Stalas virtuvės interjere, kaip taisyklė, užima centrinę vietą ir yra pagrindinis interjero elementas. Todėl labai svarbu, kad ji būtų ne tik patogi, bet ir graži, organiškai derėtų prie kambario stiliaus..
Prieš pirkdami turite nuspręsti dėl dizaino. Ji gali būti:
- Sulankstomas
- Stacionarus
Sulankstomas stalas paprastai dedamas mažoje virtuvėje. Jis užima mažai vietos, kad galėtų pietauti maža šeima, jo ploto visiškai pakanka, o atvykus svečiams jį galima išplėsti.
Sulankstymo mechanizmas yra toks:
- Stumdomas: dalis stalviršio yra sulankstyta atgal, o suformuota didelė stalviršis perkeliama kojų atžvilgiu, kol pritvirtinama.
- Sinchroninis slydimas (drugelis): reikia traukti ant vieno stalviršio krašto, jis išsiskirs viduryje ir korozuos. Po to lieka gauti papildomą dalį iš rėmo ir įdėti ją į susidariusį tarpą..
- Išlenkimas: stalviršį reikia pasukti stačiu kampu, o viršutinę dalį pakelti, tada nuleisti ant pagrindo.
- Knygų stalas: tinka labai mažoms virtuvėms. Surinkus, stalo matmenys neviršija bortelio ar mažos komodos matmenų, knygų stalas virtuvės viduje užima nedidelę erdvę.
- Kabrioletinis stalas: surinkta ši struktūra atrodo kaip įprastas kavos staliukas, o išardžius-kaip visavertis valgomojo stalas.
Yra du tokių konstrukcijų trūkumai: dėl mechanizmo buvimo jie yra gana sunkūs, be to, jų viduryje yra sujungimo linija, kuri neatrodo labai estetiškai. Stacionarūs, tai yra, nesulankstomi stalai virtuvės interjere atrodo daug patrauklesni. Tačiau jų dydį riboja virtuvės dydis ir prireikus jų negalima pakeisti..
Valgomojo stalas virtuvės interjere: pagrindiniai matmenys
Norėdami teisingai nustatyti stalo dydį, turite atsižvelgti į tai, kiek žmonių norite sėdėti vienu metu – tuo tarpu visiems turėtų būti patogu. Ergonomika teigia, kad kiekvienam reikia mažiausiai 70 cm stalviršio ilgio. Todėl, jei du žmonės turi sėdėti vienoje pusėje, stalo ilgis negali būti mažesnis nei 140 cm. Priešingu atveju turėsite „įspausti“.
Prie kvadratinio stalo galima pastatyti tris žmones, vieną pusę pritvirtinus prie sienos, jei šono ilgis ne mažesnis kaip 70 cm.Patogus stačiakampis stalas turi būti ne mažesnis kaip 75 cm pločio, o apvalus – 90 cm skersmens. Mažai virtuvei optimalus stalviršio dydis yra 60-80 cm, didelėse virtuvėse-valgomajame-nuo 120 cm.
Virtuvės stalo medžiaga virtuvės interjere
Stalo išvaizda ir tai, kaip jis atrodys interjere, priklauso nuo to, iš kokios medžiagos bus pagaminta stalviršis. Rėmo medžiaga taip pat svarbi, tačiau ji veikia stiprumą, o ne išvaizdą. Rinkoje galite rasti modelių su stalviršiais, pagamintomis iš šių medžiagų:
- MDF. Tai yra biudžetinis pasirinkimas. Išorinė stalviršio danga gali imituoti natūralias medžiagas. Stalas virtuvės interjere su MDF stalviršiu atrodo gerai ir yra pakankamai atsparus mechaniniams pažeidimams, taip pat drėgmei, išskyrus sąnarius su kraštu. Jei ten patenka vanduo, medžio drožlių plokštė, sudaranti pagrindą, gali išsipūsti ir deformuotis. Štai kodėl tokių stalų tarnavimo laikas yra trumpas..
- Mediena. Tradicinis ir populiariausias variantas. Mediena atlaiko drėgmės poveikį, turi patrauklią išvaizdą, padengta specialiais junginiais, ji įgyja purvą atstumiančių savybių. Virtuvės interjeras su dideliu mediniu stalu atrodo tvirtas ir brangus. Mediniai baldai tarnauja ilgą laiką, nors juos reikia kruopščiai apdoroti ir periodiškai restauruoti.
- Akmuo (natūralus ar dirbtinis). Patvariausia ir patvariausia medžiaga. Akmens stalviršis gali būti beveik bet kokios formos, o dirbtinio akmens atveju – ir spalvos. Tai graži, pažeidimams atspari medžiaga, nesugerianti nešvarumų. Jį lengva valyti ir nesudaro bakterijų ar grybelių kolonijų.
- Stiklas. Stikliniai stalai užima ypatingą vietą virtuvės interjere. Jie atrodo labai įmantrūs ir gali papuošti bet kokią virtuvę. Didelėje virtuvėje-valgomajame jie pabrėš išskirtinumą ir suteiks blizgesio, o mažuose kambariuose dėl nematomumo efekto jie neužims daug vietos..
- Keramikinė plytelė. Plytelių stalviršis atrodo labai įspūdingai. Rūpintis tokiu stalu paprasta – tiesiog nuvalykite drėgnu skudurėliu. Plytelė gali imituoti medieną ar natūralų akmenį, pavyzdžiui, marmurą. Stalviršį taip pat galite papuošti mažų plytelių raštais ar mozaikomis. Įdomus interjero sprendimas yra plytelė ant stalviršio, atitinkanti virtuvės backsplash plytelę.
- Plastmasinis. Populiari medžiaga. Jo privalumai yra lengvumas, lengva priežiūra, palyginti maža kaina, galimybė pasirinkti beveik bet kokios spalvos stalą arba visai be jo – skaidrus. Šiuolaikinis plastikas yra atsparus drėgmei ir temperatūrai, taip pat UV spinduliams, o tai reiškia, kad jis tarnauja gana ilgai..
Taip pat yra modelių, pagamintų iš kombinuotų ir egzotiškų medžiagų, pavyzdžiui, iš pjūklo, supjaustyto iš medžio arba stiklo ir odos derinio. Tokie stalai yra gana brangūs ir naudojami virtuvėse su išskirtiniu interjeru..
Stalo spalva virtuvės interjere
Stalviršio spalva turi būti parenkama atsižvelgiant į virtuvės dekoravimo stilių. Dažnai spalvą lemia medžiaga, tačiau ir čia yra variantų. Pavyzdžiui, medinis stalas gali būti paliktas natūralus, padengtas apsauginiu junginiu.
Šiuo atveju medžio spalva ir jos tekstūra bus vienas iš dekoratyvinių baldų elementų. Tai tinka „kaimiškiems“ stiliams, tokiems kaip šalies, Provanso, palėpės ir kai kurie kiti. Tačiau tuo atveju, jei norite gauti griežto ir santūraus stiliaus interjerą, pavyzdžiui, minimalizmą, galite nudažyti medinį stalą taip, kad jis atitiktų baldų ir sienų spalvą, kad jis neišsiskirtų nuo supančią aplinką..
Valgomojo grupė gali būti dominuojanti interjere, o jai pasirinkta pakankamai kontrastinga ir ryški spalva. Pavyzdžiui, su baltomis sienomis ir baldais stalas gali būti ryškiai raudonos arba oranžinės spalvos. Viskas priklauso nuo pasirinkto stiliaus ir jūsų skonio..
Baltas stalas virtuvės interjere yra universaliausias sprendimas. Tiek klasikiniame, tiek moderniame stiliuje jis atrodys organiškai.
Valgomojo stalo forma virtuvės interjere
Stalo forma turi įtakos ne tik jo veikimui, bet ir suvokimui interjere. Apsvarstykite galimus variantus.
- Stačiakampis. Tradicinė, erdvi ir patogi forma. Prie tokio stalo galima sutalpinti daug žmonių, patogu jį pastatyti prie sienos, jis užima mažai vietos, ypač lyginant su apvaliais stalais. Galite pastatyti jį kampe arba atsiremti į vieną iš sienų galine puse, taip padalindami kambarį į įprastas zonas.
- Ovalus. Šios formos stalai turi reikšmingų matmenų, nes jų plotis negali būti mažesnis nei 90 cm, o ilgis viršija 110 cm ir paprastai net daugiau. Jie tinka tik didelėms virtuvėms, nes turi būti pakankamai vietos sėdėti ar praėjimui iki baldų (ne mažiau kaip 80 cm).
- Apskritimas. Apvalus stalas virtuvės interjere atrodo labai elegantiškas, tačiau išdėstymas yra gana išrankus – iš visų pusių nuo jo iki artimiausios kliūties turėtų likti bent 80 cm, kaip ovalo formos stalo atveju, kitaip bus nepatogu judėti.
- Pusiau ovalus. Toks stalas virtuvės interjere nėra dažnai sutinkamas, tačiau iš tikrųjų jis yra labai patogus, visų pirma todėl, kad jame nėra aštrių kampų, o tai ypač vertinga mažuose kambariuose. Paprastai jie sudaro pusiau ovalus valgymo zonos centre, tiesia puse prie sienos..
Patarimas: jei norite, kad virtuvės stalas virtuvės interjere visada atrodytų padoriai, laikykitės jo priežiūros taisyklių. Bent kartą per savaitę drėgnu skudurėliu reikia nuvalyti ne tik stalviršį, bet ir apatinį rėmą, pašalinant nešvarumus švelniais plovikliais. Niekada nenaudokite peilio ar kitų aštrių daiktų, po jais neįdėję specialios lentos – stalą lengva subraižyti, jį grąžinti į pradinę išvaizdą yra sunku, o kartais ir neįmanoma.