Porceliano keramikos dirbiniai yra moderni apdailos medžiaga, leidžianti gražiai ir kokybiškai atnaujinti „šimtmečius“. Mes išanalizuosime, ką reikia žinoti prieš perkant porcelianines akmens masės plyteles, į kokias savybes reikia atsižvelgti ir kuriose patalpose patartina naudoti.
Ypatumai
Interjere porceliano keramikos dirbiniai buvo naudojami palyginti neseniai: nuo šeštojo dešimtmečio kelios Europos gamyklos pradėjo gaminti ir naudoti medžiagą dekoravimui.
Kadangi gamybos technologija buvo nauja ir nerafinuota, kokybė pasirodė esanti žema, o spalvų ir tekstūrų pasirinkimas liko gana menkas. Nors keraminės plytelės buvo gaminamos beveik pusę amžiaus ir jų asortimentas buvo stebėtinai platus.
Jie per klaidą pradėjo gaminti porceliano keramikos dirbinius – technologas neteisingai sumaišė plytelių mišinį ir gavo visiškai naują medžiagą.
Tačiau naujoji apdailos medžiaga turėjo neabejotinų pranašumų prieš įprastą keramiką, taigi ir didžiulį potencialą. Tobulindami technologiją, meistrai gavo tvirtą, patvarų, praktišką gaminį, kuris šiandien yra rimtas konkurentas keramikos įpročiui..
Nuotraukoje yra 60 * 60 cm plokštė ant grindų
Porceliano keramikos gaminiai gaminami 4 etapais:
- Minkymas. Būsimo porceliano keramikos mišinyje, kaip bebūtų keista, nėra granito drožlių. Plokštės yra pagamintos iš molio, kaolino, lauko špatų, kvarcinio smėlio ir mineralų.
- Paspauskite. Kruopščiai sumaišytos žaliavos siunčiamos po presu, kuris suspaudžia masę esant 400-600 kg / cm2 slėgiui. Po presavimo viduje nelieka porų ir tuštumų – šis etapas porceliano keramikos dirbinius sustiprina.
- Deginimas. Esant 1200–1300 laipsnių Celsijaus temperatūrai, mineralai ir kvarcas tirpsta, sujungdami visas kompozicijos daleles į kietą monolitą.
- Šlifavimas, poliravimas. Būsimų porceliano keramikos dirbinių tekstūra priklauso nuo to, kokia abrazyvinė medžiaga ir kaip kruopščiai poliruojamos plokštės, ir ar jos poliruojamos, ar ne. Nepoliruoti porceliano keramikos dirbiniai taip pat glazūruoti, kad būtų atsparesni nešvarumams.
Kuo skiriasi porcelianinė akmens masės plytelė ir paprastos keramikos analogas??
- Dažytas per visą storį. Dauguma porceliano keramikos rūšių dažomos ne apdorojimo metu, o maišant kompoziciją. Kita vertus, plytelių spalvą suteikia danga. Nors, sąžiningai, verta paminėti – glazūruoti porceliano keramikos dirbiniai šiuo atžvilgiu yra panašūs į keramiką.
- Didelis atsparumas mechaniniam įtempiui. Bikottura nesiskiria padidėjusiu stiprumu – jis naudojamas tik sienoms. Monokultūra yra patvaresnė, tinka grindims. O porcelianinės akmens masės plytelės yra dar stipresnės: jos naudojamos vietose, kuriose yra didelis eismas (prekybos centrai, biurai, muziejai, galerijos).
- Storis. Porcelianinės akmens masės plytelės yra tankesnės, storesnės ir sunkesnės: pasiekia 2 centimetrų aukštį. Keramika plonesnė, lengvesnė: 8-10 mm su glazūra.
Kalbant apie pačių plokščių matmenis, porceliano keramikos dirbiniai paprastai yra didesni nei plytelės: 60 * 60 cm, 60 * 120 cm, 100 * 100 cm. Tačiau yra ir dekoratyvinių variantų, kurių matmenys yra 30 * 30, 20 * 60 ir tt ..
Privalumai ir trūkumai
Porceliano keramikos dirbiniai vis dažniau naudojami gyvenamųjų patalpų apdailai dėl neabejotinų pranašumų prieš analogus:
- Ekologiškas. Jame yra tik natūralūs ingredientai, kurie laikomi kartu spaudžiant ir kepant. Nėra klijų ir dervų, pavojingų žmonėms.
- Universalus. Naudojamas grindų ir sienų apdailai namo viduje (vonios kambarys, koridorius, svetainė, virtuvė), taip pat lauke.
- Atsparus išorės poveikiui. Nebijo ultravioletinės spinduliuotės, didelės drėgmės, kraštutinės temperatūros, drėgno valymo, žemos temperatūros.
- Ilgai besitęsiantis. Porceliano akmens masės plytelių tarnavimo laikas siekia 50 metų. Neglazūruotos plokštės dėl viso storio dažymo dėvisi tolygiai.
- Dekoratyvinis. Medžiaga yra įvairi, nes yra didelis dydžių, tekstūrų, spalvų, imitacijų pasirinkimas.
- Lengva valyti. Paviršius netinka pelėsiui ir pelėsiui augti, jį lengva valyti. Nebijo cheminio apdorojimo.
Pagal kietumą porceliano keramikos gaminiai pranoko natūralų akmenį: 8 prieš 6 pagal Moho skalę!
Taip pat pakanka šio tipo sienų ar grindų dangos trūkumų:
- Žema paviršiaus temperatūra. Esminis klausimas dekoruojant grindis: vaikščioti šaltu porcelianiniu akmens masės paviršiumi basomis yra bent jau nepatogu. Todėl, rinkdamiesi buto grindų plyteles, papildykite jas šiltų grindų sistema.
- Blizgios plokštės, veikiamos drėgmės, tampa slidžios. Kas yra nesaugu grindų atžvilgiu. Virtuvėje ar vonios kambaryje ekspertai rekomenduoja matinius arba lakštus..
- Siūlių buvimas tarp elementų. Kaip ir bet kuri plokštės medžiaga, porceliano keramikos dirbiniai turi technines spragas montuojant: kai kuriose grindų konstrukcijose siūlės gali būti nepriimtinos. Kad to išvengtumėte, atkreipkite dėmesį į ištaisytas (besiūlių) porceliano akmens masės plyteles: jos kainuoja daugiau, tačiau krenta kaip vientisa drobė..
- Didelis kietumas. Vėlgi grindų problema: numetę indus ar mėgstamą prietaisą ant tokio paviršiaus tikrai sulaužysite stiklą, ko negalima pasakyti apie laminatą.
- Kompleksinis montavimas. Įrengimo kokybė apskritai lemia porceliano keramikos dirbinių tarnavimo laiką: prasti klijai, tuštumos po plokštėmis, nelygus paviršius atlaisvins grindų dangą. Dėl to plytelės pradės „susikaupti“ ir girgždėti.
- Aukšta kaina. Vidutinė kaina yra didesnė nei plytelės, laminatas, linoleumas. Todėl, kai interjere naudojate porceliano keramikos dirbinius, turėtumėte teisingai nustatyti biudžetą.
Porceliano keramikos dirbinių rūšys
Nors grindų plytelės virtuvėje ir vonios sienos turi tą patį pagrindą, jos gali atrodyti visiškai kitaip. Pagrindiniai vizualiniai skirtumai nustatomi apdorojimo metodu po kepimo.
Matas
Kad po degimo gautumėte matinį porcelianinį keramikos dirbinį su plokštėmis, nieko nedarykite. Jie išimami, atvėsinami ir supakuojami. Grubus paviršius atrodo natūraliai, turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, išvaizda negali būti vadinama įspūdinga. Tačiau kontaktuojant su vandeniu matinės porcelianinės akmens masės grindys netaps slidžios..
Kitas privalumas slypi kompozicijoje: dėl mažesnio lauko špato kiekio mišinyje ir aukštesnės degimo temperatūros matinės plokštės yra atsparesnės dilimui, patvarios. Jie pasirenkami techninėms patalpoms, pastatų fasadų apdailai..
Neįmanoma nepaminėti kainos: ji yra mažesnė nei kitų rūšių, nes gamintojas taupo perdirbdamas.
Porceliano akmens masės grindų dizainas su matine tekstūra tamsiuose atspalviuose (juodas, grafitas) atrodo įmantriai. Tačiau nepamirškite: ant jo bus aiškiai matomos šiukšlės ir dulkės..
Nuotraukoje juodos matinės tekstūros
Lapuotas
Taip pat vadinamas pusiau poliruotu arba nepoliruotu. Kažkas tarp matinės ir blizgios tekstūros – yra ir poliruotų (blizgių), ir natūralių (matinių) dėmių.
Šios neįprastos technologijos dėka porceliano keramikos dirbiniai maloniai mirga šviesoje, bet neslysta. Dizainerių gyvenamųjų patalpų interjerui jis dažniau nei įprastas matinis pasirenkamas grindims vonioje ar prieškambaryje..
Italų meistrų išradimas turi tuos pačius privalumus ir trūkumus, kaip ir kitų rūšių porceliano keramikos dirbiniai. Išskyrus vieną didelį pranašumą: plytelės yra neįtikėtinai universalios! Tinka grindims ir sienoms visuose kambariuose.
Nuotraukoje pilkos sienų plytelės
Satinas
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, norint gauti dekoratyvinį satino paviršių, porceliano keramikos dirbiniai jokiu būdu nėra poliruoti! Medžiaga degimo metu įgauna jai būdingą šilkiniškumą ir aksominį.
Technologija paprasta: ant presuotų plytelių įprasta kompozicija pabarstoma skaidri mineralinė druska. Kepimo metu druskos tirpsta, iš dalies prasiskverbia į vidų, tačiau dažniausiai lieka lauke: jų dėka gaunamas toks minkštas, malonus perpildymas.
Mineralų pridėjimas nepablogina satino apdailos medžiagos: priešingai, savo savybėmis jis nenusileidžia patvariausiai matinei medžiagai. Jis toks pat patvarus, lengvai valomas ir neslystantis!
Vienintelis įspėjimas yra tas, kad norint išsaugoti aksominį sluoksnį, neturėtumėte dėti šio tipo patalpose, kuriose yra didelis eismas.
Glazūruotas
Jei keraminės plytelės yra labiau emaliuotos siekiant vizualiai atrodyti ir išplėsti asortimentą, tai porceliano keramikos atveju stiklas pirmiausia prailgina tarnavimo laiką ir supaprastina valymą..
Matiniu arba satino apdaila išlieka atviros poros, kurios nuolatinio naudojimo vietose (pavyzdžiui, ant laiptų) užsikemša dulkėmis ir greitai praranda patrauklią išvaizdą (ypač kalbant apie šviesius atspalvius). Glazūra nėra porėta, todėl grindų danga ilgiau išlaiko savo pradinę išvaizdą..
Tačiau silpnoji vieta yra pati glazūra: nors ji neužkemša purvo, ji susidėvi daug greičiau nei neglazūruoti porceliano keramikos dirbiniai.
Rūkyto paviršiaus tekstūra yra tokia:
- blizgus – atrodo įspūdingai, ypač kaip marmurinės grindys ar sienos;
- pusiau matinis – šiek tiek primena satiną;
- matinis – skirtingai nuo natūralaus matinio, jis turi mažą, beveik nepastebimą blizgesį;
- vaškas – naudojamas specialus smaltas, kuris suteikia minkštą, išsklaidytą blizgesį.
Taikymo parinktys
Dėl didelio stiprumo porceliano keramikos dirbiniai tinka apdailai:
- pastatų fasadai;
- komercinių patalpų (biuro, prekybos, kultūros centrų) sienos ir grindys;
- sienos ir grindys gyvenamosiose patalpose.
Fasadų apdailoje porcelianiniai keramikos dirbiniai neturi lygių: jie atrodo stilingai, lengvai pritvirtinami, nebijo karščio ir šalčio, nedega ugnyje, nesipučia per lietų, tik plauna. Porcelianinės akmens masės plokštės pritvirtinamos prie išorinių sienų klijais arba specialiais kreipikliais. Dažnai naudojamas projektuojant vėdinamus fasadus: tarp sienos ir dekoro paliekama tuščia erdvė arba klojama izoliacija.
Viešosios erdvės kelia aiškius reikalavimus sienų ir grindų dangoms: paviršiai turi atlaikyti stiprų mechaninį krūvį, lengvai valomi, atrodyti estetiškai ir tarnauti ilgai. Porceliano keramikos dirbiniai čia taip pat neturi lygių: jie atitinka visas aprašytas charakteristikas, puikiai parodomi biurų pastatuose, parduotuvėse, grožio salonuose, meno galerijose, net ligoninėse.
Dėl ilgaamžiškumo ir patikimumo medžiaga dažnai pasirenkama gyvenamųjų patalpų dizainui. Šiuo atveju dažniausiai porceliano keramikos dirbiniai dedami ant grindų svetainėje, prieškambaryje, vonios kambaryje, virtuvėje ir net miegamajame..
Norėdami patogiai judėti ant grindų, nepamirškite po krosnimis pastatyti vandens ar elektrinio šildymo. Drėgnose patalpose (vonios kambaryje, virtuvėje) grindų danga turi būti neslystanti – matinė, apklijuota, satinuota.
Šiek tiek rečiau, bet taip pat dažnai sienos dekoruojamos porceliano keramikos dirbiniais. Pagrindinis plytelių pranašumas yra tas, kad ta pati medžiaga tinka sienoms ir grindims, todėl galite papuošti kambarį „apvaliu“.
Sienos iš keraminio granito dažniausiai būna vonios kambariuose: tuo pačiu metu galima derinti apdailos medžiagas. Kokie duetai atrodo geriausiai, skaitykite paskutinėje dalyje „Gražaus dizaino pavyzdžiai“.
Nuotraukoje grindų ir sienų apdaila vonios kambaryje su ištaisytomis plokštėmis
Ne mažiau įspūdingai atrodo ir mažos detalės, pavyzdžiui, langų šlaitai, palangės, židinio apdaila. 100% atsparus ugniai, vandeniui, aukštai ir žemai temperatūrai, leidžia jį naudoti bet kurioje namų programoje.
Virtuvės interjere, be porcelianinių akmens masės grindų dizaino, prijuostė virš darbo zonos dažnai dekoruojama plokštėmis. Standartinis elementų dydis (60 * 60, 60 * 120) leidžia tiksliai išdėstyti lakštus tarp apatinio ir viršutinio spintelių lygių. Virtuvėje be lentynų plytelės naudojamos papuošti visą erdvę iki lubų..
Nuotraukoje prijuostė iš marmurinio porceliano keramikos dirbinių
Priežiūros ypatybės
Skalbimo procesas priklauso nuo paviršiaus tipo, naudojamo projektuojant grindis, sienas.
- Blizgi keramika subraižoma naudojant abrazyvines medžiagas: jokių valymo miltelių, melamino kempinių, šepečių neturėtų būti produktų sąraše.
- Danga netoleruoja produktų, kurių sudėtyje yra rūgščių – čia daugiau kalbama apie plytelių sąnarius, o ne apie porcelianinius keramikos dirbinius.
- Sudėtingi teršalai (kava, rašalas, vynas) pašalinami tik su rūgštiniais junginiais (negali būti naudojami glazūrai!), Tačiau švelniai patrinkite, nelipkite ant siūlių.
Parduodant galite rasti specialių produktų, tokių kaip vaškas porcelianiniams keramikos dirbiniams (apsaugo siūles nuo vandens, suteikia minkštą blizgesį), dėmių valiklius (pagamintus silikono pagrindu, neleidžia purvui prasiskverbti į plytelių tekstūrą).
Kaip tai atrodo interjere?
Kaip ir keraminės plytelės, porceliano keramikos dirbiniai dažniausiai naudojami vonios kambariuose ir virtuvėse. Dėl absoliučios apsaugos nuo drėgmės ir higienos jis idealiai tinka net drėgniausiose vietose, pavyzdžiui, virš vonios arba dušo patalpoje..
Platus spalvų ir tekstūrų pasirinkimas (marmuras, betonas, granitas, medis, mozaika) leidžia sienas ir grindis padaryti kuo tinkamesnes viena kitai ir pritaikyti prie norimo interjero stiliaus. Pavyzdžiui, klasikoje marmuras atrodo geriau. Šiuolaikiškai – geometriniai raštai ar plytelės rytietiško stiliaus. Lofto stiliaus vonios kambarys papildys betono grindų ir sienų dizainą.
Antra labiausiai paplitusi erdvė, kurioje galite rasti porceliano keramikos dirbinių, yra virtuvė. Grindys čia taip pat turi atlaikyti rimtas apkrovas ir nebijoti drėgmės. Sienos virš darbo zonos – lengvai valomos.
Grindų ir prijuostės dizainas gali pakartoti vienas kitą arba spalvą ir tekstūrą atspindėti visiškai skirtingus paviršius..
Didelė saugumo riba leidžia kloti plyteles prieškambaryje. Porceliano keramikos dirbiniai gali užimti visas grindis arba tik poros kvadratų plotą prie įėjimo durų, o tada pereiti prie laminato. Porcelianinių akmens masės grindų dizainas koridoriuje gali būti visiškai kitoks, tačiau pasirinkę šią apdailos medžiagą galite būti tikri, kad ji tarnaus daug ilgiau nei laminatas, linoleumas ir net plytelės..
Ketvirtas populiariausias yra balkonas. Pagrindinis porcelianinių akmens masės plokščių privalumas yra tas, kad jas galima kloti ir ant pašildytos ar įstiklintos lodžijos, ir atviros – lietus, sniegas, šalna jų nebijo. Kokia kita medžiaga gali tuo pasigirti?
Rečiau porceliano keramikos dirbiniai randami gyvenamųjų kambarių, miegamųjų interjeruose: visų pirma, jo naudojimo apribojimai yra dėl žemos dangos temperatūros. Bet jei yra medžiagų, tinkamesnių šiuolaikiškam gyvenamajam kambariui, tada klasikinėje vietoje geriausias sprendimas būtų lygiai plytelėmis klotos grindys..
O kad kambaryje būtų malonu, papildykite jį šildymo sistema ir jaukiu kilimu – paprastai tai kompensuoja keramikos šaltumą..
Nuotraukoje plytelių grindys gyvenamajame kambaryje
Gražūs dizaino pavyzdžiai
Grindų ir sienų iš porceliano keramikos dizainas pats savaime yra geras: didelio formato plokštės atrodo patikimai, net didingai. Tačiau, be įprasto naudojimo, galite žaisti su forma, modeliu, deriniais.
Sienos
Kadangi porcelianinės akmens masės sienos primena akmenines sienas, kodėl gi ne derinant ją su dekoratyvinėmis akmens plokštėmis? Tūrinis akmuo ir lygūs porceliano keramikos dirbiniai panašaus atspalvio sukuria neįprastą duetą. Šis derinys suteikia porceliano keramikos interjerui dinamikos.
Antras populiariausias variantas yra mediena. Tuo pačiu metu porcelianinės akmens masės plokštės gali būti pagamintos po mediena arba imituojamos kitos tekstūros, derinamos su natūralia skarda.
Nors keraminės plytelės ir porceliano keramikos dirbiniai yra panašių savybių, jų išvaizda gali labai skirtis. Pavyzdžiui, nuotraukoje esančiame projekte buvo naudojama pilka spalva ir ryškiai įstiklinta mėlyna plytelė – derinys tuo pačiu metu artimas, bet kontrastingas.
Šiuolaikinio dizaino derinys neatrodo toks ryškus – marmurinio efekto porceliano plytelės yra tamsiai mėlynos spalvos su tūriniu reljefu.
Ne mažiau įspūdingas šiuolaikinis derinys su plytų mūra: raudonos deginamos plytos, „betoninės“ plokštės ir mediniai fasadai harmoningai atrodo vienas šalia kito.
Grindys
Kalbant apie horizontalius paviršius, variantai taip pat skiriasi: pavyzdžiui, jei nuspręsta, kad grindys bus visiškai porcelianinės, kodėl gi ne surinkus skydą iš skirtingų atspalvių? Norėdami sukurti piešinį, jums reikia programos, o pjaustyti plokštes – specialią įrangą: tačiau rezultatas bus 100% unikalus..
Nuotraukoje – porceliano keramikos elementų mozaika
Jau pakankamai daug pasakyta apie porceliano keramikos dirbinių derinimą su kitomis medžiagomis, tik pridursime, kad ši technika tinka ne tik prieškambariams – virtuvėse ar studijos tipo apartamentuose taip pat aktualus zonavimas.
Paskutinis patarimas-naudoti mažas dekoratyvines detales, įterptas į didelio formato plokštes. Pavyzdžiui, balti įdėklai paryškins tamsias grindis. O juoda spalva padės paryškinti akcentus per šviesiai.
Porceliano keramikos dirbiniai yra patvari, graži ir patikima medžiaga. Galite kloti bet kur – svarbiausia rasti tinkamą tekstūrą ir pasirinkti tinkamą dizainą.