Miegamasis kaimo name turėtų būti jaukiausias ir patogiausias iš visų kambarių. Teisingas miegamojo dizainas privačiame name leidžia pailsėti, suteikia energijos ir atrodo stilingai. Kaip jis turėtų būti įrengtas, bus aprašyta toliau..
Kur geriausia pastatyti miegamąjį?
Miegamojo vieta priklauso nuo jūsų namo išdėstymo. Jei dvaras yra dviejų aukštų, pagrindinis miegamasis yra antrame aukšte. Yra keletas šio sprendimo priežasčių:
- dėl atokumo jūsų netrikdys triukšmas iš pirmo aukšto;
- pašaliniai kvapai iš virtuvės neprasiskverbs į miegamąjį;
- antrame aukšte temperatūra paprastai būna aukštesnė nei pirmoje.
Vienas iš trūkumų, kai miegamasis yra viršuje, yra poreikis lipti laiptais aukštyn ir žemyn. Todėl, jei poilsio kambarys skirtas pagyvenusiems žmonėms, geriau palikti jį pirmame aukšte..
Antrasis vietos variantas yra izoliuota palėpė. Dėl neįprastos formos daugelis kaimo namų savininkų jį įsimylėjo. Šlaitinės ar nuožulnios lubos atrodo stilingai ir leidžia sukurti įdomų interjerą. Be to, palėpės zona leidžia šalia miegamojo pastatyti vonios kambarį ar darbo kambarį. Kitas šio išdėstymo pliusas yra taupyti grindų plotą..
Nuotraukoje miegamojo interjeras su langais nuo grindų iki lubų
Vieno aukšto namų savininkams patariama miegamąjį perkelti į tolimiausią ir tyliausią kampą. Bent jau tai yra jūsų apsauga nuo triukšmo ir kvapų, maksimaliai – dienos metu ši patalpa praktiškai nenaudojama ir lengvai prieiti prie jos nereikia..
Idealus langų išdėstymas yra pietvakariuose, su vaizdu į vidinį kiemą. Taip jūsų netrukdys garsai iš gatvės ar kelio, ir jums nereikės keltis saulei tekant. Tuo pačiu metu kambarys bus šviesus.
Ar tik planuojate statyti namą, ar renkatės tinkamą patalpą paruoštoje patalpoje? Atkreipkite dėmesį į jo matmenis. 14-16 kv. m pakanka, kad tilptų didelė lova, naktiniai staleliai ir net drabužių spinta. 10-12 kv. m užtenka vienam šeimos nariui. Kambariai yra daugiau nei 20 kv. m miegamąjį galima derinti su persirengimo kambariu, studija ar kūrybine studija. Skirtingi zonavimo metodai padės padalinti zonas..
Zonavimo ypatybės
Miegamuosiuose, kuriuose jie planuoja ne tik miegoti, reikia zonavimo, nepriklausomai nuo jų dydžio. Norėdami padalinti erdvę, naudojami fiziniai (pertvaros, ekranai, lentynos) ir vizualiniai (šviesos ir spalvų) metodai. Apsvarstykite populiariausias miegamojo dizaino galimybes privačiame name.
- Baldai. Tuščios spintelės, nors ir susidoroja su užduotimi, atrodo pernelyg sudėtingos. Šioje situacijoje tinkamesni laikomi pravažiuojami stelažai, lovos ar sofos su atlošais..
- Tekstūra. Pavyzdžiui, už lovos yra medinės sijos, o aplink darbo zoną – mūrijimas ar tapetai..
- Spalva. Dizaineriai rekomenduoja pabrėžti pagrindinę kambario sritį. Geriausiai tinka kontrastinė tekstilė ant lovos arba dažyta siena už galvos..
Nuotraukoje yra spinta su stumdomomis durimis
- Šviesa. Didelė liustra gali kabėti virš lovos, prožektoriai ar kryptinės dėmės prie spintelės, o grindų lempa ar lemputė skaitymo zonoje.
- Apdaila. Norėdami paryškinti ribas, naudokite įvairias medžiagas grindims, sienoms ar luboms. Šio metodo trūkumas yra tai, kad neįmanoma pertvarkyti baldų be remonto..
- Ekranai. Bet koks fizinis tarpiklis tinka dideliems miegamiesiems. Įdėkite stilingą ekraną arba, pavyzdžiui, pakabinkite užuolaidą, kad atskirtumėte persirengimo kambarį.
Kaip baigti?
Nepriklausomai nuo pasirinktos spalvų schemos, atminkite: ji turėtų būti patogi. Pernelyg ryškios spalvos neleidžia pailsėti jūsų akims ir smegenims, o tai reiškia, kad rizikuojate susirgti lėtinio nuovargio sindromu..
Norėdami to išvengti, atkreipkite dėmesį į ramius atspalvius. Balta, pilka, smėlio spalvos laikomos visuotinėmis. Šviesios spalvos naudojamos visų dydžių miegamuosiuose, tačiau ypač rekomenduojamos mažose erdvėse.
Dideliuose miegamuosiuose privačiame name, jei pageidaujate, naudokite tamsius atspalvius – grafitą, šokoladą, kavą.
Nebūtina sukurti vienspalvio miegamojo interjero; mielai naudokite spalvotus pastelinius, švelnius ar prislopintus tonus. Alyvuogių, mėlyna, persikų, geltona, garstyčių, miltelių pavidalo – jei teisingai naudosite, bet kuri iš jų bus puikus miegamojo pagrindas ar akcentas.
Nuotraukoje yra šviesus miegamasis su dviem smėlio spalvos tonais
Pasirinkę spalvų paletę, mes pasirenkame apdailos medžiagas:
- Sienos. Populiariausi variantai vis dar yra tapetai, dažai ir dekoratyvinis tinkas. Tačiau miegamojo apdaila namuose gali būti daug originalesnė. Rąstiniame name palikite plikas sijas, apdailinkite sienas skarda arba plokštėmis. Jei jums patinka akmuo – naudokite jį arba plytą, jei jums labiau patinka palėpės stilius.
- Lubos. Dažniausiai jie dažomi, balinami arba ištempiami. Mediniame name jis taip pat dekoruotas kontrastingomis sijomis, kad sukurtų jaukią atmosferą. Ta pati technika dažnai naudojama palėpėse..
- Grindys. Šilčiausias ir natūraliausias – iš parketlentės. Siekiant sutaupyti pinigų, jis pakeičiamas parketu arba laminatu. Ekologiškos ir malonios liesti kamštienos grindys puikiai papildys namo miegamojo interjerą..
Baldų pasirinkimas ir išdėstymas
Miegamojo dekoravimas privačiame name reikalauja kruopštaus baldų pasirinkimo. Kokybiški baldai turi būti tvirti ir tvarūs.
Miegamasis turėtų prasidėti nuo lovos. Pirkdami jį, netaupykite čiužiniui: nuo to priklauso miego kokybė, taip pat jūsų stuburo sveikata..
Lovos vieta pirmiausia priklauso nuo miegamojo išdėstymo ir būsimo jo užpildymo. Stačiakampio formos kambaryje lova dedama palei ilgą sieną, paliekant ~ 80 cm atstumą. Kvadratiniame kambaryje pastatykite jį prie bet kurios sienos, bet ne priešais langą. Norėdami skirti vietos persirengimo ar kompiuterio stalui ar komoda – lova perkeliama centro atžvilgiu.
Nuotraukoje parodytas plataus minkšto galvūgalio pavyzdys
Naktinius staliukus, tualetinį staliuką, drabužių spintą ir kitus baldus rekomenduojama rinktis prie jau įsigytos lovos. Kad miegamasis atrodytų netvarkingas, rinkitės negabaritines, lengvas konstrukcijas. Klasikinės spintelės pakeičiamos stalais, komoda su pultu.
Jei turite atskirą persirengimo kambarį, miegamajame sumontuokite nedidelę komodą – joje patogu laikyti miego ir apatinius drabužius, taip pat patalynę..
Norėdami organizuoti drabužių spintą miegamajame, tinka erdvi spinta. Įdiekite jį vienoje durų pusėje (jei jos yra šone) arba iš abiejų pusių (jei įėjimas yra centre). Taigi didelių gabaritų baldas bus beveik nematomas..
Prie lango patogu pastatyti stalą ar skaitymo vietą – fotelį ir lentyną su knygomis.
Apšvietimo organizavimas
Natūrali šviesa miegamajame gali trukdyti, todėl tamsios užuolaidos yra būtinos. Jie blokuoja saulės šviesą ir padeda patogiai miegoti net dienos metu..
Dirbtinis apšvietimas apima centrinę pakabinamą šviesą. Dideliuose kambariuose ir klasikinio interjero jo vaidmenį atlieka didelė liustra. Mažas ir modernus – minimalistinė pakabinama lempa arba plokščia LED lempa.
Kaip papildomus šviesos šaltinius skaitymui naudokite naktines lempas, prožektorius virš darbo ar persirengimo vietos, grindų lempas kampe.
Nuotraukoje parodytas miegamojo apšvietimo palėpėje pavyzdys
Kokiu stiliumi galite papuošti interjerą?
Miegamojo stilius neturėtų išsiskirti iš bendros namų krypties, tačiau tuo pačiu metu jis gali turėti savo žavesį.
Jei turite atnaujinti medinį namą, pabrėžkite medžiagų natūralumą, naudodami šalies ar Provanso stiliaus metodus. Puikiai dera prie medžio ir balto skandinaviško dizaino, kuris ypač gerai atrodys miegamajame su langais į šiaurę.
Nuotraukoje-skandinaviško stiliaus miegamasis
Sniego ir kalnų slidinėjimo mėgėjams patiks neįprastas vasarnamio stilius. Pagrindinis vaidmuo tenka medžio apdailai, o tai pabrėžia tamsios spalvos, židinys, jaukios antklodės ir odos.
Lakoniškas modernus stilius rekomenduojamas naujų tendencijų šalininkams. Jam būdingi prislopinti ir „nešvarūs“ atspalviai, funkcionalūs baldai ir minimalus dekoras..
nuotraukų galerija
Miegamojo atnaujinimas namuose yra svarbiausias atnaujinimo etapas, nes nuo šio kambario priklauso jūsų savijauta ir nuotaika kiekvieną dieną. Padarykite jį kuo patogesnį ir jaukesnį, kad miegas būtų tikras malonumas.