Jei prieškambaris yra namo veidas, tai virtuvė yra jo širdis. Būtent čia ruošiamos skanios vakarienės, sutinkami svečiai, renkamos šeimos. Norėdami būti patogūs kambaryje, virtuvėje turite atlikti remontą pagal taisykles ir tam tikra tvarka.
Bendros rekomendacijos
Prieš pradėdami patys remontuoti virtuvę, atkreipkite dėmesį į bendruosius darbo reikalavimus:
- Laikykitės aiškaus remonto algoritmo: pirmiausia išmontuokite grindis, sienas ir lubas. Tada grubus paviršiaus apdaila, po – apdaila.
- Teisinga „švarios kopijos“ taisymo seka yra iš viršaus į apačią. Tai yra, pirmiausia jie atlieka galutinę lubų apdailą, tada sienas ir tada grindis..
- Apsvarstykite erdvės ypatumus: pavyzdžiui, virtuvės sienas turi būti lengva valyti nuo riebalų ir kitų dėmių, taip pat būti atsparios vandeniui..
- Nepamirškite apie saugumą: elektros laidai turi būti kiek įmanoma įkalti į sienas, lizdai turi būti ištraukti reikiamose vietose (kad būtų išvengta kilometrų laidų), senos vandens tiekimo linijos turėtų būti pakeistos, kad būtų išvengta nuotėkio.
- Dekoruodami sienas, padėkite stačius kampus: tai supaprastins sudėtingos konstrukcijos montavimą iš spintelių ir pieštukų dėklų.
Nuo ko pradėti?
Virtuvės remontas prasideda gerokai anksčiau, nei išmontuojamos senos dangos. Pirmiausia reikia pagalvoti apie aiškų virtuvės zonos planą, pagrįstą gyventojų norais ir reikalavimais..
Smegenų audra
Taigi, planuojant pagrindinį virtuvės pertvarkymą, pirmiausia reikia surinkti patarimus šeimai: turite sudaryti esminių dalykų sąrašą kiekvienam šeimos nariui..
- Lengviau pradėti nuo dalykų, kurie jums šiuo metu netinka: pavyzdžiui, nedidelė darbo zona, nepakanka vietos saugojimui, sunku išlaikyti švarą dėl netinkamos prijuostės, nepakanka šviesos ir pan..
- Toliau aptarkite techninius atnaujinimo pageidavimus: viršuje bus spintelės ar lentynos, ar reikalingi pieštukų dėklai ar kolonos, kurį užpildyti patogiau iš apačios. Galbūt reikėtų atsižvelgti į šeimininkės ūgį – jei jis yra didesnis ar mažesnis nei vidutinis, tai paveiks stalviršio aukštį.
Klausimas, kurį reikia išspręsti iš anksto, yra tai, kokią įrangą reikia įdiegti ir iš kurios galima atsisakyti. Perkelkite iš didelių į mažus: šaldytuvą, indaplovę, skalbimo mašiną, orkaitę, mikrobangų krosnelę, viryklę, gartraukį, multivarką, maišytuvą, maišytuvą, groteles ir kt. Reikėtų atsižvelgti net į tą, kuris bus laikomas spintelėse, kad jam liktų pakankamai vietos..
Pasirinkite dizainą
Pirma, pasirinkite interjero stilių: jis gali pakartoti kitus buto kambarius arba skirtis nuo jų. Kažkas mėgsta santūrų minimalizmą, kažkas mėgsta šiuolaikinę klasiką, kažkas yra „fanatiškas“ dekoratyvinio skandito ar boho.
Tada jūs turite suprasti, kaip turėtų atrodyti virtuvė: kokios spalvos priimtinos sienoms, kokios bus grindys, ką daryti ant lubų. Fasadų išvaizda taip pat nustatoma iš anksto: plokščia arba apkalta.
Sukurkite projektą
Projektuojant iki smulkiausių detalių atsižvelgiama į remonto niuansus:
- kambario matmenys,
- išdėstymas,
- norimas pertvarkymas,
- vandentiekio vamzdynas, kanalizacijos išleidimo anga,
- lizdų, jungiklių, lempų išdėstymas,
- darbo ir valgomojo zonos vieta, įranga,
- baldų matmenys,
- Dekoravimo medžiagos,
- spalvų gama.
Paruoškite techninį planą: jis naudojamas išmontavimo ir grubios apdailos stadijoje, taip pat projektinis – yra atsakingas už vizualinį komponentą.
Suplanuokite biudžetą ir darbo planą
Neturint aiškaus finansinio plano, kyla rizika gerokai viršyti biudžetą, kad būtų galima įsivaizduoti, kiek pinigų reikės, remdamiesi dviem komponentais: maksimaliu skaičiumi ir paskirstymu atskiriems išlaidų straipsniams. Apytikslis kiekvieno elemento dydis:
- 25-30% – statybinių ir apdailos medžiagų pirkimas;
- 30% – pagrindiniai baldai;
- 15% – trečiųjų šalių specialistų (projektuotojo, remonto komandos) paslaugos;
- 15% – papildomi baldai;
- 10% – dekoras ir aksesuarai.
Nustatę sąmatą, dar kartą įvertinkite būsimą remonto apimtį, sudarykite trumpą planą, kuriame atsižvelgiama į pagrindinius virtuvės atnaujinimo etapus: išardykite pertvaras, padarykite grindų lygintuvą, išlyginkite sienas, užsisakykite baldus ir pan..
Raskite specialistų
Pats laikas nuspręsti, kokį darbą patikėsite profesionalams, o ką virtuvėje galite nuveikti savo rankomis. Sienų išlyginimą išilgai švyturių ir glaistymą dažymui geriau patikėti, pavyzdžiui, patyrusiems darbuotojams, taip pat elektros laidų keitimą – saugumas tiesiogiai priklauso nuo to.
Ką patys atliksite remonto metu ir ar tai padarysite, priklauso nuo noro, įgūdžių, finansų: darbuotojai gali daug sutaupyti užsakydami.
Peržiūrėkite darbų, kurių geriausia nedaryti patiems, pasirinkimą.
Pagrindiniai remonto etapai
Mes pereiname prie aktyviausio atnaujinimo virtuvėje laikotarpio – pagrindinio. Panagrinėkime teisingiausią veiksmų eilę.
Išardymas
Transformacijos procesas bute su esama apdaila prasideda nuo dangų pašalinimo – šis etapas yra paprastas, bet dulkėtas. Nuimkite dažus nuo lubų, tapetų, keraminių plytelių ar dažų nuo sienų (jei dažytos sienos yra geros būklės ir planuojama perdažyti – galite praleisti šį žingsnį), nuimkite grindų dangą, senas duris.
Jei reikia pertvarkyti, tą pačią akimirką sienos išmontuojamos.
Tada statybinės atliekos pašalinamos ir pereinama prie kito žingsnio..
Komunikacijų instaliacija ir rekonstrukcija
Toliau eilėje – komunikacijos. Prieš remontuodami patikrinkite kanalizacijos ir vandentiekio vamzdžių būklę: jei abejojate, ar jie tarnaus dar 5-10 metų, komunikacijas reikia pakeisti.
Naujuose namuose ar butuose, kuriuose atliktas naujas remontas, santechnikos nereikia atnaujinti, tačiau turėsite dirbti su elektriku: turite pašalinti lempų lizdus ir laidus.
Svarbu! Elektrinė viryklė yra prijungta atskira viela nuo skydo – ne per lizdą, bet tiesiai.
Langų keitimas ar montavimas
Langas pasiekė žingsnis po žingsnio transformaciją: naujas dvigubo stiklo paketas yra garantija, kad nebus skersvėjų, išsaugos šilumą ir pateks į gryną orą.
Jei stiklo paketas yra geros būklės, būtina atlikti techninę priežiūrą: galbūt kai kuriose vietose, kur reikia papildyti, pakeiskite gumines juostas ir jungiamąsias detales.
Lubų, sienų ir grindų apdaila
Pagrindinės jėgos remonto metu virtuvėje išleidžiamos būtent šiame etape, kurio metu taip pat yra sava seka.
Pirmasis žingsnis yra iš viršaus į apačią. Pirma, lubos, po vertikalios, tada grindys. Antra – šiurkšti ir puiki apdaila.
Roughing:
- Lubos. Pasirinkite variantą – tokį, koks jis yra, išlyginti gipso plokštėmis arba ištempiamomis lubomis. Pradėdami nuo to, paruošiame paviršių: pritvirtiname gipso kartono lakštus, glaistome, išlyginame dažymui.
- Sienos. Jei kampai yra toli nuo 90 laipsnių, pradėkite išlyginti gipsu išilgai švyturių. Be to, naudojant kelis glaisto sluoksnius, paviršius yra idealus..
- Grindys. Darbo planas priklauso nuo pagrindo: nuo betono – jie padengia lygintuvą, medinės grindys pirmiausia tikrinamos dėl stiprumo, tada užpilamos mišiniu.
Kai paviršiai yra paruošti, pereikite prie apdailos:
- Lubos. Šiuolaikinis remonto variantas yra dažyti jį viena spalva: nesunku prižiūrėti tokį dalyką (kas svarbu virtuvei), jis neišeis iš mados. Įtempiklio pasirinkimas – atidėkite montavimą po sienų dažymo.
- Sienos. Yra daug virtuvės dangų variantų: plytelės, dekoratyvinis tinkas, dažai, tapetai. Pasirinkite variantą, kuris bus gerai nuplaunamas: bet kokia plytelė, tinkas – atsparus vandeniui, tapetai – vinilinis karštas štampavimas, dažai parduodami specialiai virtuvei ir vonios kambariui.
- Grindys. Plytelių arba porceliano keramikos dirbiniai laikomi praktiškiausiu sprendimu, tačiau šios medžiagos yra šaltos – todėl grublėjimo stadijoje po jomis klojamos šiltos grindys. Taip pat tinka laminatas, linoleumas, kvarco vinilas arba birūs.
Durų surinkimas
Kai sienos ir grindys bus paruoštos, galėsite patobulinti durų angą: butuose su elektrinėmis viryklėmis durų galima visiškai atsisakyti, paliekant tuščią arką. Namuose su dujomis tarp kambario ir virtuvės turi būti sūpynės arba stumdomos durys.
Apšvietimo ir lizdų montavimas
Atėjo laikas virtuvėje sumontuoti lempas, buitinės technikos lizdus.
Virtuvėje yra bent 2 apšvietimo scenarijai: virš stalviršio ir valgomojo stalo. Darbui geriau pasirinkti šviesias neutralios temperatūros lempas, šilta šviesa labiau tinka susibūrimams vakarienės metu..
Lizdų turėtų būti daugiau nei prietaisų: pažanga nestovi vietoje, o papildomi lizdai suteiks ramybės ateičiai, kai nuspręsite įsigyti papildomos įrangos.
Padėkite juos toliau nuo kriauklės. Jei lizdas reikalingas drėgnoje vietoje, pasirinkite bent 44 IP, su apsauginiu dangteliu.
Dekoratyvinių elementų montavimas
Prieš atnešdami baldus, turėtumėte uždaryti trūkumus: pavyzdžiui, tarp sienos ir grindų sumontuoti grindjuostes. Arba į įtempiamas lubas įkiškite elastinę juostą, po įprastomis lubomis priklijuokite batoną.
Šiuo metu taip pat atliekamas akumuliatoriaus radiatoriaus ar ekrano montavimas..
Svarbu! Jei laisvų rankų įranga yra įmontuota, geriau perkelti grindų grindjuosčių montavimą – taip bus lengviau padaryti tinkamą atramą prie baldų.
Baldų, prietaisų ir kriauklių montavimas
Pirmiausia reikia sukurti „skeletą“: sumontuoti, prijungti grindų spintelių rėmai, pritvirtintas stalviršis.
Be to, sumontuoti visi įmontuoti prietaisai: šaldytuvas, PMM, skalbimo mašina, orkaitė, viryklė, mikrobangų krosnelė. Jis turėtų būti ne tik sumontuotas, bet ir prijungtas prie ryšių. Tuo pačiu metu sumontuota kriauklė, maišytuvas, osmosinis vandens filtras, atliekų malūnėlis.
Dabar galite pakabinti viršutines spinteles ar lentynas, pakabinti fasadus, įdėti stalčius.
Galiausiai jie atveda valgomojo grupę, pakabina ar išdėlioja įvairų dekorą.
Rekomendacijos atnaujinimui naujame pastate nuo nulio
Nauji namai yra skirtingi: kokybė priklauso nuo kūrėjo, apdailininkų, medžiagų. Mūriniuose ar skydiniuose namuose turėtumėte palaukti susitraukimo laiko (nuo 2 iki 5 metų) – remontas šiuo metu yra nebrangus, nėra prasmės į jį investuoti daug pastangų ir pinigų.
Monolitinėse konstrukcijose galutinę apdailą galima atlikti nedelsiant, tačiau naudojant įvairias prevencines priemones, tokias kaip išsiplėtimo siūlės.
Veiksmų seka yra tokia pati, kaip aprašyta aukščiau, tačiau su kiekvienu elementu pažymima vienu ženklu: „jei reikia“.
Straipsnyje aprašyta sistema nėra geležinė taisyklė, o tik rekomendacijų rinkinys, kurio dėka remonto metu padarysite mažiau klaidų. Stebėkite ir elkitės pagal aplinkybes, tačiau nepamirškite apie rekomendacijas.