Bet koks vakarėlis prasideda stalo paruošimu: nesvarbu, ar tai būtų kasdienė, ar šventinė vakarienė, tvarkingas indų ir stalo įrankių išdėstymas papuoš bet kurį patiekalą.
Aptarnavimo ypatybės
Pirmiausia turėtumėte paruošti kambarį svečių priėmimui:
- Vėdinkite. Atidarykite langus ir įleiskite gryno oro, kad visi jaustųsi patogiai.
- Išdėstykite kėdes. Paruoškite vietą kiekvienam žmogui, kad šventės metu neįvyktų nemalonių incidentų. Nieko nesodinkite ant kampų – visi svečiai turi būti patogūs.
- Padėkite staltiesę. Kai kuriais atvejais galima apsieiti ir be jo, tačiau tekstilė yra paprastas būdas sukurti tinkamą nuotaiką..
Nuotraukoje stačiakampio pailgo stalo nustatymas
Prieš pereidami prie patiekimo, įvertinkite priežastį: kasdieniai pietūs ar vakarienė nereikalauja daug patiekalų ir dekoracijų ant stalo. Pakanka teisingai įvertinti meniu, įdėti tik reikiamus dubenis, taures, stalo įrankius.
Padedant šventinį stalą, padaugėja elementų: turi būti patiekiamas užkandžių baras, pyrago lėkštė, dedami desertiniai patiekalai, dedamos kelios taurės gėrimams.
Atostogų metu nebus nereikalinga pridėti dekorą: originalias servetėles, puokštes, tekstilės takelius, žvakių kompozicijas.
Stalo padengimo taisyklės praktiškai nepriklauso nuo formos, vienintelis skirtumas: patiekalai turėtų būti dubliuojami ant ilgos stačiakampės stalviršio, kad visi galėtų juos pasiekti. Ir ant kompaktiško apskrito stalo pakanka įdėti vieną egzempliorių.
Dekoratyvinės detalės ant apvalaus ar kvadratinio stalo dedamos centre, ant stačiakampio, ovalo formos – išilgai centrinės linijos, lygiagrečios ilgajai pusei.
Nuotraukoje kasdieninis rytinis stalo serviravimas
Kaip sutvarkyti lėkštes?
Padėjus staltiesę ir kambarį visiškai paruošus, jie pradeda dengti stalą. Pirmasis žingsnis yra sutvarkyti plokštes..
- Patiekimo lėkštė dedama tiesiai ant staltiesės ar servetėlės - ji skirta dekoravimui. Tinkamai patiekta ši stalo dalis tarnauja kaip likusių puodelių stovas. Jis turėtų būti pastatytas priešais kiekvieną sėdynę, 2 cm atstumu nuo stalo krašto..
- Kitas pasirenkamas pagal pirmąjį patiekalą – sriubos dubuo arba plokščias užkandžių batonėlis. Jis dedamas ant stalo ant porcijos.
- Kairėje įstrižai, maždaug 10 cm atstumu nuo pagrindinio, uždėkite pyrago dubenį – duonai ar pyragaičiams, ant kurio turėtų būti sviesto peilis.
Svarbūs niuansai:
- Indai turėtų būti paimti iš to paties komplekto arba parinkti taip, kad detalės derėtų tarpusavyje.
- Per pietus ar vakarienę dubenis turėtumėte pakeisti į švarius ir šiuo metu tinkamesnius (pirmam, antram patiekalui, užkandžiams, desertui).
- Aptarnavimo vieta visada lieka vietoje, ant jos uždedama nauja.
- Šeimyninei vakarienei į patiekimo lėkštę leidžiama dėti dvi lėkštes: plokščią, tada sriubą.
Stalo įrankių išdėstymo ypatybės
Toliau išdėstome šakutes, peilius, šaukštus – jei laikysitės visų klasikinių stalo serviravimo taisyklių, šis etapas sukelia didelių sunkumų. Iš tiesų, dengiant didelį stalą kiemuose, atskiri prietaisai naudojami beveik viskam: sūriui, žuviai, mėsai, desertams. Visi peiliai ir šakutės atrodo skirtingai ir dedami griežtai.
Tačiau renkant draugus ar artimuosius namuose, jums tiesiog reikia pasirinkti tinkamą pusę ir išdėstyti pagrindinius elementus.
Pagrindinės taisyklės:
- peiliai turi būti dedami dešinėje, ašmenys į vidų (link plokštės);
- šakutės vyksta kairėje pusėje, atšokusios;
- šaukštus peilių dešinėje, „veidu“ į viršų.
Išimtis yra desertiniai prietaisai. Jie patiekiami iš karto, tačiau jie dedami ant stalo ne šone, o už lėkštės: pirma, šaukštas su snapeliu aukštyn ir į kairę, tada šakutė – su šakelėmis aukštyn, į dešinę.
Svarbu! Tvarka nustatoma pagal patiekalų patiekimo tvarką. Pirmieji patiekiami patiekalai yra tolimiausi. Artimiausi yra stalo įrankiai paskutiniam valgymui..
Remiantis tradiciniais fondais, kai kurie patiekalai valgomi rankomis: jiems nėra įrenginių. Tai apima žvėrieną (putpelės, lazdyno ropliai), šonkaulius, sparnus, varlių kojas, krabus, vėžius, krevetes, omarus.
Nuotraukoje yra mažiausiai stalo įrankių
Kaip įdėti akinius ir akinius?
Trečiasis stalo nustatymo sekos žingsnis yra gėrimo indai. Yra keletas variantų, kaip atrodys galutinis vaizdas:
- Akiniai ir akiniai stovi vienoje tiesioje linijoje dešinėje nuo sėdinčio žmogaus nuo didesnio iki mažesnio (iš kairės į dešinę).
- Indai skysčiams statomi puslankiu dešinėje pusėje. Tuo pačiu metu tolimiausias yra skirtas vandeniui (jei nėra pyrago, galite jį perkelti į kairę pusę), arčiau – vynui, taurėms stipriam alkoholiui, šalia lėkštės – puodelis ant lėkštės. Karšti gėrimai.
Nuotraukoje akinių, akinių išdėstymo variantas
Pagal vieną iš tradicijų, taurės dedamos į naudojimo seką – jei meniu numatoma keisti gėrimus, pirmiausiai – tolimiausia taurė, tada artėjant.
Svarbu! Nešvarūs indai pašalinami kartu su lėkštėmis, prietaisais, išskyrus vienintelę išimtį – stiklas vandeniui visada paliekamas.
Nuotraukoje parodytas teisingas indų išdėstymas, įskaitant šampano taurę ir desertinius stalo įrankius
Rekomendacijos dėl servetėlių išdėstymo
Nėra griežtų servetėlių pasirinkimo ir vietos taisyklių, todėl stalo klojimas namuose šiuo klausimu priklauso tik nuo šeimininkės vaizduotės, skonio ir stiliaus..
Pagrindinis klausimas yra spalvos pasirinkimas. Dėl griežtų oficialių priėmimų geriau apsiriboti neutralia tekstilės medžiaga, kuri tinka virtuvės, valgomojo interjerui (balta, smėlio, pilka). Šilto šeimos vakaro ar šventinio pokylio spalvų schema gali būti ryškesnė: servetėlėse naudojamas vienspalvis akcentas arba piešiniai.
Servetėlių dydis yra svarbus: pusryčiams, vakarienei ar pietums įprasta naudoti 35 * 35 cm – 40 * 40, 50 * 50 cm.
Paskutinis įspėjimas yra vieta. Įprasta dengti trimis būdais:
- Ant lėkštės. Sudėti arba sudėti ant plokščios valgyklos.
- Stiklinėje vandeniui. Audinys suvyniotas vertikaliai, dedamas į stiklinę.
- Dešinioji pusė. Sulankstomas per pusę arba į 4 dalis, prietaisai guli viršuje.
Naudodami servetėles stalui papuošti, pasirinkite vieną iš 2 variantų:
- Gražiai sulankstytas savo rankomis. Patyrusios namų šeimininkės žino bent 10 įdomių stalo tekstilės origami modelių: lelija, gėlė, valtis, traukinys, silkė, artišokas, everestas, tulpė, ragas.
- Surinkite kompoziciją su žiedu, gėlėmis, lėkštėmis. Paprastesnis, bet ne mažiau įspūdingas pasirinkimas.
Originalios idėjos
Šiuolaikinis stalo serviravimas, ypač neformaliam vakarui, nereiškia griežtų taisyklių laikymosi. Todėl galite atkreipti dėmesį į dekorą ir papuošti stalą, taip pat kambarį, kad jame būtų malonu būti ir jums, ir svečiams..
Padėkite gražią staltiesę, padėkite šviesų kelią, pasiimkite tinkamas servetėles, padėkite gėlių.
Patarimas! Norėdami gauti estetiškesnį rezultatą, pabandykite derinti indų ir dekoro atspalvius. Pavyzdys: balto stalo patiekimas su mėlynais akiniais papildomas mėlynomis servetėlėmis arba staltiese su mėlynu atspaudu.
Graži aplinka yra puikus būdas sukurti vakaro nuotaiką dar prieš prasidedant vakarienei! Jie sako, kad patiekimas gali pagerinti patiekalo skonį: kodėl nepasinaudojus šia premija, nes, kaip paaiškėjo, patiekti nėra taip sunku.