengti virtuvę privačiame name?
Jei tik pradedate statyti namą, tada sudarykite planą, kad virtuvė būtų pietuose. Feng shui virtuvė simbolizuoja ugnį, todėl pageidautina pietinė pusė.
Leidžiamos šiaurės rytų, pietvakarių pusės – abi nurodo žemės elementą, kurį maitina ugnies energija.
Vienareikšmiškai nepalanki kryptis yra šiaurė. Vandenį ir metalą sunaikina liepsna: todėl bute garantuojami konfliktai.
Svarbus klausimas yra virtuvės derinimas su gyvenamąja erdve (svetaine). Taoizmo praktikos požiūriu šiandien populiarus atviras planas yra nepriimtinas: specifinė virimo zonos energija nesuderinama su poilsio kambariu..
Jei nėra kitų galimybių, virtuvėje-svetainėje sumontuokite statinę pertvarą arba nešiojamą ekraną, sienoms, grindims pasirinkite skirtingus tapetus. Zonuoti dvi zonas naudojant skirtingus spalvų derinius, apšvietimą. Pakabinkite gaubtą, įjunkite jį kiekvieną kartą, kai gaminate maistą.
Ką svarbu žinoti apie dekorą ir augalus?
Virtuvės išdėstymas yra būtinas – dekoracijos subalansuoja energiją, padeda ištaisyti architektūrinius ar dizaino trūkumus fengšui požiūriu.
Tinkamos parinktys:
- Priedai virtuvės tema. Ryšeliai svogūnų, pipirų, česnako, krepšeliai su vaisiais (valgomieji, ne dirbtiniai!), Natiurmortai, užuolaidos ir kita tekstilė, vaizduojanti patiekalus, gaminius. Būkite atsargūs: per daug elementų užgožia erdvę.
- Gyvi augalai. Feng Shui gėlių negalima uždėti ant palangės ar šalia kriauklės – turtas, laimė, sveikata išnyks už namo. Geriausia vieta yra ant spintelių, stalviršių. Lapų forma yra svarbus veiksnys renkantis augalus virtuvei. Tiesūs, aštrūs sustiprina ugnies energiją, apvalūs – lygūs.
- Paveikslai. Šis universalus priedas gali pakeisti bet ką, priklausomai nuo nupiešto siužeto. Ar virtuvė yra netinkamoje šiaurinėje pusėje? Pasirinkite raudoną ar ugnies plakatą. Norite subalansuoti gaisro perkrovą mediena? Pirmenybę teikite peizažams. Virtuvėje neturėtumėte skelbti jūros peizažų, nelaimių scenų, plėšriųjų gyvūnų nuotraukų..
- Veidrodžiai. Jie naudojami tik klaidoms taisyti: pavyzdžiui, viryklės negalima pastatyti priešais įėjimą. Bet jei negalite suprojektuoti kitaip, pakabinkite virš jo veidrodį, kad šeimininkė matytų įeinančius į kambarį..
- Muzikiniai aksesuarai. Varpai ar vėjo varpeliai prie įėjimo užtikrins šeimos narių sveikatą ir gerovę namuose..
Suprojektuoti virtuvę, atitinkančią visus Feng Shui reikalavimus, nėra lengva užduotis. Kad nepraleistumėte daug laiko studijuodami visus niuansus, apsvarstykite bent pagrindinius principus: pagrindinių elementų vietą, švarą ir tvarką.