Kėdė yra neatskiriama interjero dalis, daug pasakanti apie jos savininkų skonį. Tai gali tapti namo puošmena arba visiškai sugriauti kambario stilių. Kaip išsirinkti tinkamas kėdes šiuolaikiniam dizainui?
Kėdė interjere: charakteristikos ir dizaino ypatybės
Esamas kėdžių tipų ir formų įvairovę galima suskirstyti į tris pagrindines grupes:
- normalus,
- baras,
- puskėdė (kėdė).
Kiekviena kėdė turi vienaip ar kitaip su sėdyne sujungtas kojas ir atlošą – tai yra pagrindinis jos skirtumas nuo išmatų. Juostos aukštis yra didesnis, o pusfotelis turi porankius. Kėdė-kėdė interjere paprastai naudojama kaip viena dalis, pakeičianti viso dydžio kėdę, ypač mažuose kambariuose.
Norint teisingai nustatyti tinkamą dydį, geriausia sėdėti tiesiai ant pasirinkto produkto, tačiau yra ir bendrų atrankos modelių, į kuriuos galite sutelkti dėmesį. Į ką atkreipti dėmesį prieš perkant?
Sėdynė
- Aukštis. Sėdinčiam žmogui kojos turi būti ant grindų, o keliai – sulenkti stačiu kampu. Aukštiems ir labai mažiems žmonėms reikalingos įvairaus aukščio kėdės. Didelėse šeimose patogu naudoti reguliuojamą sėdynės aukštį, pavyzdžiui, naudojant dujų pakėlimo mechanizmą.
- Gylis. Kojų ilgis taip pat skiriasi. Blogai, jei sėdynės kraštas atsiremia į poplitealinę įdubą. Paprastai gylis turi būti ne mažesnis kaip 45 cm.
- Plotis. Pilnam žmogui pernelyg siauros kėdės yra nepatogios, todėl optimalus sėdynės plotis yra ne mažesnis kaip 40 cm. Jei perkate kėdę-kėdę savo buto interjerui, atminkite, kad plotis tarp porankių yra ribotas, jei nepakanka, nukentės komfortas.
- Tvirtumas. Sėdynė gali būti kieta, pusiau minkšta arba minkšta. Pusiau minkštos kėdės sėdynėje yra įmontuota maždaug 4 cm storio „pagalvė“, padengta audiniu arba oda, minkšta-daugiau nei 4 cm storio pagalvė su spyruokliniu bloku arba be jo, kieta-ne išvis turėti minkštinančią pagalvę.
Svoris
Labai lengvas kėdes lengva perkelti, stumti po ir iš po stalu, ir tai tikrai naudinga kokybė. Tačiau sunkūs variantai atrodo daug solidžiau ir suteikia interjerui svorio tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Be to, jie yra saugesni – nuo jų nukristi beveik neįmanoma, ant jų negalima siūbuoti, o tai ypač svarbu šeimoms su vaikais..
Patarimas: kėdės atlošas gali būti bet kokio aukščio, tačiau jis turi būti patogus ir atitikti pagrindinį tikslą – paremti atlošą.
Dizainas
Dizaino ypatybės leidžia visus pagamintus modelius suskirstyti į du pagrindinius tipus:
- visas,
- sulankstomas.
Be to, jie skiriasi saugojimo galimybėmis:
- didina,
- sulankstomas.
Kietos kėdės yra labiausiai paplitęs pasirinkimas; jos yra patogios gana erdviuose apartamentuose. Mažuose butuose, kuriuose reikia sutaupyti vietos, geriau įrengiamos sulankstomos kėdės, kurias galima sulankstyti arba sukrauti ir sudėti į spintą ar balkoną.
Medžiagos kėdėms
Medžiaga, naudojama kuriant kėdę, lemia jos stiprumą, patikimumą ir kaip ji atrodys. Bet mes renkamės šį baldą pirmiausia pagal tai, kaip jis atrodo buto interjere..
Medinės kėdės
Medinės kėdės bet kurio namo interjere suteiks jam tvirtumo ir tvirtumo. Natūralaus medžio spalva ir tekstūra tiks beveik bet kokiam stiliui ir sukurs ypatingos šilumos ir komforto atmosferą. Jie yra trijų tipų:
- dailidė (pagaminta iš tiesių medžio gabalų);
- išlenktas (pagamintas iš medžio, apdorotas specialiu būdu, kuriam suteikiamos lygios formos, pavyzdžiui, Vienos);
- klijuota (iš plonos medienos faneros).
Produkto kaina priklauso nuo medienos rūšies ir gamybos būdo. Visų rūšių kėdės yra pagamintos iš medžio..
Metalinės kėdės
Tai labai atspari ir patvari medžiaga, paprastai naudojama kartu su medžiu ar plastiku, todėl jie yra sėdynės arba tiekiamas iš metalo pagamintas gaminys su pagalve. Kaip pagrindą galima naudoti metalinius kampus, vamzdžius, profilį ar kaltinius elementus. Kaltinės metalinės kėdės Provanso stiliaus interjere pabrėžia jos paprastumą ir rafinuotumą. Kėdės, pagamintos iš chromuotų metalinių dalių, tinka minimalizmui ir aukštųjų technologijų stiliui.
Plastikinės kėdės
Nuo šeštojo dešimtmečio pradžios ši medžiaga pamažu populiarėja, o išradus vis daugiau jos rūšių, šis populiarumas tik auga. Stiprios, patvarios, neblunkančios, nudažytos bet kokiomis spalvomis, plastikinės kėdės „prasidėjo“ kaip kavinių ir viešbučių įranga, o dabar jos užkariavo butus..
Kitas plastiko privalumas yra tai, kad jis gali imituoti stiklą. Skaidrios kėdės interjere naudojamos tais atvejais, kai nenorite užgriozdinti kambario apimties – jos beveik nematomos ir tuo pat metu yra patogios. Su jų pagalba galite gauti įdomių dekoratyvinių efektų..
Pintos kėdės
Pintos kėdės turi daugybę funkcijų. Jie yra labai lengvi ir turi minkštas šokinėjančias sėdynes, kad būtų patogiai prigludę. Rusijoje tokios kėdės buvo austos iš gluosnio, jos buvo nebrangios ir prieinamos visiems. Jei reikia, kėdė ar net fotelis gali būti austi savarankiškai.
Šiais laikais pintos kėdės tapo vienu iš beveik nepakeičiamų „kaimiško“ interjero stilių elementų ir įgijo didelį populiarumą – didžiųjų miestų „akmeninėse džiunglėse“ jos suteikia galimybę prisiminti gamtą. Taip pat populiarėja kėdės, pagamintos iš sintetinių medžiagų – jose patogu ir malonu sėdėti, o jos neprilimpa prie drabužių, skirtingai nuo gluosnių ir rotango strypų.
Kombinuotos kėdės
Daugelyje modelių galite rasti įvairių medžiagų derinį, pavyzdžiui, pagrindas ir kojos gali būti pagaminti iš metalo, o sėdynė – iš plastiko ar medžio..
Kėdžių išdėstymas interjere
Kėdės išvaizdą lemia tai, kur ketinate ją pastatyti. Valgomasis, virtuvė, balkonas, miegamasis, vaikų darželis – visur yra vieta šiam pažįstamam baldui ir visur bus kitaip. Kėdės virtuvės interjere turi atlaikyti aukštą temperatūrą ir drėgmę, būti lengvai valomos ir patvarios. Čia tinka kietos sėdynės, nes pusiau minkštos ir minkštos apmušalai gali lengvai užsiteršti. Gyvenamajam kambariui pagrindinis kriterijus yra atitiktis dizainui, vaikų darželiui – saugumas.
Kėdės virtuvės interjere
Jei virtuvėje yra valgomojo zona, į kėdžių pasirinkimą reikia žiūrėti ypač atsargiai..
- Kėdės turi būti lengvai valomos, joms nereikia pusiau minkštų ar minkštų audinių apmuštų sėdynių, jei kietos jums netinka, rinkitės lengvai prižiūrimus odinius arba plaunamo audinio apmušalus..
- Nugara neturėtų būti per aukšta, kad nesukeltų nepatogumų.
- Per daug išgalvotos ir sudėtingos formos yra nepageidautinos – jos gali trukdyti judėti virimo metu, jas sunkiau prižiūrėti.
Labai įdomus variantas, ypač mažoms virtuvėms, yra skaidrios plastikinės kėdės. Jie vizualiai neužgožia kambario ir atrodo labai įdomiai, interjerui pridedant šviesos atspindžių iš lygaus paviršiaus. Paprastai plastikinės kėdės gali būti sukrautos, o tai patogu, jei reikia atlaisvinti daugiau vietos arba atlikti valymą..
Virtuvės kėdės interjere visų pirma turėtų būti patogios, netrukdyti valgyti. Tačiau tai nereiškia, kad jie turi būti nuobodūs. Žinomų dizainerių suprojektuotos ir masinės gamybos kėdės gali visiškai patenkinti visus reikalavimus, suteikti kambariui nepakartojamą ir žavingą išvaizdą bei puikiai atrodyti virtuvėje, svetainėje ir studijos erdvėje..
Neįprastos ir išskirtinės dizainerio kėdės virtuvės interjere savaime gali būti labai gražios, tačiau jos veikiau trukdys, o ne palengvins procesus virtuvėje, be to, dėl baldų sodrumo jie greičiausiai nebus aiškiai matomi.
Kėdės svetainės interjere
Ne visada įmanoma išsiversti priėmimo kambaryje su klasikine sofa ir pora fotelių. Ne visiems ir ne visais atvejais tai patogu, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms gana sunku nusileisti ant žemos sofos, o paskui atsikelti nuo jos. Pagrindinis reikalavimas visiems gyvenamojo kambario daiktams, kurie iš esmės yra namo veidas, yra pasirinkto stiliaus laikymasis.
Kėdės nėra išimtis. Medžiaga, iš kurios jie pagaminti, gali sutapti su likusių baldų medžiaga arba gali būti kontrastinga, tačiau šis kontrastas turėtų būti pagrįstas ir estetiškas.
Paprastai svetainei skirtų kėdžių atlošai yra 10-20 cm aukštesni nei kitų tipų. Aukštos valgomojo kėdės svetainės interjere atrodo elegantiškai ir brangiai. Jei virtuvėje kėdės daugiausia skirtos utilitariniams tikslams, tada svetainėje galite saugiai eksperimentuoti. Tai greičiau dekoro elementas, su jų pagalba galite įdėti reikiamus akcentus..
Dizaino šedevrai gali tapti pagrindiniais meno objektais gyvenamajame kambaryje ir atlikti tą patį vaidmenį, kurį interjere atlieka garsių menininkų paveikslai – pritraukti dėmesį, suteikti pokalbio temą ir pridėti išskirtinumo..
Kėdės dizainas moderniame interjere
Stiliaus sprendimas
Yra begalė stilių, kuriuose galima gaminti kėdes. Jie beveik visada sutampa su paties dizaino stiliais, tačiau juos visus galima suskirstyti į kelias grupes:
- klasika;
- modernus;
- vintažiniai stiliai.
Iš šiuolaikinių stilių minimalizmas ir aukštųjų technologijų technologijos yra populiariausios, nestandartinės formos, o naujausi technologiniai sprendimai atitinka daugumos vartotojų skonį..
Spalvotas tirpalas
Viskas priklauso nuo to, ar norite „paslėpti“ savo kėdes, palikdami joms grynai utilitarinę funkciją, ar norite atkreipti į jas dėmesį, paversdami jas interjero akcentu. Pirmuoju atveju verta rinktis spalvas, artimas fono spalvai – sienas ar likusius baldus. Antra, priešingai, spalva gali būti kontrastinga ir net labai ryški..
Visiškai nebūtina visos kėdžių apmušalų spalvos būti vienodos, pakanka paryškinti tik vieną akcento tonu, o likusią palikti antrame plane. Įtaka spalvų psichikai veikia ir virtuvės balduose, švelnios pastelinės spalvos ramina, raudona matomo spektro dalis skatina apetitą, o mėlyna – slopina.
Tos pačios arba skirtingos kėdės interjere?
Įprasta galimybė yra valgomojo grupė, kuri leidžia šeimai atsisėsti. Tai keturios ar šešios kėdės, dažniausiai visiškai vienodos. Abipusiai naudingas variantas, bet gana tipiškas. Pabandykite atsisakyti standartinės schemos ir sujungti skirtingas kėdes to paties kambario interjere. Rezultatas gali būti puikus..
Gana dažnai šeima turi vieną ar dvi kėdes su istorija, kurias gaila išmesti. Pavyzdžiui, jie pagaminti iš tikros medienos ir šiandien yra mados viršūnėje, tačiau jų neįmanoma derinti su kitais baldais. Norėdami „sutalpinti“ išskirtinį daiktą į bendrą interjero kontekstą, pasistenkite paisyti dizainerių patarimų.
- Kad viena kėdė išsiskirtų interjere, nudažykite ją akcento spalva. Pavyzdžiui, medinės kėdės paprastai nėra dažytos, todėl medžio tekstūra yra aiškiai matoma ir papildo interjerą. Bet kokio interjero stiliaus dažyta medinė kėdė iškart pritraukia dėmesį, ypač jei spalva ryški.
- Norite į savo esamą valgomojo grupę įtraukti neįprastą kėdę? Pakeiskite apmušalus, kad jie būtų vienodi – ir kitos formos kėdė puikiai atrodys grupėje. Taip pat galite sujungti išskirtinį elementą su grupe naudodami spalvą ar vienalytę medžiagą..
- Įdėkite skirtingų formų kėdes viena šalia kitos, nudažytas ta pačia spalva. Gauta grupė interjerui suteiks originalumo ir geros nuotaikos.
- Skirtingų tos pačios spalvos atspalvių naudojimas taip pat gali būti vienijantis įrankis..
- Erzinanti valgomojo grupė gali būti radikaliai pakeista pasirinkus kiekvienos kėdės apmušalą arba dažant tuos pačius daiktus skirtingomis spalvomis.
- Surinkite skirtingų formų kėdes, nudažykite tą pačią spalvą ir uždenkite sėdynes ta pačia medžiaga.