Rūdžių nuosėdos ant tualeto paviršiaus susidaro dėl prastos vandens kokybės ir susidėvėjimo ant cinkuotų vandens vamzdžių ir kitų vandens tiekimo sistemos elementų. Jei rezervuaras nutekėja, tai taip pat prisideda prie rūdžių dėmių atsiradimo. Tradiciniai metodai ir buitinė chemija padės susidoroti su tarša. Straipsnyje paaiškinta, kaip greitai ir efektyviai išvalyti rūdis nuo tualeto..
Citrinos rūgštis – pašalina šviežias dėmes
Jei ant santechnikos paviršiaus neseniai susidarė rūdys, galite susidoroti su citrinos rūgštimi, kurią turi kiekviena namų šeimininkė.
Valymui jums reikės 2-3 pakelių citrinos ir šepetėlio. Jokiu būdu negalima naudoti metalinių šepečių ir kempinių, nes dėl to gali susidaryti įbrėžimų ir porų, į kurias ateityje kaupsis užsispyręs nešvarumas..
- Norėdami išvalyti rūdis tualete, turite, jei įmanoma, iš jo pašalinti vandenį ir įpilti į jį citrinos rūgšties..
- Tada jums reikia uždaryti dangtelį ir palikti produktą 3-4 valandas. Užsispyrusios rūdys gali būti pašalintos ilgiau.
- Praėjus šiam laikui, būtina nuplauti citrinos rūgštį ir nuvalyti santechniką šepečiu, kad būtų pašalintos likusios apnašos..
Citrinos rūgštis su actu yra paprastas būdas grąžinti grynumą
Namuose galite lengvai pasigaminti veiksmingą tualeto rūdžių valiklį. Tam reikės citrinos rūgšties ir acto..
- Į purškimo buteliuką supilkite 1/3 puodelio stalo acto.
- Į sausą tualetą reikia supilti du pakelius citrinos.
- Tada ant jo paviršiaus reikia purkšti actą. Dėl šių dviejų medžiagų reakcijos citrinos rūgšties milteliai pradės putoti..
- Mišinys turi būti paliktas ant santechnikos sienų 4 valandas. Per tą laiką surūdijusi danga taps minkšta, ją galima lengvai pašalinti teptuku..
Soda ir actas – du valymo būdai
Šių medžiagų pagalba greitai atsikratykite surūdijusių dėmių tualeto dubenyje. Yra du būdai veikti.
- Užvirkite 1 puodelį acto. Kol karšta, įpilkite soda. Karštą mišinį tepkite ant surūdijusių vietų. Po 2-3 valandų nuplaukite tualeto dubenėlio paviršių tekančiu vandeniu.
- Kepimo soda užpilkite nedideliu kiekiu vandens ir gerai išmaišykite, kad susidarytų vienalytė pasta. Užtepkite kompoziciją ant užteršto paviršiaus ir palikite valandą. Į purškimo buteliuką supilkite actą ir sudrėkinkite santechnikos įrenginio sienas. Pasibaigus cheminei reakcijai ir sustojus putojančiam mišiniui, iš bako išplaukite vandenį..
Abiem atvejais tualetą galite baigti muiluotu vandeniu. Jo paruošimui tinka bet koks skystas muilas..
Elektrolitas – pašalina nešvarumus
Jei vandentiekio sienos prarado baltumą, elektrolitas padės ištaisyti situaciją. Medžiagoje, kuri yra esminė automobilio akumuliatoriaus sudedamoji dalis, yra sieros rūgšties. Jis aktyviai sąveikauja su oksidais ir druskomis.
Kadangi elektrolitas yra nuodingas, valymo metu nereikėtų pamiršti apsauginių priedų. Jums reikės ne tik pirštinių ir veido kaukės, bet ir respiratoriaus. Kvėpavimo takų apsauga būtina ne tik dėl nemalonaus kvapo, bet ir dėl to, kad įkvėpti smulkiausių elektrolito dalelių yra pavojinga sveikatai.
Kompozicija, naudojama ant užterštų vietų, akimirksniu sukelia cheminę reakciją. Po 15 minučių elektrolitas nuplaunamas, jei reikia, rūdžių likučiai pašalinami šepečiu.
Kadangi valymo kompozicija yra toksiška, rekomenduojama ją naudoti tik tuo atveju, jei surūdijusių nuosėdų sluoksnis yra labai didelis ir nėra pinigų įsigyti aukštos kokybės buitinės chemijos. Nenaudokite elektrolito, jei tualetas prijungtas prie kanalizacijos sistemos polipropileniniais vamzdžiais.
„Domestos“ – veiksmingas rūdžių ir apnašų valiklis
Tokia buitinė chemija leidžia lengvai išvalyti unitazą nuo raudonų dėmių ir apnašų nuo vandens. Produkto sudėtyje nėra chloro, o pagrindinė valymo priemonė yra druskos rūgštis. Skirtingai nuo šarminių preparatų, rūgšties pagrindu pagamintas gelis ne tik padeda kovoti su rūdimis, bet ir naikina bakterijas.
Valymo priemonė veikia net po vandeniu. Dėl tirštos konsistencijos gelis sunaudojamas ekonomiškai ir tolygiai pasiskirsto ant paviršiaus valymo metu.
Norėdami pašalinti rūdis iš tualeto dubenėlio ir jį pašalinti, produktas yra užtepamas ant paviršiaus, nepamirštant sričių po ratlankiu, ir paliekamas 30 minučių. Tada jie šepečiu valo santechniką ir nuplauna vandeniu..
Cillit BANG – greitas rūdžių pašalinimas
Skysto ploviklio privalumas yra tas, kad jis nesubraižo santechnikos paviršiaus. „Cillit BANG“ gelis atkuria pradinę apdorotų paviršių švarą, pašalina apnašas ir raudonus dryžius iš kieto vandens. Naudodami rūgštinį ploviklį, tualete galite išvalyti rūdis, atkurti chromuotų dalių blizgesį.
Koncentruotos cheminės medžiagos gali korozuoti chromo dangą, prieš naudojimą geriau išbandyti produkto veikimą mažame plote..
- Norėdami išvalyti santechniką, tepkite gelį ant nešvarios vietos tik 1 minutę..
- Praėjus šiam laikui, nuplaukite apdorotą vietą ir nuvalykite servetėle..
- Jei surūdijusi danga yra labai patvari ir jos negalima pašalinti pirmą kartą, procedūrą reikia pakartoti.
- Dirbdami su agresyvia valymo priemone, turite mūvėti pirštines..
- Prieš valydami būtinai perskaitykite instrukcijas ir atsargumo priemones.
- Dėl ekonomiško vartojimo buitinė chemija tarnaus ilgai.
Sarma – milteliai valymui ir dezinfekcijai
Abrazyvas ne tik efektyviai kovoja su rūdžių nuosėdomis, bet ir pašalina bakterijas.
- Milteliai turi būti pilami į ištrintas vietas.
- Drėgnose vietose produktas iš karto pakeičia mėlyną spalvą.
- Būtina kruopščiai patrinti apdorotas vietas šepečiu ar kempine.
- Norint nuplauti miltelius, nepakanka tekančio vandens, nes po džiovinimo jo likučiai pasirodys balkšvų dėmių pavidalu..
- Po valymo reikia nuplauti vandentiekį tekančiu vandeniu ir nuvalyti skudurėliu.
Valymo priemonės privalumai yra jos tinkamumas valyti ne tik tualete ir vonios kambaryje, bet ir virtuvėje. Tokios buitinės chemijos pašalina rūdis ir riebalus, turi balinimo efektą. Dėl savo universalumo ir malonaus, gausaus šviežumo aromato „Sarma“ valymo milteliai tikrai bus naudojami buityje..
Šiame vaizdo įraše pateikiami papildomi patarimai, kaip valyti rūdis tualete. Paprasti patarimai padės greitai susidoroti su nešvarumais.
Po to, kai pavyko pašalinti rūdis iš tualeto, būtina imtis prevencinių priemonių, kad rūdžių dėmės nepasikartotų. Svarbu, kad bakas neištekėtų. Vandentiekis turi būti valomas kas savaitę balikliu. Galite įsigyti specialių tablečių, kurios yra pritvirtintos prie tualeto arba dedamos į baką. Jūs taip pat turite išvalyti baką baltumu arba actu, jei reikia. Laikydamiesi šių gairių, jums nebereikia sukti galvos, kaip valyti rūdis tualete..