Maistas orkaitėje yra paprastas ir skanus. Kad galėtumėte gaminti mėgstamus patiekalus, turite įsigyti specialius indus. Siūlome išsiaiškinti, kuris iš jų geriausiai tinka.
Bendros rekomendacijos dėl pasirinkimo
Norėdami išsirinkti tinkamą iš daugybės kepimo patiekalų, turėtumėte atsižvelgti į jums reikalingas savybes:
- Garsumas. Kiek žmonių planuojate virti įsigytame kepimo inde?
- Aukštis. Pyragai kepti ant plokščių padėklų, bandelės – aukštuose, vidutiniai – mėsai, paukštienai, daržovėms.
- Papildomos charakteristikos. Yra nelipnių dengtų indų. Yra vienas, kuris šildo. Kepimas orkaitėje su dangčiu padidina patiekalo aromatą ir sultingumą.
- Kaina + tarnavimo laikas. Ketaus kainuos daugiau nei silikonas, tačiau taip pat tarnaus ilgiau.
- Estetika. Keraminės arba stiklo formos iškart dedamos ant stalo, skirtingai nei nepastebimas aliuminis ar plienas.
- Priežiūros procesas. Ne visą metalą galima plauti indaplovėje, nelipnios dangos ar emalio negalima šveisti geležiniu šepečiu.
- Aplinkai nekenksmingas, hipoalergiškas. Nors visi kepimo indai yra tikrinami kokybės, reikia pažymėti, kad stiklas yra saugesnis nei teflonas – perkaitęs jis neišskiria kenksmingų medžiagų.
Medžiaga
Orkaitės įranga pradedama rinktis pagal sudėtį. Apsvarstykite labiausiai paplitusias karščiui atsparias medžiagas.
Ketaus
Jis ilgą laiką buvo naudojamas kulinarijoje dėl priežasties: forma tolygiai įšyla, sulaiko šilumą. Dėl šios priežasties mėsos ir žuvies, daržovių garnyrai yra labai sultingi ir aromatingi. Kitas privalumas – dugnas nedega, nebijo kontakto su metaliniais šaukštais, šakutėmis.
Iš minusų – didelis degiklio svoris, rūdžių tikimybė (negalima plauti indaplovėje!). Jei netinkamai prižiūrima, absorbuotas aliejus sudaro pavojingą plutą, išskiriančią kancerogenus..
Patarimas jūsų pasirinkimui: ieškokite keptuvių, kurių sienelių storis ne mažesnis kaip 5 mm, be skiedrų, duobių, iškilimų viduje.
Nerūdijantis plienas
Pigūs nerūdijančio plieno indai geriausiai tinka kasdieniam naudojimui: jie yra nebrangūs, lengvai valomi (nebijo korozijos, plaunami PMM), mažai sveria, tarnauja ilgai. Formų ir dydžių pasirinkimas yra didžiulis: nuo standartinių lakštų iki formos keksiukų formelių.
Tarp trūkumų yra galimybė deginti maistą, taip pat netolygus kaitinimas: greitai įkaista, greitai atvėsta.
Patarimas renkantis: atkreipkite dėmesį į dangos kokybę, ji turėtų būti vienoda, be įbrėžimų, įtrūkimų, drožlių. Dietinių patiekalų mėgėjams geriau teikti pirmenybę teflonu padengtiems patiekalams: jie kepami jame be aliejaus ir riebalų.
Aliuminis
Lengvas ir patvarus metalas iš pradžių buvo naudojamas patiekti keleiviniuose laivuose, tačiau dėl akivaizdžių pranašumų netrukus jis užkariavo namų šeimininkių širdis visame pasaulyje. Skirtingai nuo metalinių ar ketaus indų, maistas laikomas aliuminyje: nėra metalo skonio + baktericidinių savybių.
Keramika
Keraminiai indai yra neįtikėtinai geri: vienspalviai arba įmantriais raštais dekoruoti, jie papuoš ne tik virtuvę, bet ir šventinį stalą. Pagrindinis tikslas yra gesinti arba varginti. Akyta medžiaga užtikrina tolygų kaitinimą ir garantuoja skanią, aromatingą vakarienę. Nesvarbu, ar tai porcingi molio puodai, ar didelės keptuvės – gaminti juose yra vienas malonumas.
Yra tik vienas minusas: jei nerūpestingai elgsitės, jūsų mėgstamiausias trapus orkaitės indas gali sulūžti.
Patarimas renkantis: kaip ir pirmuosiuose dviejuose, ant paviršiaus neturėtų būti skiedrų, įtrūkimų, įbrėžimų – iš pradžių žemos kokybės indai įtrūksta pirmą kartą kaitinant.
Stiklas
Pagrindinis stiklo dirbinių trūkumas yra kraštutinių temperatūrų baimė. Tai turi įtakos gaminimo procesui: geriau pašildyti patiekalą kartu su orkaite. Priešingu atveju karščiui atsparus stiklas yra ideali medžiaga troškinimui.!
Užtikrina aukštos kokybės kaitinimą, išlaiko naudingas medžiagas produktų sudėtyje, prisotina patiekalą aromatais, tinka patiekti skanų maistą.
Patarimas pasirinkimui: kadangi stiklas yra slidus, rinkitės variantus su rankenomis – bus lengviau pasiekti karštus patiekalus.
Silikonas
Itin modernios silikoninės formos gali lengvai atlaikyti temperatūrą nuo -40 iki + 260-300 laipsnių. Tai yra, jie ne tik kepa, bet ir šaldo maistą. Jie yra nebrangūs, turi gausų asortimentą (nuo paprastų formų iki išgalvotų gėlių, gyvūnų, pastatų pavidalu).
„Skysčio“ trūkumas – silikoniniai indai blogai išlaiko savo formą, todėl jiems reikia papildomos atramos metalinės, keraminės, stiklo plokštės pavidalu.
Patarimas pasirinkimui: atkreipkite dėmesį į virtuvės reikmenų sertifikatą, jis turi būti pagamintas iš maistinės kokybės medžiagos.
Apibendrinant, palyginkime visas 3 pagrindinių charakteristikų parinktis:
Ketaus | Brangus | Patvarus | Susikaupęs aliejus yra kancerogeninis | Švelni priežiūra |
Plienas | Vidutinis | Patvarus | Saugus, pažeistas teflonas yra pavojingas | Tinka PMM |
Aliuminis | Biudžetas | Trumpalaikis | Saugu | Švelni priežiūra |
Keramika | Vidutinis | Bijo smūgių, kritimų | Saugu | Tinka PMM |
Stiklas | Vidutinis | Bijo smūgių, kritimų | Saugu | Tinka PMM |
Silikonas | Biudžetas | Bijo aštrių daiktų | Kai kuriais atvejais gali išsiskirti ėsdinančios medžiagos | Tinka PMM |
Forma
Kepant skirtingus patiekalus orkaitėje, reikia skirtingų sąlygų, taigi ir skirtingų produktų..
- Pavyzdžiui, kepimui rekomenduojame naudoti plokščias, žemas kepimo skardas..
- Mėsa ar paukštiena kepama aukšto ovalo formos, stačiakampio formos – jie prisideda prie tolygaus šilumos srauto.
- Apvalios formos yra patogios pyragams, pyragams – orkaitėje kaitinimas eina nuo kraštų iki centro, todėl sausainiai ir įdaras iškepa puikiai.
Be standartinių padėklų, yra ir kitų tipų:
- Kokosai. Mažos porcijos dubenys su rankenomis. Paprastai julienne kepama šiuose. Yra ir ramekinų – mažesnių kokosų formuotojų (90-120 g) be rankenų. Tinka kepti pusryčius, desertus.
- Žąsų gamintojai. Nupieštos keptuvės su dangčiu. Krosnei geriausiai tinka ketaus arba keramika su storais ratlankiais.
- Kaitintuvai. Tiesą sakant, jie panašūs į žąsus, bet dažniausiai apvalūs. Tinka mėsai, paukštienai, daržovėms.
- Puodai. Yra ir porcijų, ir didelių – tagines. Molio pagrindas ir dangtelis padeda išsaugoti produktų skonį ir sultingumą.
Paskyrimas
Kad maistas, paruoštas naujuose patiekaluose, pateisintų lūkesčius, turėtumėte nuspręsti, ko tiksliai tikitės iš pirkimo..
- Mėsos, paukštienos, žuvies kepimas orkaitėje reiškia vienodą kaitinimą, sulčių išsaugojimą: tai reiškia, kad jums reikia ovalios, apvalios arba stačiakampės keptuvės su dangčiu.
- Traškioms daržovėms reikalingas didelis šilumos laidumas, tokios savybės yra pliene. O troškiniams reikia lėto kaitinimo – keramikos, stiklo, ketaus.
- Sausainiams, meduoliams reikia oro ir šilumos: pravers plokščia nerūdijanti keptuvė.
- Kita vertus, biskvitas turi lėtai sušilti, kad galėtų pakilti: geriausiai tinka apvalios metalinės formos su teflonu orkaitėje..
- Keksiukai dažniausiai būna storesni – taigi metalinė arba silikoninė forma su skylute centre padės kepti iš visų pusių.
- Porcijos patiekiamos kokosų virimo aparatuose, ančių, triušių, viščiukų skerdenos virtos ančiukuose.
- Picai tinka plieninis apskritimas su skylutėmis arba specialus kepimo akmuo..
- Duona kepama aukštose aliuminio skardose – ją lengva išimti, po naudojimo užtenka nušluostyti.
Ką apsvarstyti įvairių tipų orkaitėms?
Kad ir koks būtų jūsų viryklės gamintojas ir tipas – dujinė ar elektrinė, šis faktas mažiausiai veikia indų naudojimą. Svarbiau rinktis ne pagal orkaitės tipą, o pagal maksimalią naudojimo temperatūrą: stikliniuose induose galima kepti įkaitinus iki 300 laipsnių, kaip ir teflone. Silikonas gali atlaikyti iki 260C temperatūrą.
Jei orkaitėje yra veikiantis termometras ir reguliavimas, formų naudojimui nėra jokių apribojimų.
Priežiūros ypatybės
Kepti orkaitėje paprasta, tačiau indus plauti tikrais miltais. Kad procesas vyktų greitai ir lengvai, rinkitės nerūdijančio plieno padėklus, padengtus teflonu. Pakanka nuvalyti juos minkšta kempine ir indų plovikliu – nėra sudegusio maisto ar priežiūros sunkumų.
Į indaplovę dedamas stiklas, keramika, nerūdijantis plienas – dažniausiai mašinos su kaupu susidoroja su šia nelengva užduotimi. Sunkiausia plauti po orkaitės yra ketaus – ji linkusi sugerti aliejų, todėl valymui naudojami metaliniai šepečiai ir abrazyvai. Net leistina šlifuoti senas keptuves..
Iš visos orkaitės indų įvairovės neįmanoma išskirti vieno optimalaus varianto. Visada derinkite degtukus ir padėklus prie atliekamos užduoties, kad gautumėte geriausius rezultatus..