Svetainės virtuvė privačiame name gali būti paversta jaukia šeimos vakarų ir draugiškų susibūrimų vieta, jei teisingai organizuosite erdvę ir gerai apgalvosite kambario dizainą.
Išdėstymas
Kombinuotų patalpų projektas priklauso nuo jo formos ir matmenų, taip pat nuo langų ir komunikacijų vietos. Statant privatų namą, pagrindinių objektų išdėstymas yra suprojektuotas pradiniame etape ir diktuojamas pagal užsakovo reikalavimus, o jau baigtame name būtina prisitaikyti prie esamų sąlygų.
Didelėje svetainės virtuvėje (25 – 30 m) nesunku išdėstyti visas tris funkcines zonas:
- Yra vietos virtuvės įrenginiui, kurį galima išdėstyti raidės pavidalu "NS", kampinis arba tiesinis.
- Pakanka vietos valgomojo grupei: stalas, kėdės ar svetainės zona.
- Lieka laisva vieta svetainės erdvei: sofa, televizorius ar židinys.
Nuotraukoje yra virtuvė -svetainė kotedže su maža virtuve ir baru. Metaliniai elementai, odiniai apmušalai ir betoniniai paviršiai daro interjerą griežtą ir net žiaurų. Medžio apdaila sušvelnina įspūdį su natūralių medžiagų šiluma.
Taip pat gyvenamojo kambario virtuvės išdėstymą privačiame name įtakoja jo proporcijos. Tinkamos kvadrato formos kambarys atrodo erdvesnis, tačiau jį suskirstyti į zonas yra sunkiau: kiekviena svetainė atrodo kaip atskira sala, kuri ne visada yra patogi.
Stačiakampis kambarys, kaip taisyklė, yra padalintas į du vienodus kvadratus, kur kiekviena zona turi savo vietą: virtuvė sujungta su valgomuoju, kuri yra gana patogi, o svetainė yra antroje kambario dalyje ..
Nuotraukoje yra svetainė su linijine virtuve, kuri yra privačiame name po laiptais į antrą aukštą.
Net ir nedidelio dydžio zonoje yra gana realu išdėstyti visas tris funkcines zonas – sutvarkyti erdvę maisto gaminimui, suorganizuoti nedidelį valgomąjį ir pasidėti sofą poilsiui. Tačiau svetainės virtuvėje turėtumėte pasirinkti tik būtiniausius, lakoniškus baldus..
Kartais poilsio ir valgymo zonas reikia derinti. Susivienijimas pasiekiamas naudojant sofą, kuri juda link stalo. Kitas geras pasirinkimas yra baro skaitiklis, naudojamas kaip valgomojo stalas ir paviršius maistui gaminti, o maža sofa dedama atskirai.
Nuotraukoje yra virtuvė-svetainė su sofa, pastatyta arti stalo.
Zonavimo ypatybės
Yra keletas būdų, kaip padalinti svetainės virtuvę į zonas. Vienas iš populiariausių yra sofos komplekto naudojimas nugara į virimo zoną ir stalą. Jei privačiame name yra daug vietos, sala yra dedama kaip separatorius ir papildomas darbinis paviršius – atskira erdvi spintelė. Jis taip pat gali būti valgomasis stalas, aplink kurį turėtų būti pakankamai vietos judėti..
Kitas zonavimo metodas yra baro skaitiklis. Tai puikiai atrodo nedidelėje kaimo namo virtuvėje-svetainėje, tačiau turi vieną trūkumą: aukšta stalviršis ir baro kėdės nėra patogios vyresnio amžiaus žmonėms ir mažiausiems šeimos nariams.
Nuotraukoje parodytas funkcionalus salos stalas, kuris tarnauja kaip stalas, darbinis paviršius ir indų laikymo vieta..
Kambarys privačiame name gali būti zonuotas papildomais pratęsimais: arkos, podiumas ar pertvaros. Pirmieji du variantai praktiškai nevogia vietos, bet papildomai pastatyti "sienos" gali atimti iš virtuvės-svetainės erdvės ir natūralios šviesos, todėl jos tinka tik kambaryje su dviem ar trimis dideliais langais arba su išėjimu į terasą.
Stačiakampio formos virtuvė-svetainė privačiame name gali būti lengvai zonuojama spalvomis arba skirtingų tipų sienų apdaila: kontrastingi dažai ar tapetai, plytų mūras, dekoratyvinis tinkas, medinės plokštės. Grindys taip pat išklotos plytelėmis įvairiais būdais: virtuvės zonoje klojamos plytelės, o svetainėje – laminatas arba parketas. Šį sprendimą diktuoja ne tik estetika, bet ir praktiškumas..
Kaip įrengti virtuvę-svetainę?
Virtuvės ir svetainės sujungimas privačiame name sukelia tam tikrų problemų – buitinių prietaisų kvapų ir triukšmo. Norėdami sumažinti neigiamų aspektų įtaką, turėtumėte įrengti kambarį priverstinės ventiliacijos sistema ir išmetimo gaubtu..
Palankiausia vieta ergonomikos požiūriu "darbinis trikampis" (kriauklė, viryklė, šaldytuvas) laikoma U formos virtuve. Kepimo metu galite stovėti vienoje vietoje, pasukti tik su kūnu, o tai žymiai taupo laiką ir pastangas. Kampinė virtuvė laikoma mažiau patogia, bet universalia..
Nuotraukoje yra didelė virtuvė-svetainė kaimo name su baro skaitikliu, kampine sofa ir laisvai stovinčia valgomojo grupe.
Dachos grožis slypi jos artumoje su gamta, o tai reiškia, kad nebus nereikalinga pabrėžti šią savybę išdėstant svetainės virtuvę. Jei kambaryje yra išėjimas į verandą, verta įrengti angą moderniomis stiklo durimis. Virtuvės komplektas perėjimo kambaryje turi būti suplanuotas taip, kad netrukdytų laisvai judėti ir atidaryti duris.
Prie lango esantis stalviršis ir kriauklė puikiai atrodo: gaminant maistą ir plaunant indus malonu grožėtis supančiu kraštovaizdžiu. Bute šią idėją įgyvendinti yra daug sunkiau nei privačiame name..
Nuotraukoje yra virtuvė, svetainė su dideliu valgomuoju ir išėjimas į verandą, kur kampinis komplektas yra su kriaukle prie lango.
Jei svetainės virtuvė yra mansardoje, sienines spinteles rekomenduojama pakeisti atviromis lentynomis. Šlaitinėms luboms geriausiai tinka šviesi spalvų schema: balta arba šviesiai pilka.
Apšvietimo pasirinkimas
Nenuvertinkite apšvietimo vaidmens privačiojo namo interjere. Šviesos pagalba galite vizualiai išplėsti nedidelės virtuvės-svetainės plotą ir, priešingai, užpildyti erdvų kambarį komfortu. Bendra šviesa aprūpinta liustra arba pakabinamais žibintais. Virtuvės zonai pasirenkamas vietinis apšvietimas LED juostų pavidalu.
Kiekviena zona turėtų turėti savo šviesos šaltinius su patogia jungiklių vieta. Šviestuvai pakabinti virš valgomojo stalo, grindų lempos pastatytos šalia sofos. Sienų apmušalai dažnai naudojami klasikiniame interjere..
Taškinis apšvietimas dėmių pavidalu gali pabrėžti tam tikrus dekoratyvinius elementus: pavyzdžiui, vaizdą, dekoruojantį kambarį. Taip pat mažos dėmės naudojamos, jei norite šiek tiek apšviesti kambarį vakare ar naktį..
Nuotraukoje yra virtuvė -svetainė privačiame name. Grandinės lempa yra tiesiai virš salos. Poilsio zonoje vienas iš šviesos šaltinių yra stalinė lempa su abažūriu..
Interjero dizaino idėjos
Svetainės virtuvės dizainas priklauso nuo kelių veiksnių: jo gyventojų skonio, namo fasado ir apylinkių.
Logiška, jei kotedžo interjeras, padengtas akmeniu, bus išlaikytas panašiais stiliais: art deco, neoklasicizmas, imperijos stilius. Prabangūs baldai, brangi tekstilė, arkos, taip pat židinys, išklotas akmeniu arba dekoruotas lipdiniais, idealiai tinka tokiai aplinkai..
Mediniame name organiškai atrodo virtuvė, sujungta su svetaine, su Provanso, šalies elementais ar išlaikyta kilmingo dvaro stiliumi. Apdailai naudojamos natūralios medžiagos, senoviniai baldai ir dekoras. Gražiai atrodo medinės sijos, atviros sijos ir sendintos lentos.
Nuotraukoje privataus namo svetainės virtuvės dizainas, suprojektuotas klasikiniu stiliumi.
Jei kotedžas yra pajūryje, labiausiai tinka Viduržemio jūros regiono stilius, kuris idealiai derės prie supančio kraštovaizdžio. Bet net jei privatus namas yra vidurinėje juostoje, naudodamiesi šviesia ir šviežia aplinka, galite jį paversti tikru kurortu.
Modernaus stiliaus šalininkai renkasi skandinavišką kryptį, minimalizmą, ekologinį stilių, taip pat palėpę. Toks dizainerių interjeras atrodo erdvus, lengvas ir lakoniškas..
nuotraukų galerija
Derinant virtuvę su svetaine arba projektuojant ją privataus namo statybos etape, verta iš anksto pasverti visus privalumus ir trūkumus. Privalumai akivaizdūs: erdviame kambaryje našlė sutiks daugiau svečių ir šeimos narių, taip pat galėsite sutvarkyti matmenų baldus. Be to, svetainės virtuvėje šeimininkė gali prižiūrėti vaikus, nesiblaškydama nuo maisto gaminimo. Trūkumus galima lengvai pašalinti naudojant specialią įrangą..