Spinta visada buvo laikoma didelio buto ženklu – juk tik šiame yra pakankamai vietos atskiram kambariui daiktams. Bet net mažame Chruščiovoje galite rasti tinkamą erdvę, jei reikia persirengimo kambario.
Kaip teisingai išdėstyti?
Daugelyje Chruščiovo pastatų butų buvo įrengta saugykla. Paprastai nėra prasmės pritvirtinti šią dalį prie kambario, todėl sandėliuke laikomi nereikalingi ir retai naudojami daiktai, maisto ir buitinės chemijos atsargos, ne sezono drabužiai.
Logiškiausias variantas, jei jau turite sandėliuką, yra naudoti jį kaip drabužių spintą.!
Spintelės privalumai sandėliuke:
- nereikia „atkasti“ dalies gyvenamojo ploto;
- sienos jau pastatytos ir durys sumontuotos;
- šviesa įnešama į kambarį.
Vienintelis neigiamas dalykas yra tai, kad pagalbinė patalpa ne visada yra patogioje vietoje – dažniausiai svetainės kampe.
Vietą galite pasirinkti patys, jei nėra sandėliavimo patalpos, tačiau esate pasiruošę paaukoti dalį miegamojo: būtent čia logiškiausia laikyti drabužius. Tokiu atveju turėsite pastatyti sienas nuo nulio, sugalvoti kažką su durimis ir atlikti apšvietimą. Ir pats miegamasis taps mažesnis, o tai neleidžiama kiekviename bute..
Naudokite paruoštą kambarį arba pastatykite jį patys – patikrinkite, ar kambarys atitinka reikalavimus:
- Atstumas tarp sienų yra ne mažesnis kaip 1,5-1,6 m. Taigi judėjimui bus pakankamai vietos.
- Aukštos kokybės ventiliacija. Jei nenorite, kad drabužiai dūstų ir atsirastų nemalonus kvapas, apsvarstykite šį niuansą..
- Tinkamas apšvietimas. Nors erdvė išliks ekonomiška, čia būtina gera šviesa..
Koks išdėstymas teisingas?
Yra 5 tipų persirengimo kambarių išdėstymai:
- Linijinis. Sandėliavimo sistema išdėstyta palei vieną sieną.
- Kampas. Stalčiai ir lentynos užima 2 sienas, yra L formos.
- Dviguba eilė. Lygiagretus lentynų išdėstymas ant 2 sienų.
- U formos. Stalčiai 2 eilėse, sujungti išilgai vienos sienos.
- Stačiakampis. Sandėliavimo sistema užima visą erdvę, įskaitant antresolę virš durų.
Kadangi Chruščiovas yra mažas, jame galima naudoti tik pirmuosius 2 organizavimo metodus. Apsvarstykite kiekvieno iš jų ypatybes.
Linijinis
Tiesioginis planavimas yra paprasčiausias ir pigiausias. Kadangi lentynos, skersiniai, stalčiai yra vienoje eilėje, prie kampų galima laisvai patekti. Priešais duris galite pakabinti veidrodį, kad būtų patogiau pasiimti drabužius.
Trūkumai apima nedidelį erdvumą, tačiau jei bute gyvena ne daugiau kaip 2 žmonės ir nėra daug dalykų, idealus yra linijinis persirengimo kambarys.
L formos
Pirmasis trūkumas reiškia patį dizainą: kampe turėsite apgalvoti būdą, kaip prijungti saugojimo sistemą. Tačiau, kad ir kaip stengtumėtės, kampelis vis tiek liks sunkiai pasiekiamas ir jame bus nepatogu laikyti..
Tačiau kampinė struktūra yra erdvesnė, suprojektuota taip, kad būtų 1,5–2 kartus didesnė už tiesioginės spintos tūrį.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis įdarą?
Standartinės užpildymo parinktys apima:
- Štangos drabužiams. Tinka drabužiams laikyti ant pakabos.
- Atviros lentynos. Jie sudeda drabužius į krūvas, aksesuarus, krepšius, dėžes.
- Moteriškos kelnaitės. Laikomi apatiniai drabužiai, drabužių eilės.
Patarimas! Geriausias būdas laikyti drabužius mažose drabužinėse yra vertikalus. Jis siūlo kompaktišką daiktų sulankstymą ir laikymą eilėse stalčiuose. Taigi, sunaudojama mažiau vietos, tvarka palaikoma ilgiau.
Prieš projektuodami persirengimo kambarį, turėtumėte pasirinkti saugojimo sistemą:
Korpusas
Pagrindinis modulinės sistemos, pagamintos iš laminuotos medžio drožlių plokštės, privalumas yra kaina. Tai kainuos nebrangiai ir yra gana tinkama biudžeto projektams. Laminuotos plėvelės tekstūra ir spalva gali būti visiškai bet kokia: nuo įprastos baltos iki sodrios tamsios medienos.
Yra tik vienas trūkumas: masiškumas. Kadangi sienos ir lentynos, pagamintos iš medžio drožlių plokštės, nepraleidžia šviesos, konstrukcija atrodo masyvi, ypač tamsios spalvos. Nors medžio drožlių plokštė laikoma moduline, ją sumontuoti beveik neįmanoma – maksimaliai perkelkite lentyną į aukštį.
Tinklelis
Pirmasis pliusas yra tai, kad jis pagamintas iš metalo, o tai reiškia, kad toks gaminys nebus nugriautas. Jei medžio drožlių plokštė gali išsipūsti nuo drėgmės, metalas tarnaus daugelį metų be jokių skundų. Antrasis privalumas yra didelis šviesos ir oro pralaidumas. Tinklas netrukdo oro cirkuliacijai ir neužstoja šviesos. Dėl tos pačios priežasties dizainas atrodo kompaktiškas..
Ir paskutinis privalumas yra mobilumas. Persirengimo kambario išvaizdą galite keisti bent kiekvieną sezoną – nusverkite lentynas, pašalinkite papildomas, pridėkite trūkstamų. Nebijokite suklysti projektuodami – vėliau viską galima pataisyti.
Vielinis rėmas
Kompromisas tarp pirmųjų dviejų variantų – tai kainuos mažiau nei tinklelis, atrodo kompaktiškiau nei medžio drožlių plokštės. Pagrindinis skirtumas yra šoninių lentynų, prie kurių pritvirtinami užpildymo elementai, buvimas. Kaip ir tinklelyje, dizainą galite pakeisti patys, nusverdami lentynas arba pakeisdami atskiras dalis.
Strypų, lentynų, dėžių skaičius parenkamas individualiai. Norėdami išvengti klaidų skaičiuodami, vadovaukitės dizainerių patarimais:
- Sijos aukštis priklauso nuo to, kas ant jo bus saugoma. 150-160 cm ilgiems drabužiams (suknelė, paltas), 80-90 cm trumpiems (marškiniai, palaidinė). Kelnėms, jei jų daug, skiriama atskira 60-70 cm atkarpa.
- Nebūtina skirti atskiros batų laikymo vietos. Išmeskite apatinę lentyną ir padėkite batus tiesiai ant grindų – taip sutaupysite vietos ir biudžeto.
- Turėtų būti daug dėžių. Kuo daugiau drabužių nelaikoma ant pakabų, tuo daugiau turėtų būti stalčių. Juose, skirtingai nei lentynose, daug lengviau išlaikyti tvarką..
- Suskirstymas į sektorius persirengimo kambarį padarys ergonomiškesnį. Skirstykite pagal funkcionalumą: viršutiniai drabužiai, kasdieniai, namų, šventiniai, sezoniniai.
Apšvietimo ir vėdinimo rekomendacijos
Sandėliuose paprastai nėra langų ir išėjimų į ventiliacijos kanalus, todėl, jei nenorite, kad būtų tvankus kvapas ir didelė drėgmė, atlikite 3 paprastus veiksmus:
- Grotelės virš durų. Į kitą kambarį išpjaunama skylė ir įdedama įprasta dekoratyvinė grotelė arba priverstinė vėdinimo sistema.
- Tarpas po durimis. Nemontuokite slenksčio, palikite nedidelį (~ 1,5 cm) tarpą orui išeiti.
- Šiltos grindys. Šildymas padės išdžiovinti orą ir išvengti sustingusios drėgmės.
Apšvietimas priklauso nuo persirengimo kambario dydžio ir laikymo sistemos. Spintoms, pagamintoms iš medžio ar medžio drožlių plokštės, reikia daugiau šviesos: juk lentynos jos nepraleidžia. Patartina galvoti apie apšvietimą dviem lygiais: po lubomis ir centre vertikaliai. Tinklas praleidžia šviesą ir pakanka tik lubų apšvietimo.
Nebūtina montuoti vieno pakabinamo šviestuvo su šviestuvu, geriau teikti pirmenybę kompaktiškiems ir modernesniems sprendimams: dėmėms, lempoms autobuse. Kad lempos spindėtų ant korpuso, o ne ant grindų, ieškokite pasukamų modelių su kryptiniu šviesos srauto reguliavimu.
Ką daryti su durimis?
Paskutinis niuansas, kurį reikia išspręsti, yra durys. Jūs neturėtumėte išeiti be jo, nes daug kas sukels nereikalingą triukšmą. Yra 4 angos dizaino variantai:
- Sūpynės durys. Jis turėtų atsidaryti į išorę. Sprendimo trūkumas yra tas, kad atidarant reikia daug vietos, o tai ne visada įmanoma išryškinti Chruščiovoje. Pliusas – durų paviršius gali būti naudojamas sandėliavimui, pritvirtinus prie jo kabliukus ar organizatorius iš sandėliuko šono.
- Stumdomos durys. Pagrindinis privalumas yra minimalus naudingos atidarymo vietos naudojimas. Stumdomos durys yra skyrius arba tvartas, pasirinkite pagal savo interjerą.
- Sulankstomos durys. Atrodo kaip stumdomas, tačiau atidarius jis neslysta ant sienos, o sulankstomas į 2-3 sluoksnius. Mažiausias įmanomas variantas.
- Užuolaidos. Užuolaidos pranašumas yra oro pralaidumas (plius ventiliacija) ir maža kaina. Minusas – ne visi interjerai bus tinkami.
Atminkite: kuo mažesnis patalpos plotas, tuo geriau reikia pagalvoti apie jo užpildymą: mažas persirengimo kambarys turėtų būti ergonomiškas ir patogus naudoti..